Zobacz wÄ…tek - Kupno Motoru o pojemnosci 50?
NAS Analytics TAG

Kupno Motoru o pojemnosci 50?

Przepisy, prawo
_________

Kupno Motoru o pojemnosci 50?

Postprzez Anonim510 » 20/5/2012, 13:45

Witam mam zamiar kupic sobie motor o pojemnosci 50. I mam pytanie w umowie bedzie podany numer ramy gdzie bede mogl sprawdzic numer ramy Tego motoru?
2. Gdy juz kupie to gdy otrzymam Ubezpieczenie,Dowod rejestracyjny , Papiery o motorze to co mam zrobic ? Prze rejestrowac go czy co ?
3. Jezeli bede musial prze rejestrowac to bede musial od nowa jechac na przeglad?
4. Jak z podatkiem ?
Anonim510
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 18/4/2012, 17:02


Postprzez komarcc » 20/5/2012, 15:04

1. Nie napisałeś co to za motorower, ale przeważnie przed kolanami jest prostokątna klapka, otwierasz ją i tam jest numer ramy, ale to nic Ci nie da, bo nieco wyżej i niżej (czego nie widać) może być spaw, czyli ktoś wspawał inne numery, a zdarza się to często, natomiast tabliczka znamionowa znajduje się przeważnie u dołu prawej strony +/- w miejscu gdzie trzyma się nogi.

2.
- Na początek musisz udać się z umową k/s do US gdzie opłacisz umowę, masz na to 14 dni i lepiej się nie spóźnij.
- następnie, jeśli przegląd będzie nieaktualny, musisz jechać na stację diagnostyczną i zrobić przegląd.
- jeśli masz już przegląd możesz śmiało jechać do WK z oryginałem umowy, DR z aktualnym przeglądem oraz tablicą rejestracyjną i rejestrujesz.
- na koniec jedziesz do TU i przepisujesz OC na siebie (być może trzeba będzie dopłacić)

3. Nie, jeśli masz aktualny przegląd to przechodzi on podczas rejestracji do nowego dowodu rejestracyjnego.

4. Jest w punkcie 2. Jego wysokość zależy od wartości pojazdu.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń


Postprzez madcap » 20/5/2012, 16:59

co do TU nie ma obowiÄ…zku
polisa OC przekazywana jest wraz z pojazdem
obowiazek powstaje przy terminie wygaśnięcia umowy ubezpieczenia
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez komarcc » 20/5/2012, 18:24

Obowiązku faktycznie nie ma, ale w wielu miejscach piszą i mówią, że podczas wypadku mogą być problemy, bo OC jest na poprzedniego właściciela, a niby OC jest przypisane do samochodu, a nie właściciela, więc nie wiadomo jak to do końca z tym jest :) Ja dmucham na zimne i jak mam czas to chodzę i przepisuję OC na siebie.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez Anonim510 » 21/5/2012, 06:12

A mniejwiecej jakie koszty beda ?? To jest X limit 50 [ dt 50 ]


2. Czy bede miec zarejestrowany na 50 jak cylinder 90?
Anonim510
Świeżak
 
Posty: 100
Dołączył(a): 18/4/2012, 17:02

Postprzez komarcc » 21/5/2012, 08:53

1. Opłacenie umowy to koszt 2 % wartości pojazdu - oblicz sobie.
2. Przegląd 62zł
3. Rejestracja ok. 112zł
4. OC to koszt obliczany indywidualnie, zależny od firmy ubezpieczeniowej itp zazwyczaj wynosi od 50-150zł

Będziesz mieć go zarejestrowanego na 50, ale jest to fałszowanie dokumentów i powinieneś dokonać zmian w dowodzie rejestracyjnym i dopiero wtedy zarejestrować go na motocykl. Jeśli wyjdzie to na jaw, będziesz mieć bardzo poważne problemy.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê