Zobacz wÄ…tek - Pierwszy zakup i pytanie o rejestracjÄ™.
NAS Analytics TAG

Pierwszy zakup i pytanie o rejestracjÄ™.

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwszy zakup i pytanie o rejestracjÄ™.

Postprzez asseqpl » 2/6/2012, 11:03

Jako, że chce zakupić pierwszy motocykl mam dylemat co do kraju rejestraji.
Motocykl będzie najprawdopodobniej kupowany w Niemczech lecz mój stały pobyt teraz jest w Angli. I teraz mam pyanie. Czy wie ktoś jakie są koszta i jak wygląda proces rejesracji w Angli ?

Dodatkowo chciałem się dowiedzieć czy takim świeżo kupionym motocyklem mogę zjechać na wyspy czy może muszę go na czymś przywieźć.

I teraz nie wiem czy go rejestrować w Angli czy może w Polsce.
asseqpl
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1/6/2012, 21:03


Postprzez rosiboj » 2/6/2012, 11:11

Kiepski pomysl, nie wiem ile o ile cos wogole zaoszczedzisz a napewno twoje ubezpieczenie skoczy bo bedziesz mial importowany a nie made for uk market. Raczej kupilbym w uk na twoim miejscu
Co chcesz kupic? Ogolnie poza bmw caly rynek lezy i kwiczy wiec masz spore pole do popisu.

EDIT: Myslalem, ze chcesz nowy motocykl. raczej, niemozliwoscia jest aby roznica w cenie w 12 letnich motocyklach byla £1500. Napewno, cos zle patrzysz. Ebay, gumtree , mcn ... lokalny salon
Ostatnio edytowano 2/6/2012, 12:29 przez rosiboj, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?


Postprzez asseqpl » 2/6/2012, 11:25

Właśnie patrząc po cenach jest znaczna różnica w wyborze do 1500 funtów ale czy jest sens waśnie sprowadzać. Bo mnw tyle chcę wydać. Chyba, że ze złej strony korzystam. Autotrader.co.uk. Ogólnie zastanawiam się nad GPZ500 ER5 i XJ600 no i CB500.

Chcę coś kupić minimum z 2000
asseqpl
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1/6/2012, 21:03

Postprzez asseqpl » 5/6/2012, 16:47

Różnicy w cenie FUNT = EURO dużej nie ma. Bardziej chodzi i wybór w tej cenie.

Ogólnie licząc wstępnie ubezpieczenie motocykla w Uk kosztuje około 600 funtów rocznie. W Polsce oc wyjdzie około 350 zł.

Jako, że raczej na pewno nie wybiorę się do Polski aby sprowadzić motocykl raczej zdecyduję się na zakup czegoś tutaj co będzie się wiązało z kosztami ubezpieczenia ale z tego co wiem można je rozbić na raty.

Teraz pytanie czy warto zainteresować się czymś takim:

http://www.autotrader.co.uk/classified/ ... ?logcode=p

Jako pierwszy motocykl.
asseqpl
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1/6/2012, 21:03

Postprzez pilot88 » 5/6/2012, 17:30

wszystko pieknie ladnie ale jest tez taka kwestia (przynajmniej w irlandii) oby dla twojego farta tak nie bylo w anglii, ze nie mozesz sie poruszac pojazdem o innych rejestracjach niz w kraju ktorym jestes, oczywiscie dozwolone jest na krotki okres wakacyjny, ale trwa to tylko 3 miesiace, 3 moich znajomych bylo zatrzymanych przez policje (garde) i musieli odwozic swoje samochody/motory z powrotem do polski i kupili sprzet na miejscu...kup motor w angli..nawet jesli chcesz go importowac to nie musisz sie martwic o kierownice;) jedyny klopot to ubezpieczenie,,nie jestem pewien jak to wyglada w anglii ale w irlandii slono za to kroja...
pilot88
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 20/3/2012, 21:31
Lokalizacja: ns

Postprzez asseqpl » 5/6/2012, 19:14

Z tego co wiem tutaj moge być 6 miesięcy i potem muszę wyjechać i jak by ponownie wjechać pierwszy raz.

Właśnie o ubezpieczenie mi najbardziej chodzi bo się strasznie słono płaci.

Kolejny motocykl do porównania:

http://www.autotrader.co.uk/classified/ ... ?logcode=p

http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikes ... =37.417366

Skłaniam się między tymi dwoma. I tym z poprzedniego postu. Co sądzicie ?
asseqpl
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1/6/2012, 21:03



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê