Zobacz wątek - Suzuki Bandit 600N Czy GSX 600F?
NAS Analytics TAG

Suzuki Bandit 600N Czy GSX 600F?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Suzuki Bandit 600N Czy GSX 600F?

Postprzez Rosenrot » 5/6/2012, 22:57

Witam.

Zbliżam się z niecierpliwością do końca kursu na prawko i najwyższa pora pomyśleć o motocyklu...

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie):
- przejezdziłem kilka sezonów różnej maści motorynkami, komarami i simsonami, tylko ze to było z 7 lat temu

- Wiek, waga, wzrost,
- 25, 75, 182

- Do jakich celów chcesz używać motocykla
- Do pracy, i dłuższych wyjazdów poza miasto z plecaczkiem

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
- ile się da

-Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
- na motocykle 7k, na ciuchy inna pula jest przeznaczona

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
- tyle ile będzie trzeba

- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
- nakedy i turystyki

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
- mam pod uwagą dwa typy : Suzuki Bandit 600 N i Suzuki GSX 600F (od 1998)

myślicie ze to dobre pomysły na moje doświadczenie ?
Bardziej rozmyślam nad GSX ( bardziej mi się podoba ) Bandit za bardzo przypomina mi Simsona :roll:

Pozdrawiam Robert
Rosenrot
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31/5/2012, 18:27


Postprzez skidmarks » 6/6/2012, 08:18

Koszty sezonowe motocykla używanego to mega złozony temat mozesz sobie smigać na 50% tego co trzeba zobić a możesz zrobić na tip top i 4-5 koła to bedzie mało . Wszystko zalezne w jakim stanie bedzie moto . Ogólnie to podobne do auta kompaktowego czyli opony nowe 1000zł olej tyle co do auta kosztuje. Łańcuch zębatki i robocizna tez swoje.



Bandit i GSXF mają ten sam piec jak juz pewnie zauważyłeś. Na pierwszy powazny motocykl da radę ale musisz zdobyć podstawy (wiedzę) i ćwiczyć sobie, nie porywając sie na wyżyny mozliwości w czasie początków jazdy a bedzie dobrze.

Hamowanie i skręcanie to najważniejsze manewry. Co zrobic z za dużą prędkoscią w zakręcie itp. Złożenie, przeciwskręt i być świadomym że opona pojedzie po całej szerokosci.


Jak widzę gości co rozpędzają się do odcinek a później hamują 140metrów ze 100kmh to mi ich żal.
Na pytanie jedziesz szybko? Odpowiadają - Od tego ma się "ściga". A hamujesz ? Odp: Yyyyy........

Właśnie ścig to mega hamowniki które też trzeba nauczyć się wykorzystywać. Akurat "jajkiem" nei jeździłem wiec nie wiem czy wgryzają sie ostro ;)
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski


Postprzez Rosenrot » 6/6/2012, 08:52

co do kosztów to zdaje sobie doskonale sprawę bo mam samochód na utrzymaniu. Co było trzeba w nim robić było robione. Motocyklem będzie to samo :-)

Nie mam zamiaru okrążać polski w pierwszy dzień bo zakupie sprzętu:). Chcę powoli samemu zdobywać umiejętności jeżdząc po okolicy. Pozniej można myśleć o dalszych wypadach Nawet zamówiłem bardzo często polecane na tym forum książki ( Strategie Uliczne i Motocyklista Doskonały )



Właśnie ścig to mega hamowniki które też trzeba nauczyć się wykorzystywać. Akurat "jajkiem" nei jeździłem wiec nie wiem czy wgryzają sie ostro


jajko to scigacz?:-)

Dzięki za odpowiedź
Rosenrot
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31/5/2012, 18:27

Postprzez exaco » 6/6/2012, 10:30

Cześć, jestem na tym samym etapie co Ty... (robię prawko i szukam pierwszego sprzęta). Oglądałem już jedno jajko 600 i całkiem mi się spodobało, dla mnie całkiem wygodne (193cm i 115kg), jedyne co na początku mi trochę przeszkadzało to masa motocykla i promień skrętu kierownicy (jest jak w ścigaczu czyli bardzo niewielki).

W jakiej okolicy szukasz motocykla? Ja szukam w Łodzi i okolicach i muszę powiedzieć, że tu praktycznie nie ma motocykli w sprzedaży - na allegro w cenie do 7000 jest kilkanaście sztuk motocykli z łódzkiego ;(

Oglądałeś już może jakieś egzemplarze, po które nie warto jechać w Polskę?

Ja oglądałem ten: http://otomoto.pl/suzuki-gsx-f-katana-M3212250.html
- silniczek chodził fajnie, ale motocykl był mocno zardzewiały - zrobiłem sporo fotek więc jakbyś chciał to mogę Ci wysłać
Avatar użytkownika
exaco
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 14/5/2012, 10:23
Lokalizacja: Łódź

Postprzez skidmarks » 6/6/2012, 16:41

Rosenrot napisał(a):
jajko to scigacz?:-)



Nie nie jest ścigaczem raczej taki sportowo turystyczny.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości




na gr