Zobacz wątek - Prawko zdane!!! Kupować moto czy czekać na nowy sezon?
NAS Analytics TAG

Prawko zdane!!! Kupować moto czy czekać na nowy sezon?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Prawko zdane!!! Kupować moto czy czekać na nowy sezon?

Postprzez PiotrG » 9/7/2012, 15:14

Czołem!!!

Chętnie poznam wasze opinie w temacie kupna moto, jakby nie patrzeć w połowie sezonu :/
Dzisiaj, przy odrobinie szczęścia i umiejetności udało mi się odebrać protokół z egzaminu opisany wynikiem POZYTYWNYM :P Teraz jakieś 2tyg. i prawko w kieszeni. Cieszy mnie to bardzo ale teraz pojawia się dylemat... czy warto jeszcze inwestować w pierwsze moto, czy też może wyrwać coś ciekawego w tzw zimowej cenie? Rozważam MT03 lub XJ6, muszę się jeszcze określić czy dłuższe trasy będą mi po pasowały, jeśli tak to MT-ek odpada :)

Dajcie znać jako wyjadacze tematu co sądzicie.

Dzięki i pozdrawiam!

Piotr
PiotrG
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12/6/2012, 09:23


Postprzez Kaai » 9/7/2012, 15:18

już był taki temat, ktoś zrobił prawko i miał dylemat. poszukaj, jest tam z 15 odpoweidzi i porad.

//http://forum.scigacz.pl/viewtopic.php?t=78397
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18


Postprzez pietrek7557 » 9/7/2012, 16:35

Ja czekam do jesieni, az ceny spadna tylko ze mi motocykl nie jest teraz wlasciwie potrzebny, wiec moge sobie pozwolic na taki komfort. Pytanie jak z tym u Ciebie?
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez motoluka » 9/7/2012, 16:37

A ile zakładasz, że masz w tym momencie na motocykl i ile na ubiór?
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez Nal » 9/7/2012, 16:39

Po poście widać, że się napaliłeś. Kwestia funduszy, jeżeli masz kasę na sprzęt i ciuchy to szukaj maszyny, do zakończenia sezonu jeszcze trochę pośmigasz. Jeżeli z funduszem jest cienko lub na styk to poczekaj, dozbieraj $, poszukaj odpowiednich ciuchów i kasku. Jak byś chciał kupić maszynę w tym sezonie to nie poodejmuj decyzji na hop siup, lepiej poszukać i kupić coś wartego uwagi niż po sezonie żałować, że się oszczędziło na tym czy tamtym lub kupowało na szybko.
Pośpiech na początku przy motocyklach nie jest wskazany ;)
<a href="http://szkolnis.pl">szkolnis.pl</a>
Avatar użytkownika
Nal
Świeżak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 13/6/2009, 14:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki / Warszawa

Postprzez Deviator » 9/7/2012, 18:15

Poczekaj do 2015 najlepiej :) albo chcesz jezdzic albo nie....ja tam bym nie wytrzymał :)
It's not abt bike...but abt rider...
Deviator
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 3/6/2012, 13:27
Lokalizacja: Mazowsze

Postprzez skidmarks » 9/7/2012, 18:45

Moja teooria jest taka: Motocykl zadbany nie jest sprzedawany zimą taniej. Bynajmniej u mnie nie ma promocji jakmaszyna sama się broni i nie czekam na kupca dłużej niż latem.
Zaptyja się ludzi co uczciwe wymieniją w motocyklu rzeczy które trzeba ile ich kosztuje to i czy ci zimą zjedzie z ceny. Raczej nie sądzę a pastuchy co kupują maszyny na jeden sezon nie wkładajac nic do nich to sobie musza obnizac i pierdzielic ze okazja zimowa cena itd bo kto to weźmie od nich :P

Inna teoria że świeżak nie doczeka do normalnych warunków tylko w chłodny dzień wyjedzie bo tak bedzie go "świerzbić" Widomo później piach po zimie jak i niedogrzana przendia opona i buba gotowa
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez pietrek7557 » 9/7/2012, 20:43

A ja sie z tym niezgodze, bo juz jesienia gdy sprzedawalem moto, bylo BARDZO ciezko o jakiekolwiek zainteresowanie, a stan mojego 6 letniego motocykla byl salonowy. A wiosna, to byl szal zapytan, choc niestety rzadko kiedy konkretnych
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez PiotrG » 9/7/2012, 21:21

Dzieki za opinie! Prawda jest taka, że najchętniej wycisnąłbym bankomat i leciał po moto bo nosze się z tym już dłuższy czas ale najpierw chciałem uprawomocnić swoje zapędy na jednoślad bo mam dość stresowania się, że miśki zza zakrętu wyskoczą...

Biorąc cenne rady pod uwagę, będę się spokojnie rozglądał a jak się trafi coś ciekawego to biorę i tyle. Nie ma co czekać do 2015 jak kolega napisał :) a na przysłowiową minę zawsze można trafić, w zimie może i łatwiej bo kupa ukryta pod śniegiem :P

Raz jesze wielkie dzięki,

Pozdrawiam i już nie nudze w temacie!

Sorki ale zanudzę jeszcze raz w temacie żeby nie zakładać nowego tematu.

Zna może ktoś z Was to moto? Może ktoś oglądał? Może się mylę ale xj6 wystartowały w 2009r?
Facet ogólnie mało wie na temat maszyny. Twierdzi, że ściągał ją jego znajomy. Wyciągnijcie pomocną dłoń bogatsi o doświadczenia :)

Z góry dzięki!!

http://tablica.pl/oferta/yamaha-xj-6-20 ... moted;r:;s:
PiotrG
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12/6/2012, 09:23

Postprzez Kamayeyeye » 11/7/2012, 08:50

Osobiście ja bym nie wytrzymal, i tak tez zrobilem parę lat temu. Napaliłem się i kupiłem pierwszy oglądany sprzęt, całe szczęście była to perełka.
Give Me a Ride! www.GIMERI.pl Koszulki motocyklowe.
Avatar użytkownika
Kamayeyeye
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 8/9/2008, 17:47
Lokalizacja: Kraków

Postprzez maciejka69 » 11/7/2012, 09:09

nie pierdzielić farmazonów tylko kupować
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez Krmtzzz » 11/7/2012, 09:28

kolego, powiem tak; nie czekaj tylko kupuj, masz jeszcze sporo miesięcy jazdy :) ja varadero sprzedałem w lipcu, przez miesiąc nie miałem moto, dostawalem szalu. Szukałem moto we francji 2 tyg i ostatecznie kupiłem je po zjeździe do kraju, było to pod koniec sierpnia. Nie żałuje, bo zrobiłem jeszcze 2 tys km bodajże...
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Maroo » 11/7/2012, 10:10

Szukaj i kupuj :) ja ostatnio całą zimę szukałem i zaskoczył mnie zastój na rynku motocykli. Nie trafiało się poprostu nic, dopiero w marcu udało mi się kupic. A jak cos jest w dobrym stanie, co się rzadko trafia, to jest cena taka jak w sezonie. Nie ma co sie zastanawiac :)
Maroo
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 28/5/2009, 13:46



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê