Zobacz wątek - Yamaha FZR 600 - problem ze sprzęgłem
NAS Analytics TAG

Yamaha FZR 600 - problem ze sprzęgłem

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Yamaha FZR 600 - problem ze sprzęgłem

Postprzez stachv1 » 2/6/2012, 16:53

Mój motocykl to wersja 3HE z 92r.
Odkąd ją kupiłem czyli niecałe 4 miesiące temu cały czas coś w niej robie, ale do rzeczy.
Na początku sprzęgło łapała tylko na końcu klamki, po zakupie ustawiłem ze zaczeła łapać od połowy ( czyli tak jak powinno być ) , ostatnio wymieniłem olej na liqui moly, przejechałem ok 1000km i teraz znowu sprzęgło łapie na końcu, chciałem zrobić tak jak wcześniej czyli z lewej strony silnika dokręciłem tą srube która dociska wodzik, ustawiłem luz na klamce i pojechałem.
Jade, jade i czasem gdy odkręce klamke troche mocniej słysze ,że obroty rosną dosyć szybko ( nie tak jak normalnie tylko tak jakby sprzęgło troche łapało) , wiec troche tą srube od wodzika odkreciłem i przez jakis czas było ok, ale dzisiaj znowu pojawiły sie falowania obrotów i moje pytanie jest takie, czy coś zrobiłem źle? czy sprzęgło jest do wymiany czy moze jest jakaś metoda na ustawienie sprzęgło której nie znam ?

(jeśli chodzi o wymiane sprzęgła to podajcie zaufane i dobre firmy, ponieważ nie orientuje sie w tym za bardzo, a nie chce kupic jakiegoś badziewia )

Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny ! :)

Pozdrawiam serdecznie!
stachv1
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18/3/2012, 16:59
Lokalizacja: Gryfów Śląski


Postprzez mati22252 » 3/6/2012, 23:42

Jeżeli bierze już tylko na końcu a przy gwałtownym dodaniu gazy obroty idą szybko a prędkość już nie koniecznie to przeważnie są to objawy kończącego lub raczej skończonego sprzęgła. Musisz rozebrać i zobaczyć. Na odległość ciężko dokładnie powiedzieć.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań


Postprzez ASR1927 » 4/6/2012, 01:29

Na bank wykończone sprzęgło. Znane marki to TRW i EBC. Zarówno samochodowe jak i motocyklowe.
Jedno tylko pytanie. Dlaczego "sprzęgło" piszesz jako rodzaj żeński? :lol:

sprzęgło łapała


zaczeła łapać
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez stachv1 » 4/6/2012, 10:22

ASR1927 napisał(a):Na bank wykończone sprzęgło. Znane marki to TRW i EBC. Zarówno samochodowe jak i motocyklowe.
Jedno tylko pytanie. Dlaczego "sprzęgło" piszesz jako rodzaj żeński? :lol:

sprzęgło łapała


zaczeła łapać


pisałem przez rodzaj żeński bo odnosiłem sie do swojego motocykla, że ona czyli Yamaha ( ja nazywam czasem Jadźką ) :D

Właśnie tego sie obawiałem ,że sprzęgło bye bye :/ ok tyle chciałem wiedzieć
stachv1
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18/3/2012, 16:59
Lokalizacja: Gryfów Śląski

Postprzez reszko » 13/6/2012, 12:32

Dzięki za post. Mam dokładnie to samo w mojej rakiecie. Potwierdzają się tu słowa mechanika, który diagnozował na podstawie opisu. Do wymiany tarcze i sprężyny.. Ewentualnie dochodzi smarowanie linki sprzęgła, albo jej wymiana.
Zawsze warto zweryfikować temat na forum, bo mechanicy często naciągają...
Co do 20-to letnich FZRek to Cię czeka jeszcze duużo roboty i pakowania monety w części. Taki urok starych moto..

Pozdro
Avatar użytkownika
reszko
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 9/3/2012, 12:22
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Postprzez stachv1 » 13/6/2012, 17:29

Już sporo w niej zrobiłem, wizualnie jest na 3+ , ale skupiłem się bardziej na stronie mechanicznej ;) Napęd już wymieniłem, regulacja i synchro gaźników zrobione, wymienione płytki zaworowe, świece, filtr oleju, olej, płyn chłodniczy no i to sprzęgło jeszcze zostało.

Chce kupić zestaw tarcze+ sprężyny + uszczelka pokrywy sprzęgła ;)
stachv1
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18/3/2012, 16:59
Lokalizacja: Gryfów Śląski

Postprzez reszko » 13/6/2012, 18:00

Sprawdź luzy na główce i amorze, żeby shimmy nie łapać, można się wystraszyć jak Ci wyrywa kierę. Nasze drogi pozostawiają wiele do życzenia..
Avatar użytkownika
reszko
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 9/3/2012, 12:22
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Postprzez stachv1 » 14/6/2012, 20:16

Raz mi sie zdarzyło jakieś 2 tysiące km temu ;)
stachv1
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18/3/2012, 16:59
Lokalizacja: Gryfów Śląski



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê