Zobacz wÄ…tek - Ile mozna zwlekac z zaplaceniem mandatu ?
NAS Analytics TAG

Ile mozna zwlekac z zaplaceniem mandatu ?

Przepisy, prawo
_________

Ile mozna zwlekac z zaplaceniem mandatu ?

Postprzez Krmtzzz » 2/7/2012, 09:00

Siemka, stalo sie dostalem pierwszy mandat - 400 zeta i 10 punkciorow za 106/50 :( Ale przejde do meritum. Nie zarabiam, nie posiadam stalej pracy no i sa wakacje, dlatego mam pytanko: ile moge zwlekac z nieplaceniem mandatu ? Moge go zaplacic np we wrzesniu po otrzymani kilku upomnien, bez placenia zadnych odsetek itp ??

Edit: jeszcze jedno pytanko: prawko na A i B mam niecaly rok wiec powinienem miec max 20 pkt karnych, ale prawko na A1 mam od 2 lat. Wiec moge miec 24 czy 20 pkt??

Z gory dzieki za odpowiedz, pozdrawiam
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem


Postprzez kelso » 2/7/2012, 14:56

co do mandatu to tak naprawde zależy od wielu czynników...od Policji, urzedu skarbowego i ich apetytu na sciaganie tego...tzn, mi kiedys policjant powiedział (jak dostalem 300zł) ze moge to sobie spokojnie na 3 raty po 100zł miesiecznie rozlozyc i nie bedzie problemow...i tak tez zrobiolem i nie było...z kolei innym razem po miesiacu od niezaplacenia mandatu 100zł juz urząd skarbowy pisał do mnie o stawienie sie w urzedzie....wiec jak widac to roznie bywa....

co do prawka i punktów, to z tego co ja wiem (poprawcie jeśli sie myle), to liczy sie data otrzymania konkretnej kategorii prawa jazdy....a ze cie na moto zlapali, a kat A masz od niedawna to na tą kat pojda punkty
kelso
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 30/6/2012, 13:25


Postprzez Krmtzzz » 2/7/2012, 17:54

NO akurat mnie w aucie zlapali :D kurcze to czas zaczac przestrzegac 50 i 90 bo jeszcze jedna taka akcja i koniec bd z autem ;/ Hmmm no to nic, nie bd kombinowal lepiej pozyczyc kase od rodzicow niz pozniej latac po urzedach. Dzieki za odp
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Wr.bel » 2/7/2012, 18:29

Ja nie byłbym pewien co do osobnych limitów punktowych na każdą kategorie choć mogę się mylić. Mandat? Dostałem jakiś gdy jechałem puszką i stwierdziłem, że zapłacę po pierwszym ponagleniu. Do dzisiaj takowego nie otrzymałem, więc póki co czekam. Kolega ma taką samą sytuację jak Krmtzzz czyli bez zarobków. Dostał 2 albo 3 mandaty na łączną kwotę 300 zł. Oczywiście nie zapłacił, a po roku przyszedł komornik z kwitkiem na 330-340 zł. To chyba nie tak dużo za ponad roczną zwłokę.
Wr.bel
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6/6/2007, 11:49

Postprzez stareRadio » 2/7/2012, 18:29

złóż podanie o rozłożenie na raty, wszystkim bedzie łatwiej to spłacić
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez werkings12 » 2/7/2012, 18:46

Nie ma osobnego limitu punktów przekroczysz 24 i "dziekujemy zapraszamy po odbiór roweru ..." :twisted: Co do mandatu nie ominie cię nawet jak nie przyjdą upomnienia Urząd Skarbowy nie zapomina o nikim a on będzie ściągał od ciebie ten mandat więc albo odwiedzi cie pan w czarnym garniturku i przedstawi się jako komornik US twojego rejonu i ściągnie z ciebie należność ze śmiesznymi niskimi odsetkami, w sytuacji gdy nie będzie możliwe ściągniecie z ciebie w tej chwili bo nie zarabiasz to jak tylko zaczniesz prace to albo z wypłaty ci ściągną kasę( zależnie od wysokości wynagrodzenia) albo jak wyjdzie ci zwrot podatku to z niego tak czy tak oni swoje wyciągną od ciebie
werkings12
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6/5/2012, 11:50

Postprzez Krmtzzz » 2/7/2012, 20:41

Nie no sprawa wyglada tak ze zaplace za ok. 2 miesiace, bo szkoda mi teraz kasy. Jesli bd przychodzic jakies pisma to wtedy zaplace od razu. Ale gdy dostane pismo po np. miesiacu z jakims ponagleniem to odsetek jeszce mi nie nalicza ?
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Trax » 4/7/2012, 13:11

od mandatów nie ma żadnych odsetek - jedyne co ci mogą doliczyć to koszty komornika - do znajomego komornik przyszedł po ok 1.5 roku a miał na koncie chyba z 5 mandatów i zapłacił bodajże 20 zł więcej
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez madcap » 4/7/2012, 21:30

nie marudź
napisz wniosek o rozłożenie na raty do "szefa" właściwego urzędu (odpowiednia instytucja na mandacie)
wpłać 50 zł pierwszej raty nie czekając na odpowiedź i dalej spłacaj w kilku ratach
oczywiście, że przyślą odpowiedź negatywną, ale mając wpłaconą pierwszą ratę nikt nie będzie mógł nic zrobić



wszystkim wypowiadajÄ…cym siÄ™ w kwestii czy 20 czy 24 punkty - zapraszam do PoRD
przepis wyraźnie mówi o stażu prawa jazdy jako takiego a nie o kategorii
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê