Zobacz wÄ…tek - Pomoc - Aprilia Tuareg 350 Wind - pierwsze moto/miasto
NAS Analytics TAG

Pomoc - Aprilia Tuareg 350 Wind - pierwsze moto/miasto

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pomoc - Aprilia Tuareg 350 Wind - pierwsze moto/miasto

Postprzez madith » 22/5/2012, 10:00

Witam,

Mam okazję kupić Aprilie Tuareg 350 Wind.

Chciałbym się jednak zapytać Was czy takie moto nadaję się jako pierwszy jednoślad na dojazdy do pracy na co dzień, w weekend gdzieś za miasto (po asfalcie).

Moto jest w dobry stanie, mógłbym go kupić prawdopodobnie za mniej niż 1000zł.

Przyznam, że nigdy nie jeździłem na motocyklu, ten był by na ten pierwszy pierwszy raz.

Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że czeka mnie jeszcze wydatek na odpowiedni ubiór etc.


Bardzo proszÄ™ o pomoc.

Pozdrawiam
Madith
madith
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16/12/2010, 14:28
Lokalizacja: Kraków


Postprzez madith » 25/5/2012, 05:45

Czyli od nikogo nie uzyskam jakiejkolwiek odpowiedzi ?:>
madith
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16/12/2010, 14:28
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Sumomoto » 25/5/2012, 22:55

Ten model Aprilii jest wyjÄ…tkowo nietypowy na polskim rynku.
Osobiście miałem okazję tylko jeden egzemplarz, wieki temu, oglądać kilka razy i nie zmuszę się do konkretnych opinii. ...chyba była w barwach Hondy:)
Weź pod uwagę dostępność części, a nawet przy odsprzedaży części, komu sprzedasz?
Można z drugiej strony: tylko Ty masz je dostępne!
Sumomoto Motocykle Kraków
Avatar użytkownika
Sumomoto
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 24/2/2012, 14:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez madith » 27/5/2012, 18:30

No niby racja. Wiem, że to jest ważne ale staram się nie patrzeć pod kątem przyszłego nabywcy tylko na to jak Ja się będę czuł na takim motocyklu.

Ogólnie chciałbym się dowiedzieć czy warto się zainteresować takim, patrząc z perspektywy osoby, która w życiu nie jeździła na motocyklu. Czy nadaje się na pierwsze moto, czy nauczę się na tym jeździć ? Czy lepiej pomyśleć o innych modelach w granicach 250-350 ? Bo raczej nic mocniejszego na pierwszy jednoślad nie ma co brać.
madith
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16/12/2010, 14:28
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Sumomoto » 27/5/2012, 19:42

Jeżeli chodzi o pierwszy motocykl, to enduro jest wygodne do jazdy i można się uczyć jeździć w bezpiecznym miejscu
na łąkach, żeby nie użyć słowa w terenie:). Jeżeli nie jest za wysoki dla Ciebie, to można sie pouczyć fajnie i dobrze jeździć. Podstawy jazdy i obsługi motocykla, określone ćwiczenia i będziesz jeździł normalnie jak wszyscy.
Ciężko polecić motocykl w dobrym stanie (jak napisałeś) za 1000zł. Wydaje się, że nie ma konkurencji (cenowej) Twoja Aprilia. Można pokusić się o jakieś klasyczne MZ albo czeskie pojazdy. Przynajmniej łatwiej i taniej będzie w eksploatacji.
Przemyśl sprawę serwisu. Może się okazać że podstawowe koszty to np 50-100% wartości pojazdu.
...ale może się okazać, że zrobisz sezon nie dokładając nic nadzwyczajnego.
Sumomoto Motocykle Kraków
Avatar użytkownika
Sumomoto
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 24/2/2012, 14:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez madith » 31/5/2012, 22:37

Z wysokością nie powinno być problemu, rosły ze Mnie gość (190cm) :P

Postaram się zorientować co do kosztów eksploatacji, dostępności części etc :)
madith
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16/12/2010, 14:28
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości




na górê