Zobacz wątek - Jaki kask z enduro - z szybą czy klasyczny bez + gogle ?
NAS Analytics TAG

Jaki kask z enduro - z szybą czy klasyczny bez + gogle ?

Enduro, Cross
_________

Jaki kask z enduro - z szybą czy klasyczny bez + gogle ?

Postprzez donv1 » 10/5/2012, 10:40

Cześć

Dopiero zaczynam przygodę z enduro chociaż na moto jeżdżę już z 10 lat (Honda VFR 800 FI). Zawsze jeździłem w kasku integralnym z szybą, teraz chce sobie kupić drugi kask do enduro (KTM LC4 400) i zastanawiam się, czy z szybą czy bez ? Pytam, bo zawsze w kasku integralnym mam jeszcze założone okulary przeciwsłoneczne i szybę opuszczam szybę przy dopiero około 80km/h

Jakie są Wasze doświadczenia ?
donv1
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10/5/2012, 10:29


Postprzez ganek_95 » 10/5/2012, 10:51

Do enduro lepiej jest sobie kupić kask crossowy + google, większość szoferów tak jeździ. Jeśli przeszkadza Ci słońce to możesz kupić google, ktore się przyciemniają, mam takie firmy PROGRIP. Polecam je i spełniają swoją funkcje.:P
Honda XR 125L --> YZ 125
ganek_95
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 24/11/2010, 16:02
Lokalizacja: Łagów Lubuski


Postprzez henio12323 » 10/5/2012, 13:11

zalezy gdzie sie jeździ. jeżeli ganiasz w terenie tylko kask bez szybki + google, co do gogli wg mnie najlepsza opcja to białą szybka - jest po prostu na kazde warunki. ale ja mam kilka par gogli z róznymi szybkami i konkretne pod konkretne warunki są lepsze. np przyciemniana na ostre słonce ( albo zółta na słońce) czasem pomaga. z kolei wyjechac pod wieczór w ciemnej szybce to troche porazka ;P ja mam tez np gogle scott hologram ( wpisz w google sobie :P ) to w dzien spoko, w ostre słonce czasem przeswituje hologram, z kolei w nocy kazde swiatło tak sie rozszczepia że ledwo co widac.

jezeli ganiasz po asfalcie to kask z szybką jest praktyczniejszy. ja mam exc 525 i ganiam praktycznie 50/50 asfalt teren mam kask z goglami i nie wymienił bym na kask z szybka. mimo że czasem przejade sie szybciej to nie ma tragedii, a terenie jest całkiem spoko. jednak po trasce 100 km w tym kasku nie dosc że bolała cała szyja od pędu powietrza który zrywał kask z głowy to 2 - dzwięk w kasku z goglami jednak lepiej dochodzi zwłaszcza przy głosnym moto. w terenie srednio sie to odczuwa ale na trasie jednak czuc
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez kris514 » 10/5/2012, 13:12

albo gogle na narty(tanie i nie szkoda wymieniać...)
sx 200 | chomikuj.pl/godzillaaaa | http://schematy.netai.net
Avatar użytkownika
kris514
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2411
Dołączył(a): 29/4/2009, 21:23
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Bostorn » 10/5/2012, 14:22

są 2 rozwiązania

tak jak powyżej piszą ludzie kask crossowy+gogle
http://www.slyfoxmx.com/prod_images_blo ... t-Wild.jpg


albo kask supermoto
http://www.marushin-helmets.co.uk/image ... on_blk.jpg

jeżeli częściej w terenie polecam z goglami, jeżeli bardziej asfalt to z szybką
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin



Powrót do Offroad



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na gr