Zobacz wątek - Jazda próbna przed egzaminem
NAS Analytics TAG

Jazda próbna przed egzaminem

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Jazda próbna przed egzaminem

Postprzez false » 28/5/2012, 18:41

Niedługo mam zamiar zdawać egzamin na prawko. Dowiedziałem się ostatnio że WORD w którym będe zdawać, oferuje tzw. jazdy próbne (na kilka dni przed egzaminem). Kosztuje to 30zł i trwa 15 min. Do dyspozycji ma się motocykl WORDu i plac, te same które wykorzystywane są do egzaminowania. Co prawda nauka idzie mi ok, i ósemki czy slalomu się raczej nie boję, ale pozostaje sprawa motocykla. Dostałbym pewnie zimny motocykl, dzięki czemu miałbym jakieś rozeznanie jak maszyna może się zachować na egzaminie i miał porównanie nauka jazdy - egzamin. Myślicie że jest to warte uwagi?
false
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 18/3/2012, 09:51
Lokalizacja: Rzeszów


Postprzez k9aro3l » 28/5/2012, 20:36

jeżeli nie czujesz się na tyle pewnie żeby iść na żywioł bez wcześniejszej przymiarki do moto to możesz kupić.
Ale wiem z doświadczenia że egzaminator pozwala przed samym egzaminem siąść na moto i pojeździć sobie 2 minutki po placu.
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce


Postprzez Slusar91 » 30/5/2012, 19:29

k9aro3l napisał(a):jeżeli nie czujesz się na tyle pewnie żeby iść na żywioł bez wcześniejszej przymiarki do moto to możesz kupić.
Ale wiem z doświadczenia że egzaminator pozwala przed samym egzaminem siąść na moto i pojeździć sobie 2 minutki po placu.


Pierwsze słyszę, chyba masz tatę egzaminatora :D
Slusar91
Świeżak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 14/8/2011, 16:59
Lokalizacja: Żagań/Lubuskie

Postprzez Boshi » 30/5/2012, 20:27

W Kłodzku wystawiają moto na ok 10 minut na jałowym, i sobie chodzi spokojnie, dopiero potem zaczynają się egzaminy.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez k9aro3l » 30/5/2012, 20:34

w WORD Olsztyn wystarczyło po prostu zapytać. Powiedzieć że się stresujesz przed egzaminem i czy można zrobić dwa kółka dookoła placyka żeby zobaczyć jak motocykl reaguje na gaz i jak hamuje bo nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z motocyklem na którym jeździsz. Nikt Ci sam pierwszy nie powie ' masz chłopie kluczyki i idź pośmigaj sobie z 10minut' bo to nie w ich interesie jest to żebyś zdał.
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez Sumomoto » 1/6/2012, 14:04

Myślę, że jeżeli wiesz, że jest zimny motocykl, to można go rozgrzać do normalnych warunków pracy i nie będzie to źle odebrane. Zimny gaźnikowy może mieć kłopot, ale wtrysk już nie.
Jeżeli "oszczędzają" paliwo, w naturalny sposób odpal i przy pracującym motocyklu ubierz kask i co tam jeszcze trzeba, sprawdź co masz sprawdzić i będzie ok:) Powodzenia
Sumomoto Motocykle Kraków
Avatar użytkownika
Sumomoto
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 24/2/2012, 14:13
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê