Zobacz wątek - Chcę kupić motor z UK bez V5 i zarejestrować w Polsce
NAS Analytics TAG

Chcę kupić motor z UK bez V5 i zarejestrować w Polsce

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Chcę kupić motor z UK bez V5 i zarejestrować w Polsce

Postprzez 19Grzegorz96 » 16/5/2012, 20:33

Chcę kupić motor z UK bez V5 i zarejestrować w Polsce. Czytałem że rejestracja bez V5 może okazać się trudna. Co muszę zrobić aby zarejestrować motor w Polsce :?:
19Grzegorz96
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16/5/2012, 18:40


Postprzez zxer » 16/5/2012, 20:53

Dlaczego bez v5 ? V5 kosztuje 20 funtow wiec to nie jest majatek
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw


Postprzez Hyde » 16/5/2012, 22:12

Nie wiadomo jaka przeszłość tego motocykla i dlaczego nie ma V5. Nie wiem w ogóle czy słowa trudna nie zastąpić słowem 'niemożliwa'.
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez 19Grzegorz96 » 17/5/2012, 08:02

Właśnie nie wiem co to jest dokładnie jest to V5 ?
Zamierzam wylicytować motor ze strony http://www.copart.co.uk/c2/home.html ,a w danych motoru pisze V5 Notes: None

zxer
PostWysłany: 16/5/2012, 20:53
Temat postu:
Dlaczego bez v5 ? V5 kosztuje 20 funtow wiec to nie jest majatek

Więc można kupić to V5 :?:
19Grzegorz96
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16/5/2012, 18:40

Postprzez rosiboj » 17/5/2012, 08:10

chciales kupic motor ze zlomowiska do ktorego nie ma dokumentow? Pozwol niech zgadne, bo ten motocykl nie ma prawa byc zarejestrowany?
Rece opadaja, skad sie tacy ludzie biora? Nie dowie sie nawet co to jest V5 (dowod rejstracyjny) a pyta czy da sie bez. Tak da sie, przywozisz to do polski i mowisz ,ze wlasnie sobie go zbudowales. Jezdzisz sobie cieszac sie swiadomosci, ze dosiadasz padline a pozniej sprzedajesz to na alleokazja jako igle przywieziona z angli.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez 19Grzegorz96 » 17/5/2012, 08:35

To nie złomowisko mój znajomy przywozi stamtąd lekko uszkodzone samochody z dokumentem V5 i nie ma problemów z zarejestrowaniem takiego samochodu. Lecz nie wie i ja nie wiem czy da się zarejestrować taki pojazd w Polsce bez V5. Jutro wybiorę się do WK może coś się dowiem.
Nie dowie sie nawet co to jest V5 (dowod rejstracyjny) a pyta czy da sie bez
Wiem że to jest dowód rejestracyjny ,lecz czytałem na innych forach że da się zarejestrować taki motor bez V5 :shock:
19Grzegorz96
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16/5/2012, 18:40

Postprzez rosiboj » 17/5/2012, 08:59

19Grzegorz96 napisał(a):To nie złomowisko mój znajomy przywozi stamtąd lekko uszkodzone samochody


:shock:

A co to jest? Jakis Diler auto/moto/koparki? Skupuja od ludzi motocykle i pozniej je sprzedaja?
Albo jestes takim ignorantem albo niedoinformowany, kazdy sprzet tam, to sprzet ktorego nie oplacalo sie naprawiac lub zostal skradziony, ubezpieczenie wyplacilo odszkodowanie a nastepnie sprzet sie odnalazl (tylko takie dwie opcje sa). Sprzety podzielone sa na kilka kategori,
A - Nawet nie nadaje sie na czesci, to wielka kupa metalu
B - Nadaje sie to tylko na czesci
C - bardzo powazne uszkodzenie pojazdu , po naprawie jesli sprzet przejdzie pelne testy mozna ponownie zarejestrowac.
D - naprawialny ale ubezpieczenie zdecydowalo, ze nie oplaca sie.
F - palil sie

Nastepnie masz sprzety typu Nikt nie wie co to takiego czyli np zostal odzyskany ale nie posiada numerow silnika ramy itd, odzyskane ale odszkodowanie zostalo juz wyplacone wiec ubezpieczenie sprzedaje go na aukcji aby odzyskac czesc pieniedzy. Wszystkie odzyskane po kradzierzach maja uszkodzenia roznego typu poczawszy od polamanych owiewek jak go wrzucali na vana.
I ty mowisz, ze to nie zlomowisko? Jaka kategorie ma ten sprzet?

Zanim sie wpakujesz w cos, badz pewien ,ze dokladnie rozumiesz co znaczy:

Since this vehicle is being sold "AS IS - WHERE IS", it means that the purchaser is buying it "with all faults" and without any warranty or guarantee of any type, express or implied.

Kupujac tam, nie masz zadnej gwarancji, na nic, nawet na to, ze moto odpali.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez 19Grzegorz96 » 17/5/2012, 15:35

Nie wiem skÄ…d wziÄ…Å‚eÅ› te idiotyczne kategorie :
A - Nawet nie nadaje sie na czesci, to wielka kupa metalu
B - Nadaje sie to tylko na czesci
C - bardzo powazne uszkodzenie pojazdu , po naprawie jesli sprzet przejdzie pelne testy mozna ponownie zarejestrowac.
D - naprawialny ale ubezpieczenie zdecydowalo, ze nie oplaca sie.
F - palil sie

A że motor nie odpali to przyjmuje to ryzyko, wiesz też troche czytałem , ja tam nie wszedłem patrze fajny motor kupuje :roll: tylko poświęciłem troche czasu na wtajemniczenie się w szczegóły działania serwisu. A po za tym to są poprawne kategorie uszkodzeń na ich stronie .
Category B - Breakers
Category C - Salvage
Category D - Salvage
Category X - Minimal Damage
Category U - Unrecorded

A co do pytania
A co to jest? Jakis Diler auto/moto/koparki?
on przywozi te twoje auto/moto/koparki do Polski i po paru rozmowach z tymi co kupują auto/moto/koparki z V5 i normalnie je sprzedają na polskim rynku. Chyba będe ci musiał przypomnieć moje pytanie Co muszę zrobić aby zarejestrować motor w Polsce bez dokumentu V5 o ile jest to możliwe. Fora mają pomagać a nie ubliżać ludziom którzy potrzebują pomocy lub mają pytanie. :lol:
19Grzegorz96
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16/5/2012, 18:40

Postprzez rosiboj » 17/5/2012, 16:35

Kolego ale ja juz napisalem tobie co zrobic,

"przywozisz to do polski i mowisz ,ze wlasnie sobie go zbudowales." czyli mowiac prosto jak krowie na rowie, rejestrujesz go jako skladaka.

Cos slabo sie przygotowales bo to co skopiowales ,ze strony to kropla w morzu prawdy.

http://www.datachecks.co.uk/insurancelosscategories.htm - strona na ktorej sprawdzasz pojazdy
http://www.mycarcheck.com/help/accidentdamage/ - inna strona na ktorej sprawdzasz pojazdy

Mozesz jeszcze sobie poszukac dalej, kazdy wie, ze pojazd z kategoria to nic dobrego, copart to tylko opjazdy z kategoria, wiec jak ci mowie, ze kupujesz, ze zlomowiska to tak jest, a jak ty chcesz to sobie nazwac, ze u dilera to niech ci bedzie ,ze kupujesz u dilera.
Zycze owocnych zakupow i obys nie musial wspominac tego co ci napisalem, bo moze sie okazac, ze sie mocno rozczarujesz.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez 19Grzegorz96 » 17/5/2012, 16:55

"przywozisz to do polski i mowisz ,ze wlasnie sobie go zbudowales." czyli mowiac prosto jak krowie na rowie, rejestrujesz go jako skladaka.

Tak bez żadnych problemów zarejestrują i ubezpieczą ??
19Grzegorz96
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16/5/2012, 18:40

Postprzez rosiboj » 17/5/2012, 17:26

Tak, jest on traktowany jak bys sobie kupil kazda srobke na alegro, zrobil wlasny projekt motocykla i go poskrecal. Moze, ktos kto jest bardziej w temacie sie wypowie, czy on nazywac sie bedzie dalej jako marka kawasaki itd czy pisza tam cos innego, tego to ja akurat nie wiem, ale masz prawo zbudowac wlasne moto i go zarejestrowac, wiec tak samo mozesz zrobic i z tym. Bedziesz skierowany na jakis powazniejszy przeglad gdzie ktos sprawdzi czy swiatla prawidlowe itd itd, po czym wbija ,ze nadaje sie do ruchu.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez 19Grzegorz96 » 17/5/2012, 18:13

Wielkie dzięki pewnie tak zrobie. :D
Gdybym kupił jakiś motor ( mam już 1 na uwadze http://www.copart.co.uk/c2/homeSearch.html?_eventId=getLot&execution=e7s1&lotId=16260382&returnPage=SEARCH_RESULTS (otwórz link) ) to napisze jak i gdzie zrobiłem aby go zarejestrować. Przejdę się jutro do Wydziału Komunikacji i popytam o ta rejestrację składaka :D
19Grzegorz96
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16/5/2012, 18:40

Postprzez 19Grzegorz96 » 17/5/2012, 18:53

Zapomniałem dopisać mam jeszcze pytanie do ciebie czy taki większy przegląd można zrobić na zwykłej stacji kontroli pojazdów ??
19Grzegorz96
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16/5/2012, 18:40

Postprzez wrider » 17/5/2012, 18:58

ja też chyba sprowadzę z Anglii dla siebie kurde za 7 tys można taką r1 wyrwać
http://www.copart.co.uk/c2/homeSearch.h ... CH_RESULTS
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez zxer » 17/5/2012, 19:04

Rosiboj napisał(a):
Kupujac tam, nie masz zadnej gwarancji, na nic, nawet na to, ze moto odpali.


Nie do konca. W highlights masz czasami znaczek run and drive verification co znaczy mniej wiecej ze maszyna odpala i wchodzi na bieg i rusza.

Co do v5 to mozesz wyslac do DVLA forme V62. Niestety tylko na adres w uk.

A v5 notes to nie jest dowod rejestracyjny a notatka w dowodzie.
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez 19Grzegorz96 » 17/5/2012, 19:48

Czyli tam każdy pojazd ma dokument V5 :?:
19Grzegorz96
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16/5/2012, 18:40

Postprzez zxer » 17/5/2012, 20:15

19Grzegorz96 napisał(a):Czyli tam każdy pojazd ma dokument V5 :?:



Nie. To zalezy czy wlasciciel sprzedaje z v5. Ale sa tez sprzety ktore zostaly odzyskane i poprostu ubezpieczyciel sprzedaje zeby odzyskac kase.

Mozesz uzyc V561 zeby go zarejestrowac (trzeba wypisac forme V756). To jest forma dowodu rejestracyjnego ktora wysylaja zagranice (eksport pojazdu bez V5) ale nie wilm ile za to sie placi
Ostatnio edytowano 17/5/2012, 20:21 przez zxer, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez werkings12 » 17/5/2012, 20:17

Zarejestrowanie motocykla jako pojazd "SAM" nie jest takie proste...tzn jest ale nie do końca.
To nie jest tak że idziesz sobie z badaniem technicznym i po rejestracji cieszysz się swoim motocyklem niestety to nie Ameryka :lol:
Pojazd SAM zarejestrowany jednak bez homologacji nie jest dopuszczony do ruchu po drogach publicznych.
Dokładniej to sobie musisz sam przeczytać wszystkie wymagane warunki w polskich normach.
Wydaje mi się że nie chcesz przechodzić przez te wszystkie problemy związane z taką rejestracją, bo koszt może być większy niż zakup innego motocykla z "pełną" dokumentacją.

Oczywiście mogę się mylić to jest wiedza "nabyta" przez internet a jak wiadomo internet to ...
(Bo nie było mi to nigdy tak potrzebne żeby zagłębiać się we wszystkie normy :twisted: )
werkings12
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6/5/2012, 11:50

Postprzez 19Grzegorz96 » 17/5/2012, 20:28

Mozesz uzyc V561 zeby go zarejestrowac (trzeba wypisac forme V756). To jest forma dowodu rejestracyjnego ktora wysylaja zagranice (eksport pojazdu bez V5) ale nie wilm ile za to sie placi

A skąd mam wziąć to V756 :?:
19Grzegorz96
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16/5/2012, 18:40

Postprzez zxer » 17/5/2012, 20:49

19Grzegorz96 napisał(a):
Mozesz uzyc V561 zeby go zarejestrowac (trzeba wypisac forme V756). To jest forma dowodu rejestracyjnego ktora wysylaja zagranice (eksport pojazdu bez V5) ale nie wilm ile za to sie placi

A skąd mam wziąć to V756 :?:


http://www.direct.gov.uk/prod_consum_dg ... 065267.pdf

Dostaniesz w kazdym "post office" (poczta)w UK. Nie mam pojecia czy samemu mozna sobie wydrukowac i wyslac
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê