Zobacz wÄ…tek - Co powiecie o Suzuki V-Strom DL650
NAS Analytics TAG

Co powiecie o Suzuki V-Strom DL650

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Co powiecie o Suzuki V-Strom DL650

Postprzez bartekUD » 24/6/2012, 20:05

Panowie, wcześniej już założyłem temat o tym, jakiego motocykla poszukuję, ale w międzyczasie zwróciłem swoją uwagę na motocykl, o którym napisałem w temacie, dlatego też chciałbym się Was zapytać, czy zakup tej maszyny to opłacalna inwestycja ?

Tak jak pisałem wcześniej myślę, że będę jeździł głównie w weekendy, bo w tygodniu brak czasu, a chciałbym polatać zarówno po kraju, czyli drogach asfaltowych, jak i trochę po szutrze - np. na Ukrainie, która leży blisko mnie i którą chciałbym poeksplorować.

Generalnie, nie mam tu blisko nikogo, kto ma tą maszynę, a podoba mi się i jeżeli już się zdecyduję, to chciałbym wiedzieć, że jadąc z myślą zakupu podejmuję dobrą decyzję.

A może polecicie mi jakąś alternatywę w tym deseniu? Zależy mi na wygodzie jazdy, dobrym silniku, bezawaryjności - czyli chyba na tym, co każdemu.

Jeżeli chodzi o budżet, to tak myślę, że jakieś 15 tysięcy PLN wraz z akcesoriami typu strój, kask itd.. mogę wydać, choć jeszcze się nie orientuję, ile kosztują same dobre jakościowo rzeczy do ubioru ?
bartekUD
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3/5/2012, 10:51


Postprzez Przemo_rene » 26/6/2012, 09:25

zakup motocykla to nigdy nie jest inwestycja sensu stricte. To raczej wydatek :) Pomijam zakupy sprzętów w stylu Desmosedicci RR czy Yamaha R7 albo Honda NR750. Bo to inwestycja. Reszta to koszty :)

Co do DL650 - spoko sprzęt. Im ma więcej dodatków tym cena większa ale lepiej takiego ubranego w kufry szukac czy centralną podstawkę, kierownica, grzane manety, inne szyby czy akcesoryjne inne bajery bo dużej różnicy w cenie podczas zakupu nie ma a te dodatki są drogie.

Sam sprzęt jest bez wad fabrycznych. Niektórzy narzekają, że miękki przód jest ale hej - to nie sport do łojenia winkli. Silnik przy 30tyś km przebiegu powinien pracować jak nowy. Reszta podczas zakupu to standardowe rzeczy jak przy każdym motocyklu.

Dobre ubranie kompletne tekstylne (kurtka spodnie) to około od 1300zł. Kask około 700zł, rękawice 300, buty 800zł. Bielizna termoaktywna około 200zł.

Po kupnie każdego motocykla lepiej mięć na niego jeszcze około 1500zł i za tę kwote zrobić mu szczegółowy przegląd i wymiany eksploatacyjne.
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R


Postprzez pietrek7557 » 26/6/2012, 10:14

No i jesli dobrze pamietam, silnik w V stromie 650 jest taki sam jak w SV 650 - mozesz podjechac gdzies w okolicy i przejechac sie SV 650 - oczywiscie roznica jest spora w stosunku do V Stroma, ale zobaczysz przynajmniej czy charakterystyka silnika Ci odpowiada
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez Deviator » 26/6/2012, 10:46

DL 650 to taki sprzęt ,że z praktycznego punktu widzenia to reszta motocykli....mogła by być nie produkowana.
It's not abt bike...but abt rider...
Deviator
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 3/6/2012, 13:27
Lokalizacja: Mazowsze

Postprzez bartekUD » 28/6/2012, 18:50

Panowie.

Dzięki za odpowiedź, bo pomogliście utwierdzić mi się w przekonaniu, że zakup tego motocykla, to będzie dobry krok. Tak jak pisałeś @Przemo_rene, będę starał się znaleźć jak najbardziej wypasioną wersję, bo rzeczywiście nie ma tak dużej różnicy w cenie, porównując do golasów ze standardowym wyposażeniem.

Jednak powiem Wam, że interesuje mnie to, że w ogóle mało ludzi widuje się na tym modelu Suzuki, a także mało jest wypowiedzi na jego temat od użytkowników, i tak się zastanawiam z czego to się bierze? Przecież to fajna, ciekawa i z tego co piszą w testach ekonomiczna maszyna, która może dać dużo frajdy, a cena w porównaniu do konkurencji przecież też nie jest jakoś mega zaporowa, prawda?
bartekUD
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3/5/2012, 10:51

Postprzez suchy558 » 28/6/2012, 19:07

problemem tego motocykla (ale nie tylko, ma go też choćby CBF 600) jest to, że ludzie nie chcą rozsądnych motocykli ;) schodzą wielkie litry i motocykle pokroju R1200GS, choć może 10% użytkowników umie wykorzystać ich potencjał
Avatar użytkownika
suchy558
Bywalec
 
Posty: 676
Dołączył(a): 1/2/2011, 19:03
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez Przemo_rene » 29/6/2012, 07:56

większość jeździ motocyklami na krótkie wypady. Stąd choppery, cruisery, szlifierki lub nakedy na miasto.
Reszta to około 15% motocykli w tym gdzieś musi być dl650 tak więc nie dziwne, że mało tego.
http://www.tinyurl.pl?PlJBVNPo PrzeglÄ…d Twojego moto w P-N!
Avatar użytkownika
Przemo_rene
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 11/3/2009, 13:27
Lokalizacja: Poznań / TL1000R



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê