Zobacz wątek - ! UWAGA ! Możliwy oszust ! UWAGA !
NAS Analytics TAG

! UWAGA ! Możliwy oszust ! UWAGA !

Części, odzież i akcesoria motocyklowe - kupię, sprzedam, zamienię
_________

! UWAGA ! Możliwy oszust ! UWAGA !

Postprzez chevy01 » 3/6/2012, 19:48

W piątek zgłosił się do mnie facet - dane z maila - artur jarzyna sanczes1979@wp.pl z - dane do przelewu A.J. z Łęcznej, konto w PKOBP, który twierdził iż ma części, których potrzebuję - mojego maila miał z tego forum.
Praktycznie się z nim dogadałem, ale coś mnie olśniło i znalazłem niby jego zdjęcia w sieci - na allegro i na obrazy w google. Najlepsze jest to, iż przesłał mi zdjęcie niby wykonane kilka dni temu, jego motorku, a znalazłem je na wikipedii z datą umieszczenia 2009 rok.
Na prośbę przesłania zdjęcia konkretnie z tymi 4 częściami, które chciałem, po oporach odpowiedział iż owszem zrobi je, ale tuż przed wysyłką jutro wieczorem gdy pieniądze będą na koncie :shock:
Ostrzegam przed nim, ponieważ możecie stracić nieco kasy. Ja na szczęście w ostatnim momencie wycofałem przelew i straciłem tylko nieco czasu na maile...
Niestety tożsamość w sieci można łatwo zmienić, ale może jeszcze chociaż ktoś uchroni się od strat.
chevy01
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 10/12/2011, 17:44
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Suzigsxr1979 » 3/6/2012, 21:12

jak mozesz szmatniku mnie tak obrazac od oszustow posiadam te czesci nie chciales sie dogadac , myslisz ze wszystko ma byc na twoich warunkach ? zdjecie sam wstawialem ,w alisz kity i mnie oczerniasz przed wieloma osobami wiec **** Ci w De!
Suzigsxr1979
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:47
Lokalizacja: łęczna


Postprzez Vergon » 3/6/2012, 21:36

Coś tu śmierdzi, chyba nie wezmę jednak od Ciebie tego błotnika do F3, który mi proponowałeś na PW :idea:
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez chevy01 » 4/6/2012, 09:37

Szanowny Pani Suzi1979

Nadal nie wyjaśnił mi Pan jakim cudem zdjęcie wykonane przez Pana w dniu 1 czy 2 czerwca 2012, znalazłem na Wikipedii z datą dodania w roku 2009? Jak to może być Pana motor?
Dlaczego nagle wielkim problemem jest wykonanie zdjęcia wszystkich 4 przedmiotów, które zamówiłem, skoro wcześniej foto przesyłane były po 30-60min? Dlaczego wykonanie takiego zdjęcia uwarunkowane jest przelaniem pieniędzy na konto?
Skoro twierdzi Pan iż posiada Pan wszystkie części, to proszę tu na forum umieścić na jednym zdjęciu do cb500:
- podnóżka lewego
- dekla sprzęgła
- dyszy wolnych obrotów
- tłumika Leo Vince
Jeśli takie zdjęcie zostanie zamieszczone, oficjalnie Pana przeproszę.

Pozdrawiam
chevy01
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 10/12/2011, 17:44
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Suzigsxr1979 » 4/6/2012, 10:39

teraz po takim czyms to szczerze w dupe mnie pocałuj , przez twoje wsiakanie w krople wody stracilem kilku kupcow , jestes chory -gdybym chciał kogos tu oszukac nie zgadząłbym sie na odbiór osobisty wielce wszystko wiedzący kolego !;)
Suzigsxr1979
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:47
Lokalizacja: łęczna

Postprzez VPawelekV » 4/6/2012, 22:54

Miło, że ostrzegasz, wczoraj też miałem podobną sytuacje. Napisałem na forum, że potrzebuje takie i takie części których już szukam dłuższy czas a tu nagle zgłosił się ktoś od razu, tak samo wszystko dogadane, da dane do przelewu lub odbiór osobisty, nie wiem czy specjalnie "zaczął mieszkać" na drugim końcu Polski czy też nie. Ja oczywiście chciałem płatne przy odbiorze z możliwością zaglądnięcia do paczki przy odbiorze, jednak ten tłumaczył się, że tak nie wysyła bo niby kiedyś zginęła mu paczka i kasy nie odzyskał, to ja na to że ubezpieczenie paczki na mój koszt.... Oczywiście sprzedający zrezygnował z tego typu zabezpieczającego "kupującego" sposobu.

Pozdrawiam uczciwych ludzi ;)
VPawelekV
Świeżak
 
Posty: 117
Dołączył(a): 3/7/2007, 11:04

Postprzez michal750 » 4/6/2012, 22:55

Nie unoś sie tylko pokaz fotki a odzyskasz dobre imie. Kolega przeprosi i wszyscy beda zadowoleni.
Krzyczac i obrazajac, pogrążasz sie jeszcze bardziej.
Avatar użytkownika
michal750
Świeżak
 
Posty: 258
Dołączył(a): 6/2/2008, 12:49

Postprzez VPawelekV » 4/6/2012, 22:58

Nie ma opcji, wczoraj też chciałem od tego samego kolesia fotki moich części, ale jego żona wyjechała do Włoch i nie ma aparatu ;)
VPawelekV
Świeżak
 
Posty: 117
Dołączył(a): 3/7/2007, 11:04

Postprzez kravec » 5/6/2012, 00:15

No śmierdzi wałem na kilometr z tego co Panowie piszecie.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Seba_ER5 » 5/6/2012, 14:46

Proponuje zglosci na policje :_
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez Vergon » 5/6/2012, 15:46

VPawelekV napisał(a):"zaczął mieszkać" na drugim końcu Polski


A konkretnie gdzie? Okolice Lublina?
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Nurekwmg » 5/6/2012, 15:52

sam sprzedaję na aukcjach i forach i zasada klient nasz pan obowiązuje , ktoś chce fotke robisz fotke . Ja tak kupilem kosz sprzęgłowy do gixa zdjęcie było pasującego niestety towar już nie.
Dużo osób daje ogłoszenia nie mając towaru później kompletują
KTM 530 exc 2010
Kawasaki KX250f 2015
Avatar użytkownika
Nurekwmg
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/11/2009, 12:06
Lokalizacja: Łuków

Postprzez chevy01 » 5/6/2012, 22:20

Szanowny Panie Suzi...
Uprzejmie dziękuję za jakże cenne uwagi :wink:
Skoro jest możliwość odbioru osobistego, bardzo chętnie skorzystam, ponieważ znajomy będzie w najbliższym czasie w okolicach Lublina i z uśmiechem na twarzy, a nawet uściśnięciem dłoni odbierze od Pana części, które z całą pewnością Pan posiada. Oczywiście w zamian pozostawi umówioną sumę pieniędzy, a ja przeproszę Pana z ukłonami. Nawet jestem skłonny oficjalnie na forum przesłać zdjęcie ukłonu 8)
Notabene musi mieć Pan niesamowicie obszerny magazyn części, skoro praktycznie dla wszystkich z forum ma Pan akurat najbardziej poszukiwane części 8)

Vergon, oczywiście nie mogę podać danych osobowych jakie otrzymałem do przelewu, ale tak, Łęczna jest wg mapy jakieś 10-20km od Lublina. Tylko, że konto w e-banku można założyć szybko i równie szybko je zlikwidować, więc te dane to i tak pewnie kolejna lipa.
Jak możecie, ostrzeżcie znajomych na innych forach, bo po co ktoś ma tracić kasę i nerwy :idea:
chevy01
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 10/12/2011, 17:44
Lokalizacja: Poznań

Postprzez wodzu_3xl » 6/6/2012, 10:48

generalnie to nie rozumiem poirytowania osoby, której dotyczy sprawa. Skoro użył nie swoich zdjęć to jest to oszustwo i tyle. Byc może ma te części - mało tego - niech ma je nawet w lepszym stanie niz te na zdjęciu ale fakt pozostaje faktem, że w kwestii zdjęć oszukał. Jeśli nie masz możliwości zrobić zdjęć to poinformuj o takim fakcie ewentualnego kupca i tyle. A jeśli wstawiasz nie swoje foty to zwyczajnie robisz kogoś w wała i wcale się nie dziwię założycielowi tematu, że tak własnie się poczuł 9bo niby jakim cudem zrobiłeś zdjęcie przed chwila a on je znalazł z datą 2009).
Co do przeprosin to raczej wypadałoby po mesku podejść do sprawy i się przyznać - nie moje zdjęcia, przeprszam - podać powód i tyle. Jak kupujesz jakąś część (używaną) to chyba chcesz zobaczyć jak wygląda dany egzemplarz którego dotyczy transakcja a nie fotke z netu. No chyba że jesteś wyjątkowy i lubisz po prostu oglądać zdjęcia a nie oglądać część na zdjęciu.

pozdrawiam i szerokości
wodzu_3xl
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 13/12/2009, 20:13
Lokalizacja: Ostrówek

Postprzez VPawelekV » 7/6/2012, 16:32

Tak okolice Lublina, czyli Łęczna. Najpierw przeczytałem temat i odpowiedziałem, a później skapnąłem się, że to ta sama osoba. Ja myśle, że on nie jest wielce poirytowany, raczej po prostu zły, że wymyślił niezły pomysł na zgarnięcie troche kasy, a nie udało mu się i jeszcze sprawa wyszła na jaw. Nie posiadając żadnych argumentów odpowiada złością.
Tak samo jest z tymi co piszą z allegro i udają ludzi z zza granicy i zaczynają ściemniać najczęściej po angielsku, mając nawet polskie konto mailowe^^. Niestety ludzie czasem się nabierają i wysyłają towar nie mając pieniędzy w ręku.

Dostałem już takich maili dziesiątki i zawsze odpowiadam wszystkim oszustom: Frajerze weź się do roboty, a nie tylko żerujesz na innych.
Lewusy nie potrafią sobie poradzić w życiu, współczuje im ich nieporadności.

Dlatego jak coś kupuje, to wole zadzwonić i od razu wiadomo czy ktoś jest motocyklistą czy tylko handlowce, a wtedy wiem czy moge zaufać. Jakoś tak mam takie przekonanie, że jeden drugiego nie oszuka ;)

Pozdrawiam prawdziwych
VPawelekV
Świeżak
 
Posty: 117
Dołączył(a): 3/7/2007, 11:04

Postprzez gnat80 » 8/6/2012, 00:26

Już pod tym nickiem go nie zobaczycie pewnie,zaloguję się pod innym i dalej będzie nabierał i nikt mu nic nie zrobi.
A tzw frajera zawsze znajdzie żeby oszukać.
Kawasaki ER-500 - yamaha thundercat - next ????....
Avatar użytkownika
gnat80
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 6/11/2008, 22:43

Postprzez breszka » 8/6/2012, 08:40

ja tez miałem oferte na podnozki pasazera do hondy w stanie idealnym za 140 zł+koszta wysyłki własnie z tego samego konta suzigsxr1979.Najlepsze jest to ze napisalem ze szukam, dlugo nikt sie nie odzywal i po jakims tygodniu ,półtorej + nieoczekiwanie ta osoba zaczela wypisywac do roznych osob na forum ze ma czesci do ich sprzetow w tym do mnie co mnie zdziwilo ze po takim czasie ktos odpisal i to jeszcze mial idealnie to czego szukam.Dzieki za ostrzezenie bo pewnie wiele wiecej osob otrzymalo pma z oferta czesci :) pozdro dla uczciwych i szerokosci
breszka
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 1/9/2011, 14:20

Postprzez chevy01 » 10/6/2012, 18:07

Po prostu musimy trzymać się razem, bo oszustów dziś wiele, a kasę zarobić zbyt trudno aby ją po prostu stracić. :?
Szerokości życzę i cieszę się iż przynajmniej kilka osób nie dało się zrobić 8)
chevy01
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 10/12/2011, 17:44
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Warning19 » 11/6/2012, 19:12

O kurde to ładnie bym wdepnął,miałem kupić zadupek ,czachę i crash pady do gsx-r, ale dzięki temu postowi również przejrzałem na oczy, wielkie dzięki :)
Avatar użytkownika
Warning19
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 28/2/2012, 16:54

Postprzez henio12323 » 16/6/2012, 11:51

widać ktoś ma duzy dom w tej łęcznej bo mieszka tam nie tylko "artur jarzyna" siedze tez na innym forum np ktmracing.fora.pl i tez tam grasował pod nickiem KTM1979 i tez mieszka w łęcznej ale podawał sie jako adriaj józefczuk. ktos z forum KTMa wpisał kilka jego danych w google to wyskoczyło że sprzedawał jeszcze nieistniejące chomiki bengalskie xd
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Następna strona


Powrót do Ogłoszenia drobne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr