Zobacz wÄ…tek - Szyba do GSR 600 K7
NAS Analytics TAG

Szyba do GSR 600 K7

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Szyba do GSR 600 K7

Postprzez MichaelloEs » 1/4/2012, 14:17

Witam, posiadam Suzuki GSR 600 K7, wcześniej mialem CBR 600 F4, chciałem spróbować czegoś innego i jak narazie(długo nie pojeżdziłem) jestem zadowolony tylko przy ostatnich jazdach doskwierał trochę wiatr;/
Zastanawiam się nad szybą, są na allegro po 300 złotych(tak drogo!?), chociaż szczerze powiedziawszy bez tej szybki motocykl prezentuje sie lepiej...
Pytanie do Was takie: czy jest sens takiego zakupu?? Dokładnie chodzi mi o to, czy i jaka będzie poprawa podczas jazdy? Czy wiaterek nie będzie tak przeszkadzał czy to jednak tylko zbędny wydatek? Nie będzie dużej poprawy? A może wrócić do Hondy, załuje trochę tego pozbycia:P ?
Pozdrawiam!!

p.s. co za pogoda:/
MichaelloEs
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 9/11/2010, 13:16
Lokalizacja: Lędziny


Postprzez goosi » 1/4/2012, 15:46

Zmartwię Cię, ale przy Twoich dotychczasowych przyzwyczajeniach to różnica będzie żadna :)
Też mam K7, przymierzalem kilka modeli, w końcu kupiłem, ale to bardziej kwestia estetyki niż rzeczywistych korzyści :)
Suzuki PimpuÅ› :D
Avatar użytkownika
goosi
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 29/2/2012, 10:39
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez PrimoGhost » 1/4/2012, 17:32

Nie wiem jak w przypadku Suzuki, ale w Kawie zx6rr 2003, wymiana szyby na Puiga z garbem była wręcz wymagana... Strasznie dawało w kość. W Zx636 mam teraz AirBlade, więc nie wiem jak jeździło się na seryjnej, ale z ta jest naprawdę bardzo dobrze. Przy prawie 200 kph można jechać wyprostowanym bez wyrywania rąk.
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957

Postprzez suchy558 » 1/4/2012, 20:16

jak kupiłem Horneta to miałem takie coś:
Obrazek (otwórz link)

ale powiem szczerze, że to ch**a daje ;) zdjąłem, wiatr taki sam, a chociaż motocykl ładniejszy :D
Avatar użytkownika
suchy558
Bywalec
 
Posty: 676
Dołączył(a): 1/2/2011, 19:03
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez MichaelloEs » 1/4/2012, 20:28

Hehe, no powiem Wam, że bez szybki raczej lepiej sie prezentuje, tak nowocześniej jak dla mnie...
Hmm, z tego co pamiętam na cebrze też wiało(bo musi:)) ale zawsze sie pochyliło i było ok.
Znów tutaj wiatr daje znać o prędkości i tak nie kusi:D
W GSR tez inna pozycja, bardziej wyprostowana to i bedzie wiac bardziej. PatrzÄ…c na kierownice kolegi(ma cbr) ja mam wyzej o ok. 20 cm tak na oko<wow>
Reasumując najlepiej chyba takim naked-em wyjechać jak jest git pogoda, mało wiatru:P
Zobaczę jak się ociepli, będzie kijowka to chyba wracam do CeBeeRki:]
Będę musiał dobrze się z tym przespać, znów jeździć za moto:(??
Pozdrawiam!
MichaelloEs
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 9/11/2010, 13:16
Lokalizacja: Lędziny

Postprzez goosi » 2/4/2012, 07:11

No widzisz, sam sobie w końcu odpowiedziałeś :) Pytanie też, czy jak ktoś jest hobbystą-ponaddźwiękowcem i chce sprawdzić, czy GSR poleci 250, to czy to jest właściwa dla niego maszyna :)

Jak w końcu kupiłem taką dość mało nachalną...

Obrazek
Suzuki PimpuÅ› :D
Avatar użytkownika
goosi
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 29/2/2012, 10:39
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez test1uci » 4/4/2012, 02:41

w nakedach problem nie jest z szybą ale z pozycją za kierownicą. zakup szybę, zamontuj, połóż się na bak i będzie 0 wiatru. ile tak wytrzymasz i jak wyglądasz to już inna sprawa ;-)
Avatar użytkownika
test1uci
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 12/5/2011, 08:46

Postprzez MichaelloEs » 13/5/2012, 18:35

Witam ponownie, zakupiłem tą szybe Puig-a, załozona ale jeszcze nie przetestowana. Skusiłem się, zobaczymy... Motocykl nie wyglada zle, choc musze sie chyba do tego przyzwyczaic, zobaczymy:)
No i co najwazniejsze, ciekaw jestem wrazen z posiadania takiej szybki.
Ktoś z Was jescze ma tez Puig-a i jest choc troche zadowolony, widzi roznice?? Czy jednak kasa w błoto;)??
Nie chodzi mi tez o to, ze ma ona tak zabezpieczac przed wiatrem, ze spokojnie wyprostowany pojade;)
Ale bez owiewki, przy wiekszej predkosci do kask chciał odfrunac:D
MichaelloEs
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 9/11/2010, 13:16
Lokalizacja: Lędziny

Postprzez Miczab » 15/5/2012, 12:52

Mam u siebie Puig Cockpit i, nie chcę Cię zmartwić, odczuwalna różnica jest praktycznie żadna. :)
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez MichaelloEs » 15/5/2012, 18:06

Hmm, wczoraj testowalem i albo tak bardzo w to wierzyłem albo rzeczywiscie jest poprawa:)
Na przykładzie jednej predkosci ostatnio w upalny dzien kask chciało mi zwiac, wczoraj gdzie był wiatr schowałem sie troche za owiewke, nie duzo i zero obaw. Takze jak narazie i mam nadzieje, ze sie zdanie nie zmieni owiewka pomogła, nie kolosalnie ale... :)
p.s. z tego co widze, ta Twoja puig wydaje sie byc krotsza, moze dlatego:D
MichaelloEs
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 9/11/2010, 13:16
Lokalizacja: Lędziny



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê