Zobacz wÄ…tek - romet crs blokady
NAS Analytics TAG

romet crs blokady

i inne małe pojemności
_________

romet crs blokady

Postprzez klaudinek » 8/5/2012, 06:03

Witam.
Pewnie powiecie, że temat był i mam poszukać na necie ale nie znajduję odpowiedzi na moje pytania.
Jakie blokady znajdę w romecie crs 4t 50 ccm i gdzie ich mam szukać?

Koło gaźnika mam wajchę od przepustnicy na ssanie, jeżeli dam na dół to mogę otworzyć manetkę na maxa lecz gdy mam normalnie to gaśnie motor gdy ustawiam manetkę ponad połowę. Pytanie czy mam gdzieś blokadę, którą można by ściągnąć i gdzie ewentualnie owa blokada się znajduję?

Gdzie w romecie crs 4t 50 ccm znajdę moduł?

Wyczytałem coś, że zmieniając filtr powietrza na stożkowy doda mi silnik mocy. Czy to prawda i czy opłaca się mi inwestować to w mój silnik?

Koło silnika z lewej strony mam 3 rurki. Jedna z baku idzie do gaźnika, druga z baku idzie na zewnątrz (jeżeli mam za dużo paliwa wylewa mi się), a trzecia której zasady działania nie znam idzie z silnika jakby z zbiornika na olej. Czy wiecie po co owa rurka ma być?

Dziękuję za odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość jestem początkującym motocyklistą i to mój pierwszy motor i się uczę na nim wszystkiego.
Pozdrawiam
klaudinek
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9/11/2011, 21:17
Lokalizacja: gliwice


Postprzez komarcc » 8/5/2012, 09:11

1. Jeśli chodzi o blokady to czytaj tutaj:
http://www.scigacz.pl/Blokady,w,skutera ... ,4581.html

2. To nie blokada, tylko prawdopodobnie brudny gaźnik, wyczyść go i wyreguluj, powinno być dobrze.

3. GdzieÅ› na ramie pod owiewkami w okolicach silnika, prawdopodobnie po prawej stronie.

4. Stożek to zabójstwo dla silnika, przepuszcza dużo syfu, a jak będziesz jechał w deszcz, to stożek zamoknie i po ptokach. Skuter będzie głośniejszy na stożku, ale różnicy w prędkości czy mocy raczej nie odczujesz, chyba, że przystosowałbyś odpowiednio gaźnik pod stożek, ale nie warto się w to bawić, szkoda kasy i nerwów.

5. Bez zdjęcia nic nie powiem.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń


Postprzez tomera » 8/5/2012, 11:12

komar to nie skuter tylko motorower...
tomera
Stały bywalec
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 23/9/2008, 15:13

Postprzez komarcc » 8/5/2012, 15:42

Oj tam, oj tam, raz mi się napisało skuter, a Ty się czepiasz :) Poza tym cały post dotyczy właśnie motoroweru, więc ma odpowiedzi na wszystko co chciał.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez tomera » 8/5/2012, 21:44

jedynie blokady w skuterach troche nie na temat, ale jest tam tez opis tych co on prawdopodbnie ma,
gaznik
moduł
tomera
Stały bywalec
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 23/9/2008, 15:13

Postprzez klaudinek » 11/5/2012, 19:27

klaudinek
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9/11/2011, 21:17
Lokalizacja: gliwice



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê