Zobacz wÄ…tek - Opona Pirelli Diablo 110/70 17" - problem
NAS Analytics TAG

Opona Pirelli Diablo 110/70 17" - problem

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Opona Pirelli Diablo 110/70 17" - problem

Postprzez Nal » 26/6/2012, 09:12

Nie bardzo wiem gdzie temat umieścić i mechanika wydała mi się najbardziej odpowiednia (ewentualnie hydepark ale tam mam wrażenie że mniej ludu zagląda i traktuje tematy mniej poważnie). Do sedna.
Mam problem z oponą Pirelli Diablo, którą oddaję na gwarancję. Na oponie pojawiły się pęknięcia widoczne na zdjęciu - opona użytkowana normalnie, bez gumowania. Do tej pory śmigałem na tym modelu opony i byłem zadowolony. Niestety producent już nie produkuje tego modelu, więc czeka mnie zmiana na coś innego. I tu mam problem, bo nie wiem co wybrać. Opon w tym rozmiarze jest o sporo mniej niż np 120/70. Poszukują opony o podobnych właściwościach jezdnych. Prawdopodobnie czekać mnie będzie wymiana tyłu, który jest w dobrym stanie ponieważ nie uśmiecha mi się śmiganie na oponach, które mogą mieć różne właściwości. Co o tym sądzicie? Jaką oponkę byście polecili do mojego fazera?

Obrazek
<a href="http://szkolnis.pl">szkolnis.pl</a>
Avatar użytkownika
Nal
Świeżak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 13/6/2009, 14:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki / Warszawa


Postprzez Przemo_rene » 26/6/2012, 09:37

oddaj tę oponę na gwarację i coś Ci powinni zaproponować. W tych rozmiarach Maxxis Pro max - sprawdzone i w miarę tanie. Dobrze trzymają i mają długą żywotność dla moto około 50KM
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R


Postprzez zxer » 26/6/2012, 10:22

opony pirelli ...dobrze wiedziec...
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Arturo925 » 26/6/2012, 10:57

A to kasy za kapcia nie mogą oddać? Chyba mniejszy kłopot by z tym był.

Swoja drogą mam te opony u siebie. Porażka. Boję się na niej w ogóle po zakrętach latać, bo przyczepności to ona w ogóle nie ma. Wystarczy troche mocniej przyheblować przodem i już koło spiernicza. Dogrzać tego kartofla to chyba tylko palnikiem mozna
Avatar użytkownika
Arturo925
Stały bywalec
 
Posty: 1096
Dołączył(a): 5/1/2010, 16:02
Lokalizacja: Kruszyna

Postprzez Nal » 26/6/2012, 11:17

jest to mój drugi komplet, poprzedni wymieniłem niecałe dwa lata temu, do tej pory z tymi oponami nie było problemu

może nie winkluje na sporcie na sportowych gumach ale w moim mniemaniu dają radę i do tej pory byłem zadowolony

co do producenta to jeszcze nie wiem co zaproponują bo oponę oddaję na dniach do reklamacji, wcześniej obsługa sklepu w którym kupiłem opony pisała maila w tej sprawie do producenta co zaproponowali by z nowych modeli jaki substytut obecnej i do tej pory cisza

co sÄ…dzicie o ewentualnej zmianie przodu na 120/70?
<a href="http://szkolnis.pl">szkolnis.pl</a>
Avatar użytkownika
Nal
Świeżak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 13/6/2009, 14:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki / Warszawa

Postprzez mirekm71 » 28/6/2012, 10:36

nie zmieniaj rozmiaru. Taki producent zalozyl i taki ma byc. Motocykl to nie vw.

Paskudnie wygladaja te pekniecia.
Avatar użytkownika
mirekm71
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 7/6/2010, 23:55
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez Nal » 28/6/2012, 11:54

Paskudnie i dość szybko się pokazały - od środka opona wyglądała jak igła. Na opony zwracam uwagę przy każdym myciu i czyszczeniu moto. Nadmienię iż nie traktowałem ich żadnymi chemikami. Opona obecnie trafiła na reklamację gwarancyjną a na ten czas pożyczyłem używkę.

Możecie coś polecić uniwersalnego co nada się do szosowej turystyki i winklowania. Chodzi o oponę nie stricte sportową by w oczach uciekała, ale równocześnie w miarę dobrze trzymała na zakrętach. Ta którą założyłem na czas reklamacji ucieka przy sporo mniejszych przechyleniach i przechyłach.
<a href="http://szkolnis.pl">szkolnis.pl</a>
Avatar użytkownika
Nal
Świeżak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 13/6/2009, 14:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki / Warszawa



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości




na górê