Zobacz wÄ…tek - TÅ‚umik przelotowy - skonstruowanie
NAS Analytics TAG

TÅ‚umik przelotowy - skonstruowanie

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

TÅ‚umik przelotowy - skonstruowanie

Postprzez pan_dziobak » 7/5/2012, 19:57

Witajcie, chcę zbudować tłumik przelotowy do mojego moto i w związku z tym szukam informacji i rad. Zrobiłem już kolektor i została puszka do wykonania. Ktoś zapyta dlaczego nie kupisz gotowego? Z prostej przyczyny: nie mam na to pieniędzy za to mam umiejętności więc postanowiłem sobie zbudować taki tłumik, brakuje mi tylko rad i doświadczenia w budowie tłumików, dlatego też proszę was o pomoc.

Motor to 125cc singiel 4T.
Chcę się dowiedzieć czy wielkość tłumika ma jakieś znaczenie dla pracy silnika? Musi mieć jakieś wymiary które się np wylicza pod daną pojemność? Jakich materiałów użyć do wypełnienia go? Gdzie ich szukać(materiałów)?
No i ostatnia sprawa to "aktywny" silencer który chce zainstalować w tłumiku, wymyśliłem sobie to tak, że chcę zamontować w środku jakąś zastawkę która by była ruchoma i była sterowana linką tak aby po zastawieniu zastawki wydech zrobił się cichutki, linkę chce zsynchronizować z manetką gazu, tak aby zastawka otwierała sie tylko przy wyższych obrotach. A może są ku temu jakieś przeciwwskazania, nie chcę aby przez złą konstrukcję tłumika to ucierpiał silnik.
Czekam na odpowiedzi i LWG ;)
pan_dziobak
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/5/2012, 17:33
Lokalizacja: SO


Postprzez edzio » 8/5/2012, 04:53

Małe pojemności są wrażliwe na jakiekolwiek modyfikacje układu wydechowego więc czy nie narobisz sobie "bidy" takowym nowym przelotowym układem wydechowym.Pod spodem masz troche przykłąduw konstrukcji:

http://edzio35.wrzuta.pl/wrzucone/katalogi
EdHaust-"Nie liczy się ilość a jakość decybeli" 506436737
Avatar użytkownika
edzio
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 27/12/2009, 18:31
Lokalizacja: Modlin Twierdza


Postprzez pan_dziobak » 8/5/2012, 16:27

Dzięki edzio za odpowiedź i fotki! No własnie tego sie obawiam żeby nie pogorszyć osiągów silnika przez zły (może za duży) przepływ spalin.

Bardzo proszę też o wypowiedzi innych użytkowników.
pan_dziobak
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/5/2012, 17:33
Lokalizacja: SO

Postprzez sonycbr77 » 9/5/2012, 16:55

Edzio mam pytanie jak sie nazywa ta ten bialy material co owijasz rure perforowana, jestem w trakcie przerabiania wydechu, kupilem wate stalowa ale zbyt drobna i okazalo ze ona sie pali wscieklem sie na maxa, zamowilem teraz duzo grubsza wate, czy to wystarczy jak wypcham nia puszke? czym jeszcze moge owinac ta rure zeby mi sie moto nie spalilo czytalem ze wkladaja druciaki jeszcze takie do zmywania ale to chyba niezbyt madre
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê
cron