Zobacz wÄ…tek - VX 800/CBX 750/XJ 600 z allegro
NAS Analytics TAG

VX 800/CBX 750/XJ 600 z allegro

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

VX 800/CBX 750/XJ 600 z allegro

Postprzez facepalm » 25/6/2012, 19:02

Witam,poszukuje pierwszego motocykla dla siebie i chcialem zapytac o ten konkretnie egzemplarz Vx'a 800 http://otomoto.pl/suzuki-vx-800-z-niemi ... 49476.html .
Cena 3,5k za 91 rocznik, sam nie wiem czy to duzo czy mało,sprzęt wydaje się być wychuchany i zadbany. Nie znam sie na motocyklach tak dobrze zeby po fotkach znaleźć jakieś większe wady. Czy ktoś zna może ten konkretnie egzemplarz i może powiedzieć coś na jego temat? Czy byłby ktoś tak miły podjechać przy okazji i dowiedzieć się co nieco czy warto jechac ? Zwłaszcza,że mam tam prawie 500km...

Ps. Szukam motocykla w kasie 3,5-4k - Bardziej jakiegoś starego klasyka niż nowszych typu bandit/cb/gs etc. Motocykl do turystyki we dwoje. Możecie podać też inne typy w tej kasie.

Druga sprawa: To samo z tym,że z tą honda
http://otomoto.pl/honda-cbx-750-f-M3234751.html
Honda jaka jest każdy widzi,w tym przypadku też wychuchana,jednak wydaje sie z bardziej pewnego źródła niż wspomniany VX. Niestety tutaj także mam ~500km...
Ktoś może coś o niej wie? Zdaje sobie sprawe z tego,że oba motocykle są stare i będzie potrzebny na start zapewne wkład ~1tyś.
Honda jest troche starsza,jednak ma w sobie coÅ› co mnie przyciÄ…ga ;)

Jeśli napisałem coś nie zgodnego z regulaminem to z góry przepraszam.
Oba sprzęty są ~500km odemnie więc bardzo cenne mogą byc opinie kogoś kto juz widzial ten sprzęt,zaoszczedze pieniędzy i nerwów.
Chciałbym kupić najlepiej jeszcze w tym sezonie,jak to mówią czasu nie odzyskasz. Im wczesniej kupie tym lepiej,w tym sezonie ogarne troche techniki i zachowań to w następnym już bym sobie mógl pewniej polatać. Wiem ze ceny na zime sa mniejsze,ale przy takich "starociach" i i tak juz niskich cenach to nie będzie duza różnica jeśli w ogóle bedzie.
Pozdrawiam!


edit: Do tego dochodzi XJ 600 http://allegro.pl/yamaha-xj-600-xj600-i2444065761.html
Do niej mam najbliżej i wydaje się najlepszą opcją,lecz ma biedny opis i zdjęcia.



Pzdr.
facepalm
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 18/6/2012, 22:01


Postprzez Å›wir » 25/6/2012, 20:30

witaj kolego ja posiadam takom hondę rok produkcji 86 jest to ten sam model i powiem ci tak że motocykl nie należy do lekkich maszyn bo 250 kg to sporo a do tego kufry z bagażem płyny jeśli ma być to twoje 1 moto to musisz się zastanowić czy chcesz latać tak dużą maszynom i mocną 91 koni to nie mało bo z tego co wiem to wersja cbx750f miała mocniejsze o 21 koni ja posiadam wersje mocniejszą i powiem ci tak że jest to motocykl godny zaufania i jeszcze jedno cbx750f czy jak kto woli rc17 używała amerykańska policja tylko były one na wał kardana jeśli chcesz więcej info na temat tej hondy to pisz a co do xj mój kolega ma takom jest to bardzo dobry sprzęt a co masz do złego opisu zdjęcia pozdrawiaam i LWG!!
honda cbx750f
świr
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16/6/2012, 10:48
Lokalizacja: opole


Postprzez facepalm » 25/6/2012, 21:47

Czytałem o wersjach policyjnych i były one oznaczane cbx750p bodajże i różniły sie sporo wyglądem,chyba że jest jeszcze inna wersja policyjna. Na prędkosciach rzędu 160-170 na trasie mi nie zależy. Głównie na a) wygodzie podróżowania we 2 b)ładowności c) stabilnosci na trasie d)ochronie przed wiatrem. CBX'a wybrałem do grona poszukiwanych motocykli ze względu na to ze jest on rzadko spotykany i mozna go albo lubic albo nie lubic(wizualnie) - taka jego stylistyka. Mi akurat się podoba. Na dodatek jest w całkiem ciekawej cenie,kwestia tylko czy nie ZA ciekawej. Waham sie jeszcze bo moto bedzie mi służyć na codziennie dojazdy po mieście i dopiero w pełni lata na pare wyjazdów po polsce z pasażerką rzędu 200-300km i raz-dwa do roku gdzieś dalej,może za granice. A jakby nie patrzeć swoje waży. Bardziej mnie to przeraża niż moc bo chyba oddaje ją dosyć liniowo. Szukam dużego motocykla bo mam 189cm wzrostu także nie chce tez wygladać jak na psie ;) Problem w tym,że jestem dość chudy bo waże zaledwie 78kg więc masa moto moze mnie przerosnąć.

Obecnie grupa moto które biore pod uwage:
CBX 750F - fajny klasyczny staruszek,dość mocy,wydaje sie fajny w turystyke lecz ciężki do codziennego przeciskania sie po mieście.
XJ 600 Diversion - równie dobry do turystyki,jednak mocowo troche słabiej i obładowany bagażami i 2 osobami może łapać zadyszke. Lżejszy i nieco mniejszy chyba. Lepszy na codzień w trase wypada troszke gorzej. Dosyć popularny model.
XV 800 - ten konkretnie model z linka wyzej wydaje sie zadbany jednak - brak mu lusterek,stoi w komisie chyba,więc nie wiadomo jak to z wadami ukrytymi. Niby można podjechac i sprawdzic w serwisie jakims etc. Motocykl dosyc specyficzny, troche czoper w obudowie nakeda. Bardzo mi sie podoba wizualnie,mocowo stoi jak xj 600. Naked - minus w trasie , plus wizualnie.
NX 650 Dominator - Moto z innej beczki, lepszy do przeciskania sie na codzien po miescie,wjedzie praktycznie prawie wszedzie,łatwiej trudniej ale wjedzie. Słaba ochrona przed wiatrem, stylistyka taka sobie,nie jest źle. Znalazłem takiego http://allegro.pl/honda-nx-650-dominato ... 60253.html po wszelkich remontach,wydaje sie warty obejzenia. Jednak troche mało mocy na turystyke we dwoje i podobno kanapa niewygodna.


Jeszcze yamaha radian jest,ale niestety nie na mój wzrost. A szkoda bo bardzo mi sie podoba. Teraz trzeba coś wybrać , najbliżej mam do XJ 600 i NX 650.


Ps.według danych tech. cbx750f z 86 ma 91km.

Ewentualnie moge sie przekulać sezon na XJ 600 albo na Dominatorze i wtedy poszukać już czegoś większego - a i kasy będzie więcej.
facepalm
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 18/6/2012, 22:01

Postprzez palgumeniedusze » 25/6/2012, 22:54

najlepszym rozwiazaniem czytajac twoje posty bedzie xj.... :D najmlodszy duzo czesci zamiennych i nie wyglada jakby produkowana go 100 lat temu.
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez facepalm » 25/6/2012, 22:59

Dla jednych stary wygląd to wada dla innych zaleta, cbx mi się podoba ,może mam dziwny gust ale tak jest :D Cholera w sumie martwi głownie to,że XJ moze nie spełnić wymagań na dłuższe trasy. Ochrona przed wiatrem spoko,ale te 60km pod 2 osobami i w .uj bagażu to nie wiem jak poleci. Niby jeżdzą tak,ale.. na upartego wszystkim wszedzie zajedziesz,ale czy jest sens męczyc siebie i sprzęt. No nie wiem. Najgorzej ze budżet mocno ograniczony póki co.

Wracająć do tematu, ktoś byłby tak miły podskoczyć obejżeć ktoryś z tych motocykli ? ;)
facepalm
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 18/6/2012, 22:01

Postprzez Å›wir » 26/6/2012, 07:58

na cbx nie ma problemu z wiatrem jak ja nieraz dawałem w piz** to tak koło 200 zaczynał się problem ale wiadomo nie jest to motocykl do sportu tylko do miłej jazdy w trasę a co do wagi nie czuć jej zbytnio podczas jazdy mi się przyjemnie lata tym sprzętem a i w mieście daje rade można się przywyknąć ale wybór na leży do ciebie ja z mojej strony mogę polecić ci cbx godny zaufania mówisz że 3500 to mało ja za swoją dałem jeszcze mniej plecak na tym motocyklu będzie miał wygodnie ma bardzo wygodną kanapę cbx ma regulowaną twardość zawieszenia
Ostatnio edytowano 26/6/2012, 08:02 przez świr, łącznie edytowano 1 raz
honda cbx750f
świr
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16/6/2012, 10:48
Lokalizacja: opole

Postprzez suchy558 » 26/6/2012, 07:58

a rozważaleś TDM 850? w trasie sprawdzi się napewno, a i po miescie pojedziesz http://allegro.pl/yamaha-tdm-850-pilne-i2445733487.html

albo celuj w coś już całkowicie do turystyki i klase wyżej, FJ 1100 http://allegro.pl/yamaha-fj-1100-i2436679204.html

ja na Twoim miejscu brałbym TDM ;)
Avatar użytkownika
suchy558
Bywalec
 
Posty: 676
Dołączył(a): 1/2/2011, 19:03
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez facepalm » 26/6/2012, 10:56

Suchy,z tym że to będzie pierwsze moto własne. Wczesniej aby kurs i okazyjnie cos jak dorwałem. Wiec z ręką na sercu moge powiedziec ze doswiadczenie takie jakie mozna zdobyc na kursie PJ czy prawie zerowe. Jedynie płynne ruszanie,wachlowanie biegami i jazda po miescie do 50km/h na varadero 125 które waży coś koło 150kg. TDM ma wysoko srodek ciężkosci i mysle ze bez parkingówki z początku uzytkowania sie nie obejdzie. O to samo boje sie z cbx'em ale nie wiem jak tam ze srodkiem ciezkosci. Wzrost może i mam dobry,ale szczupły bardzo jestem :D Najlepszy sprzetem dla mnie byłby chyba V-strom,no ale moze za 10 lat będzie w tej kasie dopiero hehe.
facepalm
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 18/6/2012, 22:01

Postprzez Å›wir » 26/6/2012, 13:08

o może ja napisze mam 175 cm wzrostu i 60 kg i spokojnie ogarniam cbx nogi całe na ziemi nie ma problemu z zawracanie zawsze możesz obniżyć chyba maksymalnie 3-4cm
honda cbx750f
świr
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16/6/2012, 10:48
Lokalizacja: opole

Postprzez facepalm » 26/6/2012, 15:16

Więc jest nadzieja ;) No nic,popytam ludzi z okolic Poznania czy ktoś może wpadnie na oględziny przy okazji.
facepalm
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 18/6/2012, 22:01



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości




na górê