Zobacz wątek - Nietypowe narzędzia warsztatowe poszukuje
NAS Analytics TAG

Nietypowe narzędzia warsztatowe poszukuje

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Nietypowe narzędzia warsztatowe poszukuje

Postprzez DostojnyKocur! » 15/6/2012, 10:51

Cześć
Zamierzam wzbogadziac swój warsztat o parę narzędzi nie standardowych do serwisu motocykla
Poszukuje takiego specjalnego wbijaka do uszczelniaczy , kiedyś widziałem coś takiego na profesjonalny serwisie . Ale szukając na allegro nie moge nic znaleźć . Mozę macie jakiś namiar gdzie to kupić .
Kolejna rzecza jest z pewnością przyzad do zakuwania i rozkuwania łańcucha , ale to znalazłem na aledrogo .
Może macie jeszcze jakieś ciekawe propozycji narzędzi które by przydały się w warsztacie .
Akcesoria do moto z carbonu Potrzebujesz ? pisz !
Avatar użytkownika
DostojnyKocur!
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 6/1/2011, 15:16
Lokalizacja: Nienack


Postprzez Vergon » 15/6/2012, 11:48

Duży imbus (chyba 17) do przedniego koła masz? Czy na normalny klucz masz ośkę? Klucz hakowy do kontry główki ramy? Dynamometr, zestaw gwintowników, miska magnetyczna, wykrętaki, elastyczny chwytak magnetyczny, klucz do filtra oleju? Czasami przydaje się przedłużka "T" na patyku z końcówką przegubową.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez DostojnyKocur! » 15/6/2012, 13:10

na oske klucz dorabiany jest hahah :D ale daje rade , Ostanio tez dorobilem sobie klucz do rozkrecania lag przednich , Taki dluga rura z zabkami aby je całkowicie rozłożyć , wiadomo nie bedzie to samo czy oryginal ale zadanie swoje spełnił .
Klucza hakowego własnie nie mam ,do ramy , mam jedynie do amorka tylnego
Reszta sie znajdzie , mam sporo narzedzi bo stary prowadzil kiedys warsztat , takze te samochodowe sie znajda
Akcesoria do moto z carbonu Potrzebujesz ? pisz !
Avatar użytkownika
DostojnyKocur!
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 6/1/2011, 15:16
Lokalizacja: Nienack

Postprzez DostojnyKocur! » 15/6/2012, 13:20

ogolnie to by mi sie marzył komputer do diagnostyki .
Bo bez niego czasem ani rusz . Kiedys znajomemu nie palila cebra na jeden cylinder , wszystko wymienione , wszysto gra , I zrobione przez kolesia ktory naprawde ogarnia . Ale na jeden cylinder nie pali i nie wiadomo co jest piec .
No ale taki komputr to wydatek kolo 7 tys zł , Chociaz moze w sezonie by sie zwrocił kto wie .


A i jeszcze jedno , jakis podnosnik motocyklowy bym szukał znacie jakies firmy ktora robi porzadne ?
Szukajac na alllegro to te za 1200zł waze po 100kg i sa małe i jakos nie wydaja mi sie zbyt wytrzymałe . Znalazłem jakis za 4 tys zł wazy 220 kg no ale cena tez spora .
Akcesoria do moto z carbonu Potrzebujesz ? pisz !
Avatar użytkownika
DostojnyKocur!
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 6/1/2011, 15:16
Lokalizacja: Nienack

Postprzez zxer » 15/6/2012, 13:34

wyciagarka lozysk taka 3 ramienna...bardzo przydatny sprzet, smarowarka do linek,

Z drozszych rzeczy to kompresor
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Vergon » 15/6/2012, 16:29

Kompletujesz sprzęt, żeby sobie podłubać przy swoim moto czy masz mieć z tego mniej lub bardziej regularne dochody?
Zacząłem kilka dni temu zgłębiać temat podnośników i taki za ~200zł spokojnie da radę.
http://allegro.pl/podnosnik-motocyklowy ... 90119.html
http://allegro.pl/podnosnik-motocyklowy ... 12823.html

Tego wbijaka poszukaj tutaj: http://www.auto-narzedzia.pl/
Mają szeroki asortyment i ogarniają temat, jak nawet nie będą mieli tego w ofercie to, albo to ściągną, albo powiedzą gdzie tego szukać.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez DostojnyKocur! » 15/6/2012, 17:58

Wiec tak w sumie kompletuje dla siebie , ale myślę czy przyszłości by nie zacząć dłubać komuś ,
Ogolnie w moim miescie jest jeden koles do skuterkow simsonow jaw mzetek itd
Jeden koles co ogarnia japonce , ale nie ma sprzetu . W zasadzie tylko podstawowe narzedzia . Mimo tego ma robote cały czas . I idzie miedzy swoimi

I jeden duzy serwis ktory ma wszystko , naprawde wszystko , ale ich widza rowna sie zero .
Ale takie naprawde zero .Kurwa nawet nie zero tylko na minusie , Bo jak oddajesz motocykl odbierasz go w gorszym stanie !! naprawde gorszym stanie !! , Bo spierdolola i jeszcze chca kase . Znam chyba z 10 osob ktorzy u nich serwisowali i kazdy dał kase i odebał motocykl w gorszym stanie . Pamietam jak ja sam motor kupiłem . i W zasadzie przy motorze było roboty na 2-3 godziny . A oni na poczatku wyliczyli naprawe za 1000zł i nie wiadomo czy bedzie działac . I oczywiscie nei to co trzeba . Nawet zdarzyło sie ze rozjebali motocykl przy wymianie opon
Ogolnie tragedia , lecz mimo to maja robote , Duzo reklamy i robota sie kreci . W zasadzie jedyny rozreklamowany serwis

I dlatego myślę czy by przy okazji nie zacząć powoli robić komuś , w wolnych chwilach .
To raz , a dwa ze czasem może mi wpaść jakiś motocykl rozbity na handel .
Nie powiem ze jestem jakis as jesli chodzi o mechanike , ale jesli jest problem wystarczy poszperac w internecie , jak nie na polskich forach to na zagranicznych napewno juz kiedys ktos mial taki sam problem .
Do tego dostep do serwisowek jest prosty bo jest internet .
I w najgorszym wypadku robic zdjecia podczas rozkladania
Akcesoria do moto z carbonu Potrzebujesz ? pisz !
Avatar użytkownika
DostojnyKocur!
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 6/1/2011, 15:16
Lokalizacja: Nienack

Postprzez henio12323 » 15/6/2012, 21:13

to co mi sie na 1 miejscu przydało - wybijak do łozysk. zestaw koncówek rozporowych ( działaja na zasadzie kołka rozporowego ) wkręcasz w to srube rozchyla sie na łozysko dociskając sie do niego, w to wkręcasz taki dłuzszy pręt z ruchomym cięzarkiem i wybijasz :D idealna sprawa do wybijania np łozyska z kół. czy z silnika jak nie masz dojscia wybicia " od drugiej strony "

co do zakuwarek do łancucha - pokombinuj i mozna zrobic takie cos samemu, nie jest łątwo ale wydasz powiedzmy 50 zł za na prawde solidne materiały a 300 za chinski sprzęt :P
a co łancuszków rozrządu nadają sie lepsze zakuwarki do łancuchów rowerowych
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez DostojnyKocur! » 16/6/2012, 00:15

ten wybijak do lozysk to dobry pomysł , widziales gdzies cos takiego mozna kupic ? chetnie jakis linki
to działa troche jak taka bomba do karoseri do wyciagania wgniotek

I z tego co tak mysle to jeszcze myjka ultradzwiekowa by sie przydała
Z tego co ogladam na jutubie to działa cuda poprostu , Zero pierdzielenia sie z syfem i chlapania pedzlem i wychodzacego włosia . I z tego co ogladalem , to po wyjeciu wyglada jak nowe
Moze ktos ma takie urzadzenie i moze sie pochwalic jego działaniem ? I czy to co na jutubie mozna zobaczyc czy jest tak w rzeczywistosci ?
Akcesoria do moto z carbonu Potrzebujesz ? pisz !
Avatar użytkownika
DostojnyKocur!
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 6/1/2011, 15:16
Lokalizacja: Nienack

Postprzez henio12323 » 16/6/2012, 06:57

http://www.motormonitor.com.pl/index.php?pid=363
cos takiego tutaj słabo widac nieco. co jakis czas sobie chodze popracować do serwisu i tam maja duzo narzędzi, niektóre trzymałem w reku pierwszy raz w zyciu ;P ten wybijak jest mega pomocny.

co do myjki - oczywiscie to podstawa :D mam taką choc nie jest to taka myjka jak z pro serwisu i filmików YT. ja mam z Lidla myjke dałem niecałe 20 zł. moze nie domyjesz tego róznych elementów jak na YT. ale generalnie myjka jest do mycia gaźnika. i to się u mnie sprawdza. mycie spręzarką w ropie czy czy czyms nie usunie osadu w dyszach i kanalikach. tutaj rozkręcam dysze wrzucam i widze jak wydawało by się idealnie czysta dysza "paruje" z syfu. ale niestety myjka jest troche mała i gaźnik keihin FCR musze myc na 2 strony oddzienie. tzn raz wsadzam dół, obracam potem góre :P wiekszy gaźnik raczej juz nie wejdzie. ale podstawa to wymyc same dysze ;D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez mati22252 » 16/6/2012, 12:53

Chodzi wam chyba wszystkim o młotki bezwładnościowe z różnymi akcesoriami. Np. do blacharki jako ściągacze do łożysk i kół pasowych zębatych.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez DostojnyKocur! » 16/6/2012, 16:41

tak ale nei wiedzialem ze sa takei akcesorie , Do blachari wiedziaelame o nich np do wyciagania wgniecen . na gluta i wyciaganie .
Akcesoria do moto z carbonu Potrzebujesz ? pisz !
Avatar użytkownika
DostojnyKocur!
Świeżak
 
Posty: 231
Dołączył(a): 6/1/2011, 15:16
Lokalizacja: Nienack



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 7 gości




na górê