Zobacz wÄ…tek - Yamaha R6 2009 po ZZR 600 1991 ?
NAS Analytics TAG

Yamaha R6 2009 po ZZR 600 1991 ?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Yamaha R6 2009 po ZZR 600 1991 ?

Postprzez Patryk442 » 4/7/2012, 07:05

Witam , mam ogromny dylemat , pol roku temu sprzedalem swojego ZZR 600 1991r , sprzedalem samochod i mam na wydanie 35K na sam motocykl , ciuchy mam oczywiscie..
No i tak , jakie moga byc odczucia po przejsciu z ZZR ? napewno 30 km wiecej , swiatla , prowadzenie , skrzynia , wiadomo to juz jest najnowsza technologia , a w ZZR to bylo starocie 100 lat za murzynami..R6 chce kupic z lat 2010/2011. Prosze o opinie czy warto wziac ta R6 , bo sprzet ma byc na kilka dobrych lat , czy od razu na litra wsiadac ? na ZZR przejechalem 4 sezony , glownie na dlugie trasy..kazdy z rodziny mi mowi zebym nie kupywal takiego "agresywnego sprzetu , juz 38+ na karku..no ale co ja na to poradze , ze ja poprostu lubie sportowa jazde i kreca mnie tylko takie maszyny ..kazdy mowi ze zglupialem zeby w takim wieku taki sprzet kupywac..ale po co mam kupic turystyka i byc z niego niezadowolony ?
Prosze o pomoc..Czy R6 czy moze jakis 1000cc ?
Motocykll to nie jazda...to styl zycia.
Patryk442
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5/6/2012, 16:24


Postprzez jacek12212 » 4/7/2012, 08:34

To zależy czy wystarcza Ci mocy. Jeśli nie potrzebujesz jej więcej niż z 600ccm to nie ma sensu kupować Lytra. Druga sprawa jest taka, że jeśli masz zamiar robić długie trasy to raczej na takiej R6 za wygodnie Ci nie będzie. Ale skoro na ZZR robiłeś trasy to i R6 też da rade, choć mi osobiście ten motocykl wydaje się gabarytowo mniejszy i mniej wygodny na takie wypady.
jacek12212
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2/7/2010, 08:45
Lokalizacja: okolice Nowego SÄ…cza


Postprzez MANIAK. » 4/7/2012, 08:52

ale on tam napisal ze ZZR jezdzil na dlugie trasy , no R6 bedzie trudno na dlugie trasy , ale moze nie bedziesz tak jezdzil.
Nie bierz litra , skoro ZZR ci wystarczal to R6 bedzie idealna no i 30 koni to juz duza roznica..
Kawasaki ZX-14R '12.
Avatar użytkownika
MANIAK.
Świeżak
 
Posty: 428
Dołączył(a): 15/4/2012, 17:43
Lokalizacja: jestes ?

Postprzez rosiboj » 4/7/2012, 10:02

Dlaczego tak tragizujesz albo r6 albo litr? Przeciez motocykli sa setki. Jesli chcesz r6 bo ci sie podoba to musisz wiedziec o tym, ze jest to motocykl dla krasnolodkow (nie wiem jak wysoki jestes), i skoro lubisz sportowa jazde, to zebys sie nie zdziwil ze ta r6 trzeba mocno krecic bo moc to ona ma dopiero w gornym zakresie. Ogolnie moto piekne ale ma swoje jak dla mnie powazne wady. Jesli masz jezdzic po drogach i w dalsze trasy to moze lepiej wieksza pojemnosc z nieco mniej radykalna pozycja? Pomysl tez o motocyklach z v-kami, "nie sa szybkie" ale daja sporo adrenaliny, chyba najlepsze wyjscie do jazdy po drogach a i na torze hamowanie silnikiem ma swoje zalety. Tak tylko sugeruje, bo mi sie tez tylko plastiki podobaja ale jezdzilem paroma sprzetami i nawet nie wiesz jak sie czlowiek moze czasem zdziwic, jest bardzo duzo motocykli ktorymi sie naprawde szybko a przedewszystkim przyjemnie jezdzi. Zastanow sie nad przeznaczeniem, jakie cechy powinna miec maszyna i staraj sie byc nieco bardziej otwarty, bo cos co na pierwszy rzut oka , moze ci sie niepodobac, po blizszym poznaniu moze okazac sie czyms czego szukales. Siedzialem juz na paru motocyklach na ktore zanim wsiadlem, nie bylem nimi zainteresowany jednak po 30 minutach jazdy juz nawet kolor nie mial znaczenia :)

Powodzenia
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Patryk442 » 4/7/2012, 10:34

tak wiem wiem , mam 175cm i 70kg siedzialem na R6 z 2005r i jest dla mnie idealna pod wzgledem wygladu , technicznie i no i dobrze mi sie siedzi..nie nie to ze ZZR latalem po dlugich trasach to nei znaczy ze R6 tak bede latal , wiem ze trzeba ja wysoko krecic , ze dopiero po 8k sa fajerwerki..moto mi jest potrzebne do miasta , na codzien , na niedzilene wypady po 100km :) hm..ogolnie rozwazalem tez GSXR 750 K9..tez jest godna uwagi..wiadomo troche 600 hm juz mialem..ale znow litr troche duzo a 750cc bylo by idealne..
Motocykll to nie jazda...to styl zycia.
Patryk442
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5/6/2012, 16:24

Postprzez Black-Ghost » 4/7/2012, 15:07

A nie myslales może o kawasaki Z1000SX?
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Patryk442 » 4/7/2012, 15:26

Tak , Kawa Z1000SX mi sie podoba ale jest za droga..szukam cos do 35000zl..myslalem tez nad Suzuki Bandit 1250..
No ale to bardziej turystyk ma 98 km , ale duza pojemnosc..ma tez w sobie troche sportu..juz sam nie wiem..
Motocykll to nie jazda...to styl zycia.
Patryk442
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5/6/2012, 16:24

Postprzez Black-Ghost » 4/7/2012, 15:45

A nie wyrwiesz czego 1-2letniego w niższej cenie? bo w salonie wiadomo że Z1000SX bedzie drogie ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez czarny_scigant » 5/7/2012, 10:01

Rosiboj napisał(a):Dlaczego tak tragizujesz albo r6 albo litr? Przeciez motocykli sa setki. Jesli chcesz r6 bo ci sie podoba to musisz wiedziec o tym, ze jest to motocykl dla krasnolodkow (nie wiem jak wysoki jestes), i skoro lubisz sportowa jazde, to zebys sie nie zdziwil ze ta r6 trzeba mocno krecic bo moc to ona ma dopiero w gornym zakresie. Ogolnie moto piekne ale ma swoje jak dla mnie powazne wady. Jesli masz jezdzic po drogach i w dalsze trasy to moze lepiej wieksza pojemnosc z nieco mniej radykalna pozycja? Pomysl tez o motocyklach z v-kami, "nie sa szybkie" ale daja sporo adrenaliny, chyba najlepsze wyjscie do jazdy po drogach a i na torze hamowanie silnikiem ma swoje zalety. Tak tylko sugeruje, bo mi sie tez tylko plastiki podobaja ale jezdzilem paroma sprzetami i nawet nie wiesz jak sie czlowiek moze czasem zdziwic, jest bardzo duzo motocykli ktorymi sie naprawde szybko a przedewszystkim przyjemnie jezdzi. Zastanow sie nad przeznaczeniem, jakie cechy powinna miec maszyna i staraj sie byc nieco bardziej otwarty, bo cos co na pierwszy rzut oka , moze ci sie niepodobac, po blizszym poznaniu moze okazac sie czyms czego szukales. Siedzialem juz na paru motocyklach na ktore zanim wsiadlem, nie bylem nimi zainteresowany jednak po 30 minutach jazdy juz nawet kolor nie mial znaczenia :)

Powodzenia

czemu dla krasnoludkow?? Mam 186 cm i ja na r6 czulem sie ok przestancie pieprz..
Poza tym koles mowi, ze lubi sporty, a wiec czemu go sprowadasz na inna droge?? To jest dorosly chlop przejezdzil 4 sezony wiec pewnie dane mu bylo przejechac sie czyms innym, glupi nie jest.
Avatar użytkownika
czarny_scigant
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19/1/2012, 14:47

Postprzez rosiboj » 5/7/2012, 10:24

Jestes nizszy odemnie wiec moze tobie odpowiada ten motocykl ;)
Ja tez lubie sporty, baaa nawet kupuje tylko sporty (do jazdy po torze) co nie zmienia fakty, ze gdybym mial kupowac motocykl "glownie na dlugie trasy" to kupil bym zzr1400, a gdybym kupowal do miasta to pewnie horneta 600 a moze nawet piagio mp3. Wiesz jak sie czuje na swoim sporcie jak jade do miasta i wleke sie w korku miedzy autami? Jak ktos kto sie pomylil i jedzie zlym motocyklem. Fakt,ze lubie sporty nie zmieni tego, ze byl bym o wiele bardziej zadowolony z czegos innego w warunkach turystyczno dojazdowych do pracy a o tym mowi autor dlatego nie widze nic zlego w proponowaniu mu, rozwazenia innych motocykli. Nie wiem jakie masz doswiadczenie ale gdybys mial wieksze to bys wiedzial dlaczego jest tyle roznych motocykli.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez vache » 7/7/2012, 23:34

Jeździłem ZZR'em i jak chcesz lytra to polecam XX'a. To jest taki duży ZZR, ale lepiej wchodzi w zakręty, nie czuć tej dennej masy, pewne sterowanie, na trasie cudo i nie wieje Tobą jak nie powiem czym na wietrze, co do r6 kilka razy przejechałem się na takiej z 2000-01roku i stwierdzam, że nie zniósłbym tego motocykla na co dzień. A może coś pośrednio, jak 750 gsxr ? Niestety nie mam doświadczenia z tym moto, ale jak wmiare nowy chcesz to straaasznie chwalą, prócz wpadek z pęknięciami ram, ale to wina nieumiejętnej jazdy na kole.
vache
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3/11/2011, 15:48
Lokalizacja: Warsau

Postprzez Black-Ghost » 8/7/2012, 12:18

głupoty gadasz, ramy nie pekały od nieumiejetnej jazdy na kole, tylko przez zły dobór duroaluminium do produkcji ram :P ale mysl se dalej swoje.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Kaai » 8/7/2012, 13:58

white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê