Zobacz wÄ…tek - Ubezpieczenie a wypadek przez olej na drodze
NAS Analytics TAG

Ubezpieczenie a wypadek przez olej na drodze

Przepisy, prawo
_________

Ubezpieczenie a wypadek przez olej na drodze

Postprzez matise07 » 22/6/2012, 20:13

Witam mialem dzis taka sytuacje jechalem swoim skuterkiem droga glowna w godzinach szczytu i nagle zaczol mi wariowac slizgal sie poniewaz na calosci drogi byl wylany olej smar lub cos takiego nie wiem w gruncie rzeczy przez ta ciecz moj skuterek zaliczyl szlif i to konkretny zadzwonilem na policje zglosilem to i czy mam szanse na odszkodowanie za taka krzywde bo wina to moja nie byla jechalem powoli 30 km/h opone mam w stanie dobrym niedawno robiony przeglad i nic nie wykazalo. A okolo 30 minut przed moim zdarzenie na koncu ulicy byla stłuczka tez w ktorej uczestniczyl motorower i byla przy tym policja straz pozarna i pogotowie i to ze droga byla nie sprzatnieta i nie zauwazone to moze byc wina nie zareogowania zarzadcy drogi czy cos ?? Za moja niekompetencje przepraszam nie znam sie na tym dlatego pytam. Pozdrawiam
matise07
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 26/8/2008, 21:45


Postprzez madcap » 22/6/2012, 22:15

masz szanse
ważne jest to, czy policja była i potwierdziła stan rzeczy
na tej podstawie masz prawo od zarządcy drogi ubiegać się o odszkodowanie
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez matise07 » 23/6/2012, 14:03

Policja byla byla rowniez straz pozarna po calym wypadku wkoncu usunela ta ciecz z asfaltu a po mnie za okolo 5 minut nastepny chlopak jadacy jednośladem zaliczyl by szlif ale mial szczescia duzo bo go wyrzucilo na suche. Policja spisala wszystkie dany zrobila zdjecia wypelnila co sie stalo jak sie stalo dalem jeszcze numery 2 swiadkow wypadku ktorzy mi pomogli sie pozbierac bo bylo nie powiem ciezko. A czy policja powinna mi zostawic jakis dokument o wypadku ?? bo slyszalem ze teraz musze isc po odpis co sie stalo i ze takie zdarzenie mialo miescie ?? i czy bedzie duzo problemow z moja sytuacja ?? Dziekuje Serdecznie za POMOC
matise07
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 26/8/2008, 21:45

Postprzez matise07 » 23/6/2012, 14:17

Na moje szczescie zrobilem zdjecie numeru radiowozu ktory byl przy moim wypadku wiec bede wiedzial gdzie szukac. A jest mozliwosc wydania mi jakiegos potwierdzenia zdarzenia na komendzie ?? jezeli przyjdÄ™ tam powiem o ktorej bylo zdarzenie numer radiowozu ktory przyjechal i godzine zgloszenia wypadku ?? Dzwonilem do ubezpieczalni i doradzili mi zebym poszedl do zarzadu drog ze to jest ich wina nie poprzedniego wypadku okazalo sie rowniez ze wypadek tamten mial miejscie ale na zakrecie i mowili ze niby za daleko ale slyszalem od przechodnich ze motorower tam szlifowal tylko ciekawe czy z powodu tego oleju czy poprostu za szybko wchodzil w zakret lub innych powodow. W sumie w weekend nic nie zrobie kazdemu nalezy sie odpoczynek wiec od poniedzialku bede mial zajecie
matise07
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 26/8/2008, 21:45

Postprzez matise07 » 23/6/2012, 14:34

Dobrze zrobie jak mowisz. Dziekuje. Co mi sie uda zrobic bede Was informowal jezeli komus sie cos podobnego przytrafi :)
matise07
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 26/8/2008, 21:45

Postprzez LeszekEl » 23/6/2012, 15:24

Raczej nic nie wyciągniesz, dlatego że to nie wina zarządcy ze komuś się wylał olej.
Jedynie jesli byłoby to wczesniej zgłaszane i zarządca drogi nic by nie zrobił wtedy mógłby ponosić konsekwencje.
No ale zawsze mozesz trafić na chojnego własciciela drogi :)
Avatar użytkownika
LeszekEl
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 17/5/2009, 21:07

Postprzez Wojciech_Moto » 25/6/2012, 07:58

LeszekEl napisał(a):Raczej nic nie wyciągniesz, dlatego że to nie wina zarządcy ze komuś się wylał olej.
Jedynie jesli byłoby to wczesniej zgłaszane i zarządca drogi nic by nie zrobił wtedy mógłby ponosić konsekwencje.
No ale zawsze mozesz trafić na chojnego własciciela drogi :)


LeszekEl, nie wprowadzaj w błąd. Odpowiedzialność pochodzi z zasady ryzyka, bo zarządzający drogą bierze odpowiedzialność za utrzymanie drogi w prawidłowym stanie czyli musi naprawiać uszkodzenia drogi lub, jak w tym przypadku, neutralizować zagrożenie. Powinien także zadbać o skuteczny system kontroli stanu dróg. Mimo starań może zdarzyć się, że pojawi się plama płynu (np. oleju) i dlatego odpowiada także za takie sytuacje, właśnie na zasadzie ryzyka (ryzykuje, że może się zdarzyć taki fakt).
Wojciech_Moto
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 23/6/2011, 21:18
Lokalizacja: Mazowsze

Postprzez matise07 » 25/6/2012, 14:07

A wiec tak dowiedziałem sie dzis trochę rzeczy policja w notatce napisała ze to był olej z wylanego jakiegoś pojazdu nie tyczy sie żadnego poprzedniego wypadku prawdopodobnie mi to tylko tak powiedzieli albo by wprowadzić w błąd albo coś. Na ta chwile muszę czekać do środy by dostali dokumenty do komputera a ja muszę napisać podanie jak wyglądał wypadek według mnie. Pani na komisariacie powiedziała mi ze jest wszczęte postępowanie w szukaniu tego winowajcy czyli szukanie igły w stogu siana tym bardziej padal deszcz caly dzien wiec niestety powątpiewam juz w moje odszkodowanie i będę musiał kupić sobie ubezpieczenie AC. Ale zobaczymy co z tego bedzie.
matise07
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 26/8/2008, 21:45

Postprzez matise07 » 4/7/2012, 09:37

Juz sie dowiedzialem to artkul 86 1 kw i tyczy sie osoby ktora rozlala olej ten na drodze prawdopodobnie udalo sie go znalesc chyba ja jestem wezwany jako swiadek zobaczymy jak sie to potoczy.
matise07
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 26/8/2008, 21:45



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê