Zobacz wątek - Yamaha DT - dziwny dźwiek w deklach i utrata mocy
NAS Analytics TAG

Yamaha DT - dziwny dźwiek w deklach i utrata mocy

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Yamaha DT - dziwny dźwiek w deklach i utrata mocy

Postprzez adrians17 » 4/6/2012, 22:10

Witam
Jestem tutaj nowy i jesli pisze w zlym miejscu to prosze o przeniesienie go na wlasciwe miejsce.
Kupilem yamahe DT 50R 2001r, silnik minarelli am6, potem rejestracja, przeglad, wymiana oponki i troche sie zeszlo zanim zacząłem jezdzic dluzej i dalej. Problem wyglada tak ze wszystko bylo ok az nagle dziwny dzwiek zaczal wydobywac sie z dekla z prawej strony, wymienilem olej w skrzyni na Mannol 75w90, nadal byl dziwny dzwiek, tak jakby cos tam latało (np. jakas srubka czy cos, po prostu metaliczny dzwiek), dzis przejechalem okolo 15km i zaczął sie taki dzwiek tylko ze bardziej intensywny z lewej strony dekla, na dodatek yamaha wkecona na obroty przy malutkiej gorce na asfalcie traci odrazu je, musze znow ja bujac od trojki do szostki i dalej to samo. Po wymianie oleju troche ciezej wchodza biegi i dzis mi "wyskoczył" raz z szostki. Aha, dodam ze mam odlaczony dozownik, mam do mieszanki elfa 2dx ratio (czy cos w tym stylu) i jest to mineral, jak wracalem to przed domem z 5km zapalila sie czerwona kontrolka ze brak oleju czy cos w tym stylu. Z jedynki jak ruszam to tez przymula i ciezko sie yamaszce "ruszyc z miejsca", a wczesniej, odrazu po zakupie rwała jak glupia. Prosze bardzo o pomoc bo byc moze to wina oleju w skrzyni, moze ten mineral, moze filt czy zle wyregulowny gaznik a moze cos w silniku, nie znam sie na tym za bardzo i dlatego zwracam sie o pomoc, do Was- specjalistów :) Jesli macie jakies pytania jeszcze dotyczace problemu pisze, opowiem wszystko co chcecie. Jeszcze raz prosze o pomoc.
Pozdrawiam, Adrian

Pragne jeszcze dodac ze przed "dzwiekami" z lewego dekla zrobilem mieszanke i troche za duzo oleju dałem.

Edytuj posty!
komarcc
adrians17
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4/6/2012, 21:51


Postprzez henio12323 » 5/6/2012, 09:17

no to w koncu z lewego czy prawego ?

i jak pragniesz cos dodac to zrób edycje poprzedniej wypowiedzi

olej nalałes zły do Ciebie idzie jakis 10W40 ten jest za gęsty

do mieszanki powinieneś też lac nieco lepszy - przynajmniej wypadało by jakiegos półsyntetyka lać.

co do kontrolki - ona sygnaluzuje brak oleju w zbiorniczku dozownika, wiec jak nie masz tam oleju to dziwne by było gdyby sie nie swieciła :D


co do spadku mocy ? ciezko cokolwiek powiedziec. najlepiej to widziec na żywo i posłuchac tego dzwieku. podjedź moze do jakiegos mechanika niech oceni
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez adrians17 » 5/6/2012, 14:16

Z prawej strony slychac tak lekko a z lewej slychac dobrze i glosno, dzwiek wydobywa sie z samego srodka pod deklem (lewym). Mam oslonke na przednia zebatke dorobiona i wlasnie zauwazylem ze ta oslona uderzajac wyłamała kawalek dekla lewego, byc moze cos tam wlecialo, ide odkrecic dekiel i sprawdze :)

Wlasnie rozkrecilem, był kamyk i troszke piasku, zakrecilem dekiel i podobny dzwiek, wydobywa sie na 100% z środka magneto. Z prawego dekla tez dochodzi dzwiek, cichszy ale tez dochodzi. Byc moze to łozyska na wale, sam wał, magneto a moze skrzynia? Wie ktoś dokładniej? :)
adrians17
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4/6/2012, 21:51

Postprzez henio12323 » 5/6/2012, 16:07

a skąd mamy wiedziec ? to nie forum jasnowidzów...
zdejmij pokrywe magneta zobacz czy ma jakies luzy wał na łozyskach. jak to moze rzeczywiscie silnik padł i np przyciera sie łozysko korbowodu i stąd taki dzwiek
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez adrians17 » 5/6/2012, 22:06

A moze byc to wina złego oleju w skrzyni i minerala w mieszance? Moze jest za slabe smarowanie i stad takie dzwieki?
adrians17
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4/6/2012, 21:51

Postprzez sonycbr77 » 5/6/2012, 22:43

idz do sklepu niech ci dadza takie oleje jakie powinny byc, mozliwe ze to przez zle smarowanie i jesli cos sie zaczelo zacierac to juz po ptokach, do skrzyni napewno wlales za gesty i czy napewno sam zrobiles dobra mieszanke z benzyna
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek

Postprzez adrians17 » 6/6/2012, 06:12

W przekladni 100% zly jest (75w90), mieszanka jest dobra do 5l benzyny dodalem 100-110 ml oleju (po dodaniu 100ml dolałem kapke tak na wszelki wypadek) no ale mineralnego niestety, byc moze ze mineral zle smaruje i cos stuka, zmienie na castrol power 1 2t full syntetyk i moze bedzie dobrze. Zamowie tez olej Motul Transoil Expert 10w40. Slyszalem ze czasami przy takich samych objawach jak teraz mam ludzie wymieniali swiece i bylo ok, wiec moze kupic odrazu NGK BR9ES?
adrians17
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4/6/2012, 21:51

Postprzez henio12323 » 6/6/2012, 10:24

jest zły ale to nie znaczy że bedzie cos stukało. ale nieco mocy moze stracic na takim kiślu. olej do mieszanki jest ok ale wypadało by lac lepszy w DT i tak masz nie wyzyłowany silnik i bez oleju mozna jechac :P kumpel 30 km trasa jechał bez oleju i co prawda zatarł :D ale to i tak dobry wynik. no i nic nie stukało.

mozesz zmienic dla pewnosci ale nie liczył bym ze stuki w silniku zredukujesz wymiana swiecy i zalaniem innego oleju xd o tym zapomnij. sprawdź jak pisałem wyzej
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez adrians17 » 6/6/2012, 14:41

A moze to byc wina sprzęgła? Bo cos ciezko lapie i przy zmianie biegow tarcze az "chrupia".
adrians17
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4/6/2012, 21:51

Postprzez sonycbr77 » 6/6/2012, 19:24

to nie chrupanie tarcz bo jak tarcze moga chrupac, tylko zgrzyt zazebiajacych sie trybow w skrzyni biegow jesli o to ci chodzi tak jest niemal w kazdym motocyklu a co do sprzegla musisz sprawdzic czy tarczki nie sa juz zajechane bez rozbierania albo mechanika niczego sie nie dowiesz
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek

Postprzez adrians17 » 6/6/2012, 21:56

Wiem, jutro swieto to nie bede nikomu gitary zawracal z motorem, ale postaram sie w piatek komus dac zeby sprawdzil o co chodzi dokladnie :) Być moze to byle co a moze silnik do remontu (tak mi powiedzial kolega mechanik przez telefon)
adrians17
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4/6/2012, 21:51



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê