Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl z ubiorem calosc kolo 17tys
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl z ubiorem calosc kolo 17tys

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwszy motocykl z ubiorem calosc kolo 17tys

Postprzez madx2 » 30/6/2012, 15:34

Witam. Uzbieralem sobie kase na moje male marzenie. Zawsze chcialem miec scigacza. Teraz szukam porady co najlepiej kupic. Mam 180cm 90kg 28lat. Na co dzien jezdze ciezarowka. Nie mam pojecia ile bede km jezdzic napewno do pracy latem na zjazdy kiedys. Mieszkam w Holandii wiec autostrady bede za kazdym razem.Chce od razu kupic buty kask i stroj naprawde dobry. Takze jak ktos ma czas mi cos podpowiedziec bede wdzieczny

1:. co do doswiadczenia to jezeli jazda skuterem rok sie liczy :) ale tak naprawde w jezdzie prawdziwymi motorami to dopiero zaczne przygode. Autem jezdze zawodowo ale to chyba nie ma nic wspolnego
Ostatnio edytowano 1/7/2012, 17:27 przez madx2, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
madx2
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30/6/2012, 15:25


Postprzez mlody636 » 30/6/2012, 16:04

Jakies doswiadczenie masz??
Simson SR 50, Simson S 53, Honda Nsr 80, Suzuki Bandit 250, Honda CBR 600 F2, 3x Honda Cbr 600 F3, 2x Yamaha Fazer 600, 2x Suzuki GSXR 600 SRAD, 2x Suzuki SV 650, Kawasaki Zx6r 636 C6F
mlody636
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/6/2012, 07:31
Lokalizacja: jesteÅ›??


Postprzez kravec » 30/6/2012, 16:10

czyli mamy 12 na moto.. jak chcesz jeszcze coś na lato typowo to tak z 11/11.5 tys. dopisz jakie masz doświadczenie, a w dziale akcesoria coś Ci się skompletuje z ubioru
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Tasiu91 » 30/6/2012, 16:50

Hjc fg-15, kombik tschul- to 2k dopiero, buty 700~ sidi, rękawiczki 300, gdzie reszta?:P Nie przesadzacie tak czasem z ubiorem za 5k? Wystarczy troszkę poszukać, a nie brać wszystko co najdroższe. Jak jeszcze widzę posty typu "buty 1000, spodnie 1000", to wiem że mam do czynienia z typowym teoretykiem, który kwestię ubioru na moto zna tylko z allegro. Pozdrawiam.
Tasiu91
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 29/8/2010, 09:58
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Krmtzzz » 30/6/2012, 17:03

DObrze tasiu gadasz. Panie to moze jakas cebra 600 f4/f4i ??
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Kaai » 30/6/2012, 17:44

Tasiu91 napisał(a):Hjc fg-15, kombik tschul- to 2k dopiero, buty 700~ sidi, rękawiczki 300, gdzie reszta?:P Nie przesadzacie tak czasem z ubiorem za 5k? Wystarczy troszkę poszukać, a nie brać wszystko co najdroższe. Jak jeszcze widzę posty typu "buty 1000, spodnie 1000", to wiem że mam do czynienia z typowym teoretykiem, który kwestię ubioru na moto zna tylko z allegro. Pozdrawiam.


napisał dobry, a nie, adekwatny do ceny. nie mówię, że rękawice za 300, albo kombiak za 1k jest zły. ale w tschula akuratnie jest dobra jakość do ceny, chociaż imho dainese, alpinestars, arlen ness, berik etc są lepsze jakościowo (w tschula czasami podczas deszczu pruły się kombiaki).

i jak to mówią, nie ma jazdy bez gwiazdy ;d ale kto co lubi.

@top, poda doświadczenie, i do czego, bo napisałeś tylko, że autostrady będą. a tu już sypią sportami.
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez kravec » 30/6/2012, 18:32

źle Tasiu gada... źle

Ma być "naprawdę dobre" a nie w miare dobre/najgorsze z w miarę dobrych.

Tak! Dobre buty kosztują około 1000zł (trochę mniej ale robimy lekki zapas). Sam jesteś chyba typowym teoretykiem i nie miałeś nigdy porównania.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Dexter_Morgan » 30/6/2012, 19:17

Nie wiem jak koledzy ale ja radziłbym zwiększyć budżet na moto bo pewnie w grę wchodzi jakaś 600 jeżeli początkujący to w sporty na początku nie powinieneś się pchać wystarczająco frajdy będzięsz miał na jakiejś 600 sportowo turystycznej z mocą 70 80 koni wiem bo właśnie sam zacząłem kupiłem ER 6F i jestem mega zadowolony :) a dlaczego radzę kupić coś za więcej kasy bo serwisy za granicą no droższe są na pewno to raz a dwa jak dołożysz do tych powiedzmy 11 -12 tysięcy jakieś 3,4 to możesz już coś w miarę młodego kupić i przez jakiś czas spokój z naprawami tylko bierzące rzeczy będą takie jak oponki płyny czy napęd i zazdroszczę że do pracy możesz dojeżdżać motorkiem bo ja też za granicą sie włóczę i heh tylko mogę służbówką jechać takie dróżki tu teraz mam a motocykl stoi w domu w garażu :( aż łęzka kręci się w oku. Ale jeżeli chodzi o wybór motocykla to powiedz więcej coś o sobie jakie doświadczenie masz z 2 kółkami ? prawko rozumiem już jest ? koledzy tu świetnie doradzają.

Pozdrawiam
Dexter_Morgan
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23/6/2012, 18:37

Postprzez motoluka » 30/6/2012, 20:21

Panowie przeginacie trochę z tym minimum 5000PLN na ubranie, 3000PLN spokojnie wystarczy. No chyba, że ktoś ma parcie na tor lub znaczek na kasku.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez motoluka » 30/6/2012, 20:42

No tak jak wspomniałem jeśli masz parcie na Shoei bo to Shoei to nic. A ja wybrałbym HJC FG-15 lub Sharka S900, kurteczkę Modeki, rękawice Tschula, Spodnie Motto oraz jakieś buty nawet na Sidi wystarczy. No ale jak ma się parcie na znaczek... Nie twierdzę, że FG-15 jest lepszy, ale kolega na pewno będzie zadowolony. Zestaw, który bym zebrał to na prawdę bardzo solidna wyższa średnia półka.
Ostatnio edytowano 30/6/2012, 20:49 przez motoluka, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez motoluka » 30/6/2012, 20:52

Na temat testu Sharpa są różne opinie, jeśli dla Ciebie to wyznacznik i mu ufasz, to dobrze, powodzenia. To, że Ciebie kask ciśnie, nie jest idealnie dopasowany to nie znaczy, że w przypadku kolegi będzie tak samo. Założę się, że początkującemu nie zrobi to wielkiej różnicy czy będzie śmigał w HJC czy Shoei, jeden i drugi kask jest wykonany z dobrych materiałów, można je uznać za bezpieczne i bardzo porównywalne jeśli chodzi o hałas. Więc o co chodzi jeśli nie o znaczek (w szerszym rozumieniu, uznanie dla firmy, zaufanie marce?). Według mnie w jego przypadku wydanie 1200-1500PLN na XR1100 to przerost formy nad treścią. A Twoje stwierdzenia, że kask jest źle dopasowany albo, że ochraniacze masz nie w tych miejscach w których być powinny są co najmniej śmieszne. Nie każdy kask jest na każdy rodzaj głowy to po pierwsze a po drugie równie dobrze Arai może być dla Ciebie zły jak i LS2...
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez Tasiu91 » 30/6/2012, 21:06

kravec napisał(a):źle Tasiu gada... źle

Ma być "naprawdę dobre" a nie w miare dobre/najgorsze z w miarę dobrych.

Tak! Dobre buty kosztują około 1000zł (trochę mniej ale robimy lekki zapas). Sam jesteś chyba typowym teoretykiem i nie miałeś nigdy porównania.


Nie chcę się spierać, wrzucać tutaj jakichś linków, bo to bez sensu, ale jeżeli myślisz że np. Sidi Vortice są lepsze do codziennej jazdy od np. B2, to się grubo mylisz. Żyłki, kołowrotki i inne zębatki dają radę, ale na TORZE, do codziennej jazdy są po prostu grubym utrudnieniem. But ma chronić staw skokowy, ścięgno Achillesa, piszczel, piętę. Taki za 1300 i taki za 700zł spełni to zadanie w ten sam sposób, jeżeli tylko ma ochraniacze w konkretnych miejscach.
Autor nie ma chyba aż takiego doświadczenia żeby porównywać topowe produkty topowych firm, popatrz sobie w czym śmigają redaktorzy niektórych miesięczników motocyklowych (nie mówię tu o przedrukach zagranicznej prasy). Także jeżeli założy takie sidi b2, albo jakieś falco/beriki- będzie zadowolony. Oczywiście jeżeli ktoś bezpieczniej czuje się w butach 500zł droższych, ale za to z żyłkami i innymi bajerami, które de facto mają ograniczoną wytrzymałość- niech bierze.
Dla mnie testy sharp są śmieszne- zobaczcie sobie jak wypadają arai, a jak najprostszy model lazer. Nie wierzę że kask z ABS jest bardziej bezpieczny od tego z włókien węglowych. Z drugiej strony- jeżeli przywalisz konkretnie to żaden kask nic Ci nie da.

Kombinezony to temat rzeka. Ja uważam, że mając dwa kombinezony, które mają takie same ochraniacze, w tych samych miejscach, mają ten garb, tą samą grubość skóry, no to.. Co może się stać? Skóra to skóra. Pozostaje kwestia szwów, ale to inny temat.

Co do moto to polecam F4i sport jak kolega wyżej:)
Tasiu91
Świeżak
 
Posty: 143
Dołączył(a): 29/8/2010, 09:58
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez motoluka » 30/6/2012, 22:07

Piszesz takie brednie, że aż żal. Upierasz się na testy sharpa, spoko, ale jest co najmniej kilka o około 500PLN tańszych kasków, które uzyskały także 5 gwiazdek. To że Ty kupiłeś XR1100 jeszcze nic nie znaczy. Chłopak ma wybór i powinien świadomie podjąć decyzje. Moje zdanie wyraziłem powyżej. Tak na prawdę nie płacisz w 90% przypadków za bezpieczeństwo, spójrz na "swoje" testy sharpa. Płacisz za wygodę, a wygoda to pojęcie względne. Ty masz głowę kwadratową, ja mam jajowatą i całkiem inaczej będziemy odczuwali wygodę w danym modelu.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez Repsol » 30/6/2012, 22:29

Tasiu91 napisał(a):to wiem że mam do czynienia z typowym teoretykiem, który kwestię ubioru na moto zna tylko z allegro. Pozdrawiam.


A ja wiem że mam do czynienia z osobą, która nie ma zielonego pojęcia na temat porównania np. kombiaków z dolnej półki vs. te powiedzmy 2500zł+. Pozdrawiam.
2 x ZX6R
Avatar użytkownika
Repsol
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 7/4/2008, 10:19

Postprzez motoluka » 30/6/2012, 22:44

Ataki ad personum. Mogę zapytać gdzie wyczytałeś coś takiego ze zrozumieniem? Tak całkowicie merytorycznie, bo nie mam zamiaru dyskutować z internetowymi cwaniaczkami, drogi autorze, proponuję poniższy zestaw. Do tego w 3000PLN zmieściłbyś się jeszcze z jakimś porządnym ochraniaczem na kręgosłup.

Modeka Roma - 780PLN
Tschul 212 - 122PLN
Sidi Fusion - 689PLN
Mottowear Combat - 379PLN
HJC FG-15 - 600PLN

RAZER: 2570PLN
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez pietrek7557 » 30/6/2012, 23:11

Ja tam posiadam zwykle buty turystyczne RST Vortex II, wybralem je zamiast jakichs lansjerskich butow dedykowanych do sportow, bo byly wygodniejsze, niebo, a ziemia. Dalem za nie niecale 400 zl, but jest wzmocniony tam gdzie trzeba i uwazam ze dobrze spelnia swoje zadanie. Jedynie dosc szybko sie przetarl w jednym miejscu, ale poki co daje rade (4 lata). I wcale nie musialem kupowac Falco, ani tym bardziej AS, Dainese. To samo kwestia kombinezonu - za kombiak dalem okolo 1000 zł - choc fakt ze wtedy gdy kupowalem to RST dopiero wchodzilo na polski rynek i moze dlatego ceny tej marki byly dosc niskie. '

Wierze, ze kombinezon Dainese bedzie lepszy od tego z RST, pytanie jednak czy roznica sa az tak istotne i czy glownie nie chodzi o komfort jazdy niz kwestie bezpieczenstwa.
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez kravec » 30/6/2012, 23:37

Motoluka czytaj: "ma być naprawdę dobre" a Ty wymieniasz tshula i modeke? Może nie są złe- co do tshula nie wiem- podobno teraz się poprawił, 3 lata temu był tragiczny, ale nie są to produkty z wyższej półki jakościowej nie oszukujmy się.
Pietrek- poczytaj trochę o butach, potem się wypowiadaj. To że masz buty za 400 zł i uważasz że są najlepsze na świecie- ok. Ale sam zauważyłeś że się przetarły, może zaraz się rozejdą, a przy glebie nie wiesz jak się zachowają.

5000zł to założenie na dobre ubranie, z zapasem. To co zostanie można przeznaczyć na ubranie na cieplejsze dni- spodnie mottowear np. i kurtka letnia np. rs taichi- w motormanii widzialem ostatnio bardzo ciekawą.

Dla mnie:
kask: 1200
kombi: 2200-2500
rękawice: 400-500 (niestety podrożały)
buty: 900
spodnie: 300-400 (mottowear)
kurtka letnia: +/-500
i mamy ponad 5000zł ale nie kupuje nic przez następne kilka lat
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez maciejka69 » 1/7/2012, 00:12

Panowie. Wszystko sprowadza się do jednego. "Normalnie" to wszystko jest kwestią ceny, metki, gustu, dopasowania, chwcz. Problem pojawia się wtedy, gdy mówimy o sytuacji "paranormalnej". Ale o tej nie mówimy, bo wtedy by nas tu nie było, więc umówmy się, że rozmawiamy o gustach. Więc, kupujmy, co się komu podoba i co kogo na co stać :D
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez C-bool » 1/7/2012, 11:11

Dokładnie :D Najważniejsze, że kompletny ubiór jest, no i jest trochę lepszy jakościowo niż kask Tornado albo kurtka ze skóry ekologicznej
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez pietrek7557 » 1/7/2012, 12:42

Kravec, prosze nie dorabiaj mi ideologii, ze rzekomo powiedzialem cos, czego nie powiedzialem. Czy ja gdzies napisalem ze moje buty sa najlepsze na swiecie? But sie przetarl tylko w miejscu gdzie uzywam stopy do zmiany biegow i ktory byl dodatkowo wzmocniony. Jak slusznie zauwazyles, czytanie o butach to jedno a praktyka to druga sprawa. Dopoki sam na sobie nie przetestujesz to sie nie dowiesz (chyba ze ufac testom). Natomiast to co mialem na mysli, to fakt, ze napewno rzeczy z gornej polki sa lepsze od tej z nizszej, ale czy roznica jest na tyle duza, zeby odrzucac rzeczy z tej nizszej? Idac tym tropem: czy jak ktos jezdzi tansza Toyota Corolla, to znaczy, ze naraza swoje zycie, bo nie jezdzi drozszym i bezpieczniejszym Volvo i wogole nie powinien byl kupowac tego auta? Po prostu nie popadajmy w paranoje.
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê