Zobacz wątek - skrecanie
NAS Analytics TAG

skrecanie

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

skrecanie

Postprzez el.conejo » 1/7/2012, 12:24

Witam serdecznie
Stalem sie posiadaczem pieknego skuterka Peugeot vclic i zaczynam swoja przygode z jednosladami i zwiazku z tym pytanie
1. Jak skrecac ja na chwile obecna przechylam cialo i skuter sam skreca nie ruszajac kierownica, ale jest wada tego rozwiazania skrecam jak tirem potrzebuje duuuuuzzzzzoooo miejsca. Mam obawy i jakas blokade w glowie i nie potrafie skrecac kierownicy zwlaszcza jak jade szybko. Jak sie tego nauczyc???
2. Jak najlepiej hamowac przodem, tylem czy obiema na raz?????

Prosze o porade doswiadczonych zanim sie zabije i moja przygoda sie skonczy
Pozdrowiam wszystkich
el.conejo
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17/5/2012, 21:22


Postprzez motoluka » 1/7/2012, 14:23

Witaj, co do pierwszego pytania to przede wszystkim poczytaj o przeciwskręcie. W dużym uproszczeniu, chcąc skręcić w prawo odpychasz od siebie prawą rączkę kierownicy. Co do hamowania to masz w skuterze osobno hamulec na tył i przód czy automatycznie się wspomagają? Najlepiej, najefektywniej hamować przodem a tylnego hamulca używać do stabilizacji motocykla. Kwestia tego czy hamujesz przed światłami czy może awaryjnie. Hamulec wciskasz tak jakbyś chciał wydusić cytrynę nie zerojedynkowo. Staraj się na początku nie hamować w złożeniu, na piachu itp. Staraj się także nie odpuszczać gazu w zakręcie, dopieraj odpowiednią prędkość przed złożeniem.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe


Postprzez k9aro3l » 1/7/2012, 14:47

Zapraszam do lektury :)

SZKOŁA JAZDY Część 1: Zakręty
http://www.motocykl-online.pl/artykuly/ ... _1_zakrety

SZKOŁA JAZDY Część 2: zakręty w sportowym stylu
http://www.motocykl-online.pl/artykuly/ ... owym_stylu

Artykuł | SZKOŁA JAZDY Część 3 Jak hamować
http://www.motocykl-online.pl/artykuly/ ... ak_hamowac

SZKOŁA JAZDY Część 4 Jazda z bagażem
http://www.motocykl-online.pl/artykuly/ ... _z_bagazem

SZKOŁA JAZDY Część 5 Jazda w mieście
http://www.motocykl-online.pl/artykuly/ ... _w_miescie
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez motoluka » 1/7/2012, 23:36

Dokładnie tak jak k9aro3l Ci pisze, przeczytaj artykuły pod tymi linkami. Nie specjalnie udał im się ten o hamowaniu, nie podają co robić lecz bardziej skupiają się na siłach działających na motocykl i procesach które zachodzą w konstrukcji.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez zxer » 2/7/2012, 00:35

jedz sobie na prostej powiedzmy 30-40 km/h, skrec minimalnie w prawo i zobacz w ktora strone pojedzie moto....gratulacje, to przeciwskret. Teraz to samo zastosuj w zakrecie przy odkreconym gazie na poziomie 5-10 %. Pamietaj ze w zakrecie nie patrzysz tam gdzie NIE chesz jechac a tam gdzie CHCESZ jechac.
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Szuma_ » 2/7/2012, 18:44

wy chyba przeciwskrętu nie robiliście na skuterze.. :D
Avatar użytkownika
Szuma_
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2/5/2011, 15:30
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez motoluka » 2/7/2012, 19:41

A jaka różnica na czym? :-)
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez Szuma_ » 2/7/2012, 21:07

Na skuterze jest bezsensu, bo nie idzie tego opanować. Szarpie, pozycji nie dobierzesz i ogólna beznadzieja ;D Inny rozkład masy, krótki amor i wąska kiera, poza tym po co to stosować jak bzyk jest taki lekki, że samym pochylaniem można skręcać bez problemu
Avatar użytkownika
Szuma_
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2/5/2011, 15:30
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez zxer » 2/7/2012, 21:24

Mam yamahe majesty 250 i bez przeciwskretu ani rusz(co prawda ta yama wazy tyle co moj moto)...kazdym dwukolowcem powinienes uzywac przeciwskretu...a jak cos ci szarpie to moze oznaczac ze masz jakas usterke mechaniczna. Jezdzilem tez 125tkami i 50tkami i na wszystkim bez problemu robi sie przeciwskret. Co prawda raz centralka poszorowalem asfalt na Majesty. Ale wtedy troche przesadzilem ze zlozeniem.
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Corr » 2/7/2012, 21:29

W Twist of the wrist jest to zademonstrowane, używając "balansu" i tak działa przeciwskręt, dlatego na zablokowanej kierownicy już się nie da:D. Nie ważne czy to rower, skuter czy motocykl powyżej pewnej prędkości po prostu nie da się inaczej skręcać.
Er 5 -> ZX6-R
Corr
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 29/3/2012, 16:46

Postprzez motoluka » 2/7/2012, 22:00

Szuma_ z całym szacunkiem, ale przeciwskręt stosuje się tak czy tak. Nawet na rowerze. Sam miałem, już się pozbyłem skuterem na zakupy i tak samo stosuje się przeciwskręt. Tak na prawdę to nie można go nie stosować, ale używam skrótu myślowego. Jeśli kolega zastosuje się do naszych rad to odczuje poprawę. Najlepiej jakby sam się wypowiedział jak mu idzie.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez Szuma_ » 3/7/2012, 17:10

Żadna usterka, nie ma co się czegoś takiego doszukiwać.. Dla mnie jest niestabilne i tyle. Wy wiecznie swoje, jaki by temat nie był o skręcaniu, na rowerze przeciwskręt, no bez przesady, chcesz stosować to stosuj, ale nie mów, że nie można go nie stosować, bo masz tu jeden przypadek, który tego nie robi. Na moto bez tego, wiadomo, nie da rady, ale na rowerze? :D Nasówa mi się porównanie do ślepo wierzących dewotów, tak przeczytane - tak jest.. :D
Avatar użytkownika
Szuma_
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2/5/2011, 15:30
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez zxer » 3/7/2012, 17:28

jezeli czujesz sie nestabilnie wykonujac przeciwskret to znaczy ze nie opanowales tej techniki do konca, albo nie wiesz czym jest przeciwskret. Chociaz ja nie wyobrazam sobie co moze tam byc niestabilne? Moze powiesz na czym ta niestabilnosc ma polegac ?

Zapamietaj sobie ze przeciwskret to absolutne minimum ktore powinien uzywac kazdy kierowca jednoslada z silnikiem

(sorry nie przepadam za pedalami rowerami wiec sie na ich temat nie wypowiadam)
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez motoluka » 3/7/2012, 21:13

Szuma_ nie masz zielonego pojęcia o siłach działających na jednoślad, to że nie stosujesz świadomie przeciwskrętu jeszcze nic nie znaczy. Poczytaj trochę, nabierz doświadczenia to porozmawiamy.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez specificman » 4/7/2012, 11:54

Szuma_ napisał(a):(...) na rowerze przeciwskręt, no bez przesady, chcesz stosować to stosuj, ale nie mów, że nie można go nie stosować, bo masz tu jeden przypadek, który tego nie robi. (...)

Może zapodałbyś jakiś filmik ze sobą w roli głównej, na którym byś pokazał jak się skręca na rowerze bez przeciwskrętu. Ja dość dużo rowerem jeżdżę i chętnie bym się z tą techniką zapoznał. Jestem otwarty na nowości. W końcu całe życie się człowiek uczy.
ER-6n 2012
Avatar użytkownika
specificman
Świeżak
 
Posty: 434
Dołączył(a): 13/9/2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Szuma_ » 4/7/2012, 16:39

No bez jaj ;D jeszcze dojdzie do tego, że będziecie mnie uczyć jeździć, ale już nie na moto tylko na rowerze. kogo chcecie uszczęśliwić? siebie czy mnie? dajcie spokój, bo to jest irytujące, alfy i omegi normalnie, nie wiecie jak jeżdżę a biadolicie
Avatar użytkownika
Szuma_
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2/5/2011, 15:30
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez motoluka » 4/7/2012, 21:13

Kolego drogi, po prostu nie jesteś w stanie inaczej jeździć. Wypadałoby przyznać do błędu (pewnie w interpretacji stwierdzenia) a nie upierać się przy błędnej wypowiedzi. ;-)
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez zxer » 4/7/2012, 21:21

dobra wez idz zobacz lepiej czy wyniosles smieci bo jak chcesz dawac rady typu "przeciwskret ci niepotrzebny" to lepiej zajmij sie czyms innym
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez specificman » 4/7/2012, 22:36

Panowie. Uciekł nam główny wątek, po części sam też się do tego przyczyniłem. Dlatego proponuję ponownie odesłać autora tematu do odpowiedzi udzielonej wcześniej przez k9aro3l. Ta lektura powinna pomóc.
ER-6n 2012
Avatar użytkownika
specificman
Świeżak
 
Posty: 434
Dołączył(a): 13/9/2011, 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Invi » 5/7/2012, 11:29

Sraty taty, niedługo ktoś zapyta jak skręcać rowerkiem z bocznymi kółkami bo dostał pierwszy od taty i mu wyskoczycie z przeciwskrętem i kontrolowaniem przepustnicy, znaczy pedałów :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Następna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na gr