Zobacz wątek - Motocykl do 15tyś
NAS Analytics TAG

Motocykl do 15tyś

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Motocykl do 15tyś

Postprzez siejacy » 11/6/2012, 23:22

Witam, chciałbym abyście pomogli mi wybrać motocykl.

- doświadczenie zerowe;
- 19 lat, 185cm, 84kg;
- głównie latanie po mieście, dojazdy do uczelni lecz w wakacje na pewno będą robione bardzo długie dystanse (po całej europie);
- ile km chcę zrobić w sezonie? Trudno odpowiedzieć, jeżeli będzie pogoda to będę śmigał gdzie się da;
- na motocykl chciałbym wydać maksymalnie 15 tyś pln, ciuchy to osobny budżet;
- budżet na utrzymanie - tyle ile będzie potrzeba;
- jaki motocykle mi się podobają? I sportowe, naked'y ale i cruisery. Tutaj właśnie chciałbym się was poradzić czy taki cruiser jest poręczny i wystarczająco dynamiczny w mieście (dojazdy do szkoły w korkach) czy powinienem myśleć tylko i wyłącznie o turystykach/naked'ach? Tak jak mówię, chciałbym aby raz w roku można było tym sprzętem wraz z pasażerem i bagażem (niedużym) zrobić kilkaset km dziennie bez większego zmęczenia.

Będzie to mój pierwszy motocykl ale nie obawiam się dużej mocy bo życie mi miłe i nie jestem wariatem.

Miło by było gdyby była to Yamaha, bo obok mam serwis, w którym ze względu na znajomości mógłbym liczyć na tanie serwisowanie ale to już naprawdę sprawa trzeciorzędna.

Do tej pory patrzyłem na fazery, xj, suzuki gs 500, gladius, kawasaki er6 a z cruiserów na drag star'y i hondy shadow.

Co Wy byście mi poradzili?
siejacy
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11/6/2012, 22:37


Postprzez MANIAK. » 12/6/2012, 06:47

Masz prawko ? a nawet jesli nie masz to spokojnie. Masz 19 lat i chcesz cruzera ? chcesz jezdzic po calej Europie ? nie sadze. Skoro nie boisz sie mocy to polecam Fazera..sprzet oszczedny , mocny , wygodny , ladny. I jest Yamaha tak jak chciales..


http://allegro.pl/yamaha-fazer-fz6-s-na ... 74821.html - luknij. pamietaj z gazem ostroznie na poczatku..a jesli nie masz prawka to zamawiaj na allegro skladana tablice :)

PS : zobaczysz ze taka jazda codziennie motocyklem , miedzy samochodemi znudzi ci sie.
Wyjedz w niedziele na w trase 400km po autostradzie , po dobrych drogach..mnie np tylko taka jazda satysfakcjonuje. Niedzielne , dlugie wypady z kumplami np do Zakopanego.
Kawasaki ZX-14R '12.
Avatar użytkownika
MANIAK.
Świeżak
 
Posty: 428
Dołączył(a): 15/4/2012, 17:43
Lokalizacja: jestes ?


Postprzez bananek91 » 12/6/2012, 08:59

MANIAK bo dostaniesz ostrzezenie za naklanianie do zlego (skladana tablica=lamanie prawa) hehe zart sam o tym myslalem :). Fazer bedzie dla Ciebie dobrym motorkiem :) jakos to sie odpycha i wyglada. Ja wolalbym jakiegos plastika hehe chociaz tam z wygoda to nie bardzo. Sam kupilem plastika i mam zamiar jezdzic w dlugie trasy chodz myslalem ze bedzie troche wygodniejszy.... ale mi to akurat nie przeszkadza liczy sie klimat :). Jezdzilem fazerkiem jest w miare wygodny chodz wydaje mi sie ze malo ekonomiczny ale moge sie mylic.
Avatar użytkownika
bananek91
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12/6/2012, 08:11
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez MANIAK. » 12/6/2012, 09:10

jak to ostrzezenie ?:D hehe moj kolega jezdzi 750 K9 boi sie troche jezdzic i zamowil se wlasnie ta tablice , to jak chcieli go do kontroli i pokazali mu lizak to od razu przycisk i nie widac tablicy , a policjanci nawet go nie gonili.A przejechal kolo nich na gumie :D Bananku ty jezdzisz sportem wiec wygoda raczej odpada . Plastik ladniejszy. A ile Ci taki fazerek w trasie spali ? z 6L..a przy odkrecaniu do 9.
Kawasaki ZX-14R '12.
Avatar użytkownika
MANIAK.
Świeżak
 
Posty: 428
Dołączył(a): 15/4/2012, 17:43
Lokalizacja: jestes ?

Postprzez siejacy » 12/6/2012, 10:03

A czy w tej cenie nie lepszy będzie er 6f lub xj6 diversion?
Ostatnio edytowano 12/6/2012, 10:18 przez siejacy, łącznie edytowano 1 raz
siejacy
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11/6/2012, 22:37

Postprzez pietrek7557 » 12/6/2012, 10:05

Tez chcialbym pojechac motocyklem na Nordkapp i do Maroka, ale to chyba nie za zycia moich rodzicow :) W kazdym razie, tez mam/mialem takie pomysly jak Ty i doszedlem do wniosku, ze pomimo 4 lat na motocyklu, jestem wciaz zbyt malo doswiadczony na dluzsza trase po Europie.

Jak fazer, to raczej ten 78 KM, ten 98KM to juz totalny max na pierwsze moto. Mysle ze ciekawa opcja dla Ciebie bylby Suzuki DL V - Strom 650
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez Maroo » 12/6/2012, 10:08

Znajomy ma fazera na 1sze moto i jest naprawdę zadowolony. Szczególnie na początku uważaj bo jednak odpychac się nie trzeba i zaskoczyć potrafi. Jak wsiadł pierwszy raz, to był w szoku jak to idzie :)
Maroo
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 28/5/2009, 13:46

Postprzez stareRadio » 12/6/2012, 10:25

jak to ostrzezenie ? hehe moj kolega jezdzi 750 K9 boi sie troche jezdzic i zamowil se wlasnie ta tablice , to jak chcieli go do kontroli i pokazali mu lizak to od razu przycisk i nie widac tablicy , a policjanci nawet go nie gonili.A przejechal kolo nich na gumie


weź sie człowieku ogarnij
jak sie kolega boi to niech nie jeździ, zamówienie chowanej tablicy dodaje mu odwagi ?! zdawać prawka sie boi?!
:roll:

Do Autora: popatrz sobie jeszcze na kawasaki er6 w nadwoziu które bardziej Ci sie podoba.Wąski sprzet, idealny do miasta, oszczedny
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez siejacy » 12/6/2012, 10:30

Suzuki DL V-Strom i Kawasaki Versys wyglądają dla mnie trochę za bardzo jak turystyki, chciałbym coś zgrabniejszego, dlatego tak myślę o tym er 6f'ie lub xj6 diversion, ale fazer'a też biorę pod uwagę.
Co do wysokiej mocy, myślę, ze dam sobie z nią radę, na co dzień mam do dyspozycji auto z ponad 500 koniami pod maską i jeszcze żyje , że tak powiem. :P
Co do tras po europie, mimo, że prawo jazdy B mam ledwo rok to robiłem już trasy po 1500km w jedną stronę, wiem, że na motocyklu to inna sprawa, ale po prostu jestem fanem motoryzacji od dziecka, wszyscy z mojego otoczenia się ze mnie 'śmieją' i nie mogą nadziwić jak bardzo mnie to 'jara'. Chciałbym moto, które pozwoliłoby mi przejechać powiedzmy 600km bez większych przerw a po tych 600km powiedzmy nocleg/dłuższa przerwa.
W przypadku cruiser'ów obawiam się, że mogą być zbyt 'wołowate' w mieście, szczególnie te w moim zasięgu. (budżet na xvs 650)
siejacy
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11/6/2012, 22:37

Postprzez motoluka » 12/6/2012, 10:54

Samochód i motocykl to dwie różne rzeczy, 500km w samochodzie nic Ci nie daje jako motocykliście. Zresztą i tak większość motocykli klasy 100km będzie miała lepszą reakcję na gaz.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez bananek91 » 12/6/2012, 10:55

MANIAK. napisał(a):jak to ostrzezenie ?:D hehe moj kolega jezdzi 750 K9 boi sie troche jezdzic i zamowil se wlasnie ta tablice , to jak chcieli go do kontroli i pokazali mu lizak to od razu przycisk i nie widac tablicy , a policjanci nawet go nie gonili.A przejechal kolo nich na gumie :D Bananku ty jezdzisz sportem wiec wygoda raczej odpada . Plastik ladniejszy. A ile Ci taki fazerek w trasie spali ? z 6L..a przy odkrecaniu do 9.


Ostrzezenie czyli czerwonny wpis pod miniatura za to ze nie przestrzegasz prawa drogowego oczywiscie mi to nie przeszkadza .... Wiem wiem ze wygoda odpada nie kupilem go dla wygody tylko chodzilo mi ze myslalem ze ciut wygodniejszy bedzie hehe . Zawsze chcialem plastik dlatego tez go kupilem . Ile fazerek spali to nie wiem.... moze zle to okreslilem przy mojej jezdzie duzo palil hehe.


PS. Widzisz lepiej nie pisac na forum o tym ze sie nie ma prawka albo ze sie lamie przepisy bo zawsze znajdzie sie hejter ktory bedzie to krytykowal tak jak Ci z postow wyrzej....

500 koni?? To co to za furka??


motoluka 500 koni w aucie tez robi swoje hehe ale wiem o co Ci chodzilo.

edytuj posty
kravec
Avatar użytkownika
bananek91
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12/6/2012, 08:11
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez pietrek7557 » 12/6/2012, 11:51

siejacy napisał(a):Suzuki DL V-Strom i Kawasaki Versys wyglądają dla mnie trochę za bardzo jak turystyki, chciałbym coś zgrabniejszego, dlatego tak myślę o tym er 6f'ie lub xj6 diversion, ale fazer'a też biorę pod uwagę.
Co do wysokiej mocy, myślę, ze dam sobie z nią radę, na co dzień mam do dyspozycji auto z ponad 500 koniami pod maską i jeszcze żyje , że tak powiem. :P
Co do tras po europie, mimo, że prawo jazdy B mam ledwo rok to robiłem już trasy po 1500km w jedną stronę, wiem, że na motocyklu to inna sprawa, ale po prostu jestem fanem motoryzacji od dziecka, wszyscy z mojego otoczenia się ze mnie 'śmieją' i nie mogą nadziwić jak bardzo mnie to 'jara'. Chciałbym moto, które pozwoliłoby mi przejechać powiedzmy 600km bez większych przerw a po tych 600km powiedzmy nocleg/dłuższa przerwa.
W przypadku cruiser'ów obawiam się, że mogą być zbyt 'wołowate' w mieście, szczególnie te w moim zasięgu. (budżet na xvs 650)


A jak ma wygladac motocykl ktory sluzy do turystyki ( na przyklad po Europie? :)

Te 500 KM to tylko mialbyc przyklad, rownie dobrze motoluka mogl podac 1000 KM, na jedno wychodzi. Samochód a motocykl to ZUPEŁNIE inna bajka, jedyne co po jeżdzie samochodem możesz nabyć to doświadczenie w różnych sytuacjach drogowych, ale to zdecydowanie za mało.
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez bananek91 » 12/6/2012, 12:07

Tak tak ja wiem ze to zupelnie inna bajka tylko chodzilo mi ze 500koni w samochodzie to tez nie malo... Sam amatorsko troche sie scigalem, teraz troche driftuje ale motor too cos zupelnie innego. Samochodem sie nie upada :D.
Avatar użytkownika
bananek91
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12/6/2012, 08:11
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez MANIAK. » 12/6/2012, 12:16

500 koni pod maska ? to nie jedzie to fruwa..ja mam Saaba 2,0 150 w benzynie i ladnie sie zbiera..
a juz nie bede mowil o moim ZZR 200km. Ale na samochod nie zwracam uwagi , praktycznie wszedzie jezdze motocyklem , samochod to aby w nocy i zima..
Kawasaki ZX-14R '12.
Avatar użytkownika
MANIAK.
Świeżak
 
Posty: 428
Dołączył(a): 15/4/2012, 17:43
Lokalizacja: jestes ?

Postprzez bananek91 » 12/6/2012, 12:20

MANIAK Ty lepiej w temacie zzr 1400 juz w domu odpowiedz na moje pytanie jak to lata bo jestem ciekaw :)
Avatar użytkownika
bananek91
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12/6/2012, 08:11
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez skidmarks » 12/6/2012, 13:06

A może taka Yamha 1100 Bulldog

Mocy nie ma dużo nadrabia momentem jest na wale odchodzi serewis (smarowanie, napinanie, wymiana)

A motocykl to taki mix cruisera z nakedem moze z Yamahy zapatrzyli się w Monstera Ducati jak było z ich TRX;)

A ogłoszenie czysto poglądowe http://otomoto.pl/yamaha-bulldog-bt-110 ... 62860.html
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez siejacy » 12/6/2012, 13:44

Zdaję sobie sprawę, że motocykl a samochód to dwie różne sprawy, chodziło mi tylko o to, że nauczyłem się obsługiwać pedał gazu w aucie z momentem obrotowym jak lokomotywa tak aby pozostać wśród żywych więc manetki gazu w motocyklu z dużą mocą też nie będę katował.
Ta yamaszka bulldog 1100 całkiem fajna, a co myślicie o Kawasaki ZRX 1200? Wygląda na wygodnego, ale jak sprawdzi się w mieście? I on chyba na gaźnikach jest, nie będzie dużo palił?
Póki co najbardziej pasuje mi er6f i xj6 diversion (diversion oznacza owiewkę, tak?), czy ktoś miał z nimi jakieś doświadczenie? Jeszcze raz przypominam, że motocykl będzie w 80% używany w mieście, a w wakacje jakieś długie trasy z przystankami. Czy er6f i xj6 nadają się do takich dalszych wypadów?
siejacy
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11/6/2012, 22:37

Postprzez mati22252 » 12/6/2012, 14:08

Tego zxr sobie odpuść może, moc nie jest zbyt wysoka ale moment obrotowy może być zabujczy, bo już od dołu się pojawia. A dotego waży on 250 kg więc do miasta może być męczące,
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez motoluka » 12/6/2012, 15:01

ZRX to fatalna opcja, powtarzam się ale jest za mocny. BT 1100 ze względu na osiągi ujdzie, jest ciężki ale stabilny, niestety ma kilka mankamentów jak sprzęgiełko rozrusznika.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez skidmarks » 12/6/2012, 15:05

siejacy napisał(a):do takich dalszych wypadów?


Pewnie ze się nadają


80 procent miasto to ja bym szukał V2
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr