Zobacz wÄ…tek - skutki wywrotki na motocyklu-zapalenie sie lampki oleju
NAS Analytics TAG

skutki wywrotki na motocyklu-zapalenie sie lampki oleju

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

skutki wywrotki na motocyklu-zapalenie sie lampki oleju

Postprzez dynojettt » 4/6/2012, 13:13

Witam Panowie. Dzis mialem mala wywrotke na mojej cbr 600f3. I mam zapytanie co do skutkow jezeli chodzi o mechanike silnika. Mianowicie po lekkim rozgrzaniu maszyny przejechaniu okolo 3km mialem lekka wywrotke. po podniesieniu motocykla z ziemi zaraz zgasilem moto. Po paru sekundach odpalilem moto i na chwile zapalila sie czerwona ikonka od oleju po czym zgasla. Panowie czy jakies skutki grozace usterka takiej wywrotki? dlaczego lampka od oleju zaswiecila ? pzdr ;)
dynojettt
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23/1/2012, 13:47


Postprzez rosiboj » 4/6/2012, 13:54

zapewne masz niski poziom oleju, po przewrotce olej rozlal sie po elementach na ktorych zazwyczaj go niema. Jako, ze przejechales zaledwie 3km byl jeszcze dosc zimny i tym samym gesty wiec zajelo to chwilke zanim splynol spowrotem do miski i wtedy kontrolka zgasla.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?


Postprzez dynojettt » 4/6/2012, 14:30

Dzieki za info. Czy jak silnik nie byl dosc rozgrzany czy takie rozlanie oleju moglo sopowodowac usterke? Czy istnieja jakies inne zagrozenia jezeli chodzi o sprawy mechaniczne?
dynojettt
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23/1/2012, 13:47

Postprzez ASR1927 » 4/6/2012, 15:52

Mój motocykl po wywrotce chodził dłużej niż kilkanaście sekund. I to całkiem bez oleju, bo pękł jeden z dekli, jakieś 30-40 sekund. Po odrestaurowaniu działał tak, jak przed wywrotką. Tak jak Rosiboj Ci mówi, olej był gęsty, rozlał się, czujnik wyłapał brak oleju, po czym olej wrócił na swoje miejsce. Jednak na Twoim miejscu, dla swojego spokoju, sprawdziłbym miskę, dekle i przewody czy gdzieś nie cieknie. Dla spokojnej głowy :wink:
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez dynojettt » 4/6/2012, 17:12

ASR1927 dzieki tak jak mowiles sprawdzilem i wszystko jest ok:D jedyny minus to zwichnieta noga;) lepsze to niz jakas usterka w moto. A jezeli moto nie bylo dostatecznie rozgrzane tzn 3min pochodzil i przejechalem okolo 4m? zimny olej jak splynie slyszalem ze moze spowodowac jakies ubytki... prawda to czy boje?
dynojettt
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 23/1/2012, 13:47

Postprzez stareRadio » 4/6/2012, 18:57

4m czy z pierwszego postu 3km ? jakie szkody miałby spowodować sam olej ? chyba jego brak jak sie silnik kręcił a smok w misce nie zalany był ;]

po 3min i 3km juz troche temperatury nabrał

sprawdz stan oleju , dolej jak brakuje i jeździj
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê