Zobacz wątek - Motocykl vs samochód.
NAS Analytics TAG

Motocykl vs samochód.

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Motocykl vs samochód.

Postprzez Rilazo » 15/7/2012, 08:46

Witam wszystkich. Mam mega problem z ojcem. W listopadzie mam do wyboru albo samochód do 18tyś zł pewnie byłby to golf IV, bo wg. ojca np. do takiego Audi A3 części są drogie i takie tam jego smuty -,- A co mi z takiego golfa 1.9 tdi? Przecież to słabe jest. Na samochód z silnikiem 2.5 litrowym się nie zgodzi więc pomyślałem o motocyklu to teraz znowu pierdoli, że na motocykl więcej jak 8 tyś zł nie przeznaczymy, bo nie warto. No i myślę spoko kupie sobie CBR F4 (kupie w ogóle coś dobrego za 8k?). Za następne 3tyś chcę kupić kompletny kombinezon coś z niższej półki. Tylko ojciec gada, że znowu na ścigacza się nie zgodzi i nic mi nie dołoży i że mogę zapomnieć najwyżej jeśli gadamy o motocyklu to coś szosowo turystycznego no, ale ja chciałbym ścigacza ; p Ojciec znowu się nie zgodzi i pomyślałem o Hondzie Hornet (o ile pamiętam to ma silnik od CBR'ki :D). Tata o tym nie wie. Czy na takim Hornecie można się zabawić i za około 8k dostanę coś dobrego? Maksymalnie sześć setka.

Co byście zrobili na moim miejscu? Co czujecie jak jedziecie na takim motocyklu? Miałem enduro 70tkę, skutery, motorowery, ale nigdy nic większego niż 125cm.

Koledzy mówią, że jaki ja głupi. Po co mi ten motocykl skoro ojciec chce mi kupić samochód do 18tyś a ja chce jakieś stare gówno za 8tyś (motocykl).

Na co dzień jeżdżę mamy samochodem i jak mi potrzebny to go biorę, za paliwo nie płacę. To taki jeden argument ode mnie, ale znowu fajnie by było mieć swoje cztery kółka, ale wtedy sam bym musiał lać do niego a mam ciężką nogę.

Nie chciałem pisać takiego tematu, ale może macie jakieś argumenty... Od małego kocham motocykle jeszcze za dzieciaka... Za parę miesięcy stuknie mi 20 lat.


No nie wiem co robić -,-

Pozdrawiam.


powstrzymać radzę się od posługiwania ozdobnikami
m.
Rilazo
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 7/2/2010, 12:31


Postprzez Slusar91 » 15/7/2012, 10:22

1. Skoro masz 20 lat to zarób sobie pieniądze i kup coś sam
2. JesteÅ› rozpieszczonym dzieciakiem i pewnie ich nie zarobisz bo wszystko Ci kupuje tatuÅ›
3. Na miejscu Twojego ojca bym Cie wypieprzył z chaty z hukiem i nie dałbm Ci złamanego grosza
4. To jest forum motocyklowe więc nie pytaj o samochody tym bardziej w tym dziale
5. Jak będziesz wiedział że chcesz moto to wróć i zapytaj jeszcze raz
6. Tata nie "pierdoli" tylko tłumaczy, trochę szacunku do niego skoro wszystko Ci kupuuje
Slusar91
Świeżak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 14/8/2011, 16:59
Lokalizacja: Żagań/Lubuskie


Postprzez Sykopson » 15/7/2012, 10:39

1.9 TDI- hahaha to jest najlepszy diesel pod słoncem. Za 5-6 kola wyciskasz z niego 230KM i ponad 400Nm i żadne byle auto Ci nie podskoczy (do tego średnie spalanie wzrasta tylko o litr), a Ty mówisz że to jest słabe. Chciałbym żeby mi ojciec dał 18k. Za taką kasę kupiłbym auto i do tego dobry motocykl...
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez stareRadio » 15/7/2012, 11:01

Slusar91 napisał(a):1. Skoro masz 20 lat to zarób sobie pieniądze i kup coś sam
2. JesteÅ› rozpieszczonym dzieciakiem i pewnie ich nie zarobisz bo wszystko Ci kupuje tatuÅ›
3. Na miejscu Twojego ojca bym Cie wypieprzył z chaty z hukiem i nie dałbm Ci złamanego grosza
4. To jest forum motocyklowe więc nie pytaj o samochody tym bardziej w tym dziale
5. Jak będziesz wiedział że chcesz moto to wróć i zapytaj jeszcze raz
6. Tata nie "pierdoli" tylko tłumaczy, trochę szacunku do niego skoro wszystko Ci kupuuje


true....
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez stempell » 15/7/2012, 11:16

@rilazo - krótka piłka albo wyciągasz ręke po to co ci dają albo idź zarób kup i nie słuchaj opinii innych. Osobiście będąc w takiej sytuacji nie pogardził bym furą lecz akurat wolałbym cos innego niż golf


Na co dzień jeżdżę mamy samochodem i jak mi potrzebny to go biorę, za paliwo nie płacę. To taki jeden argument ode mnie, ale znowu fajnie by było mieć swoje cztery kółka, ale wtedy sam bym musiał lać do niego a mam ciężką nogę.

Tym bardziej nie powinieneś narzekać i stawiaćwłasnych warunków bo jak na moje to nie masz nic do gadania.
Avatar użytkownika
stempell
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 12/7/2012, 18:25
Lokalizacja: Radom

Postprzez stempell » 15/7/2012, 11:46

Czasem zazdroszcze takiego zawodu - i współczuje pracodawcy;d
Avatar użytkownika
stempell
Świeżak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 12/7/2012, 18:25
Lokalizacja: Radom

Postprzez Insekt » 15/7/2012, 12:34

jakbym mial takiego syna to bym sie pochlastal...
r6 2001 -----> cbr 1000rr 2014
Avatar użytkownika
Insekt
Świeżak
 
Posty: 393
Dołączył(a): 18/5/2009, 10:52
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Sykopson » 15/7/2012, 17:01

Tu wina nie jest syna tylko ojca, bo go rozpieszcza. Powinien mu dać 6k maks na auto i niech sie cieszy Golfem II, a nie takie pier...

Insekt żebyś mógł miec takiego syna musiałbyś go sobie wychodować.

Mój ojciec powiedział że na auto mi da trochę grosza (i mam tu na mysli trochę grosza a nie od razu 18 kafli) jak się na studia dobre dostanie. A jak chce moto to mam sobie sam zarobić i kupić, a i tak miałem z rodzicami wielką przeprawę, bo to niebezpieczne i dawca i wgl.

A jeśli mam Ci doradzić, to bierz to 18 koła i kup sobie tego golfa. 1.9 TDi to bardzo żwawy silnik i mało pali. Jak chcesz moto to sobie zaróbte 8k i kup cos za 2 lata... Albo weź te 18k i za 10 kup sobie dobrą Honde Civic 1.6 V-Tec, mało spali, fajnie wygląda i ma kopyto. A za 8 czy 6 kup sobie XJ600 albo GPZ500.
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez zbyho222 » 15/7/2012, 19:16

Jejku jak mi sie marzy taki golf 4 w TDI ale ta najmocniejsza wersja chyba 150 Km ma :) Jeszcze ci kase dają to się zastanawiasz ?? Z drugiej strony moją pasją też są motocykle mam 2 crossówki i sciga i także Audi 80 B4 Quattro z 2.3 133 km który pali mi 15-20 litrów wszystko sam utrzymuje z wypłaty w pracy 2000 tyś resztę zarabiam na boku gdzie tylko moge zeby mnie było na to stać a i tak ledwo wiąże koniec z końcem :( Jeździłem audi a4 1.9 tdi 110 km naprawdę pięknie się to zbierało :)
Honda Cr 250 2007
zbyho222
Świeżak
 
Posty: 462
Dołączył(a): 11/8/2010, 18:31

Postprzez mlody636 » 16/7/2012, 09:22

Może pójdź do pracy?? Ja sam zarobiłem i na furę i na moto. Fura może nie jest kozacka bo to marne e36, wiec drogie nie było ale przeróbka i tankowanie 2,5litra to inna bajka. I to nie, że się chwalę tylko jak się czegoś chce to trzeba na to samemu zapracować. Wtedy dopiero docenisz ile jest to warte. Jak staruszek dalby mi 18kola na auto to nic tylko bym mu dziękował a Ty jeszcze wymyślasz....



PS. TDI- tylko dla idiotów :D oczywiście żart.
Simson SR 50, Simson S 53, Honda Nsr 80, Suzuki Bandit 250, Honda CBR 600 F2, 3x Honda Cbr 600 F3, 2x Yamaha Fazer 600, 2x Suzuki GSXR 600 SRAD, 2x Suzuki SV 650, Kawasaki Zx6r 636 C6F
mlody636
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/6/2012, 07:31
Lokalizacja: jesteÅ›??

Postprzez C-bool » 16/7/2012, 19:13

mlody636 napisał(a):e36
mlody636 napisał(a):przeróbka

Czemu mi się te dwa słowa jakoś dobrze łączą? :lol:
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez SkoQ » 16/7/2012, 20:36

Sorka jestem zarejestrowany od wczoraj. Ale mimo to trafia mnie szlak jak czytam taki temat. Kurde gówniarzu nie masz pojęcia ile trzeba pracować jeśli mówisz o tacie ,,że pierdoli" który daje Ci 18 tysięcy na samochód. Ja po skończeniu 18 lat dostałem samochód typu złomeks za co i tak jestem tacie ogromnie wdzięczny. A teraz na wymianę samochodu i motocykl zarabiam już sam, podarowałem sobie wakację i zapierdalam przez 12 godzin dziennie żeby na wymarzony sprzęt zarobić. Porada ? Rzuć się tacie na szyję, podziękuj za samochód, a na motocykl zarób sam, praca uszlachetnia.




powstrzymać radzę się od posługiwania ozdobnikami
m.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez mlody636 » 16/7/2012, 22:19

C-bool napisał(a):
mlody636 napisał(a):e36
mlody636 napisał(a):przeróbka

Czemu mi się te dwa słowa jakoś dobrze łączą? :lol:


Nie, nie wieś tuning jak o to Ci chodzi. Driftowóz- klatka, 2kubły, rękaw hydraulik, eszpera, odchudzony, posadzony itp. I silnik czyste 2,5 bez gazu.

Na wakacje śmigałem do Anglii do roboty a w weekendy dorabiałem. Skoro ja mogłem zarobić to Ty też możesz.
mlody636
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/6/2012, 07:31
Lokalizacja: jesteÅ›??

Postprzez falconiforme » 17/7/2012, 09:41

Samochód to wyrzucenie pieniędzy w błoto a potem co najmniej drugie tyle na utrzymanie i masa straconego CZASU zajmowaniem się samochodem nawet jak stoi. Lepiej pożycz od ojca.
Ja mam 31 na karku już drugi motocykl ujeżdżam i nie mam jeszcze samochodu mimo że mnie stać.

W takim wieku najlepiej inwestować w siebie.

A jeśli chcesz motocykl to najlepiej myśleć długoterminowo. Kupujesz Horneta 600 czy Kawasaki er6-ef i uczysz się na nim do 25-go roku życia. Taka inwestycja wyjdzie Ciebie najtaniej i najlepiej. Wszędzie to się zmieści, masę dziewczyn i kolegów na tym przewieziesz, nie martwisz się o opony zimowe, OC za kilka ładnych stów itp itd. O ile samochód wytłuczesz po dziurach o tyle motocykl nawet nie będzie rdzewiał.

Najważniejsze jest to żebyś nie myślał do 25-go roku życia o sprzęcie jaki chcesz mieć/jaki masz. Jest dużo ważniejszych spraw do nauczenia się. Po 2-ch latach jeżdżenia znowu będziesz chciał albo zmienić samochód albo motocykl. I będziesz tak brną w sprzęt i odchudzał się z każdej kasy jak ślepy.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez RUTRA.RD » 17/7/2012, 09:50

jak ja czasem żałuje ze nie jestem moderatorem ehh ale bym wam banów posypał

po 1 za 8 kola kupisz spoko sprzÄ…ta ja bym bral yamahe fazer 600 daje rade i dobra zawiecha w miare
po 2 kupić porządne ciuchy

po 3 to nie przejmuj sie co oni gadaja bo tu zawsze tak pisza ot takie forum dzieciate
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez Domocoon » 17/7/2012, 10:14

Hehe, jak to historia lubi się powtarzać.

1. Tydzień temu mój znajomy zabił dwie kobiety na przejściu dla pieszych. Tata kupił mu BMW, a on 21 lat, młody, chciał zabłysnąć, wyjeżdżał z parkingu na piskach - w końcu ma BMW, i zabił dwie osoby, które praktycznie dzielił krok od wejścia na chodnik.

2. Brat kolegi oraz mój sąsiad. Też tata im kupił Ninje, wtedy to był szał. Pierwszy zabił się w ten sam dzień, kiedy dostał motocykl, drugi zabił się tydzień później. 100 m dalej.

Nie chce tutaj prawić smutów, jakie to życie jest niesprawiedliwe. Chodzi mi tylko ( lub aż ) o to, że jak dostaje się moto/auto to w mojej ocenie jakoś ludzie mniej to doceniają, w końcu nie za swoje to można ... Jak coś się kupi za swoje to dba się prawie jak o dziecko.
Domocoon
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 19/11/2011, 19:40

Postprzez RUTRA.RD » 17/7/2012, 10:53

jak sie ma łeb pusty to nawet jak na to zarobisz sam to i tak nie pomoże ja znam takich



ps. ile znajomy ma zarobić 20 lat za te dwie kobiety ? oo tylko 3 a moze 5 jakie cudowne jest polskie prawo
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez Domocoon » 17/7/2012, 11:00

Nie wiem ile, jest winny więc wg mnie należy mu się kara. A polskie prawo działa tak, że dostał dozór policyjny i siedzi w chałupie, a gość co pobił dwóch innych gości po pijaku dostał areszt. Polska.
Domocoon
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 19/11/2011, 19:40

Postprzez mlody636 » 17/7/2012, 11:01

RUTRA.RD napisał(a):ps. ile znajomy ma zarobić 20 lat za te dwie kobiety ? oo tylko 3 a moze 5 jakie cudowne jest polskie prawo



Zapomniałeś chyba o wyroku w zawieszeniu bo taki najczęściej dają.
mlody636
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/6/2012, 07:31
Lokalizacja: jesteÅ›??

Re: Motocykl vs samochód.

Postprzez Bies601 » 17/7/2012, 12:48

Rilazo napisał(a):Czy na takim Hornecie można się zabawić

Zdecydowanie nie !!! giną tylko właściciele ścigaczy !

Rilazo napisał(a):Co byście zrobili na moim miejscu?

Dorośli i zmądrzeli


Rilazo napisał(a):Co czujecie jak jedziecie na takim motocyklu?

Lepsze od ruchania


Rilazo napisał(a):Koledzy mówią, że jaki ja głupi.

TAK !!! MAJA RACJE !!!

Rilazo napisał(a):No nie wiem co robić

Dziecko - dorośnij !

[/quote]
Bies601
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 18/8/2011, 18:22

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê