Zobacz wątek - XJ6 Diversion a może coś innego na pierwszy moto
NAS Analytics TAG

XJ6 Diversion a może coś innego na pierwszy moto

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

XJ6 Diversion a może coś innego na pierwszy moto

Postprzez stablo » 7/5/2012, 20:31

Sorki Siostry i Bracia ale pomimo czytania setek stron nadal nie potrafię sobie poradzić z tematem pierwszego moto .Ja facio 40 lat na budziku 182 wzrostu i około 100 na wadze, zapragnałem wstąpić w Wasze szeregi rodziny motocyklowej, kończę kurs i czytam , w pracy czytam w domu czytam i co i nic jestem coraz głupszy , choć ponoć pod kopuą mam poukładane. Napaliłem sie troszke na XJ6 Diversion lub ER6F lub CBF 600 S. Problem w tym ,ż enie wiem czy sobie poradzę , moi kumple motocykliści smigają na maszynach poiwyzej 150 kucyków i każdy ma inne zdanie . NIe mam gdzie spróbować jak mi to idzie , a nawet jescze nie mogę gdyż egzamin in the future . Za kółkiem w autkach ma doświadczenie a w szczególności zdrowy rozsądek choć pod maską sporo ... :-) trzymam na wodzy swoją fantazje i zapędy kierowcy rajdowego. Myśle ze i w moto też dam sobie radę jesli chodzi o ten aspekt ....ale za diabła nie wiem co kupić , troszke sie obawiam , troszkę zastanawiam . Moja droga to będzie głownie miasto do pracy tu i tam , jakieś nieduże pojeżdzawki za miasto w weekendy , raczej sam na siodle. Powiedzcie , pomóżcie co kupić ( szosowo-turystyczny) inne raczej odpadają . Interesuje mnie komfortowa i spokojna jazda , z podziwianiem przyrody i rozkoszowaniem się wolnością .
Za każda uwagę wielkie wielkie dzięki
stablo@wp.pl

Tomek

PrzenoszÄ™..
komarcc
stablo
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7/5/2012, 20:20


Postprzez snupson » 7/5/2012, 20:47

trochę nie ten dział forum ale widzę że post pisany z rozwagą i zastanowieniem dlatego nie będę się czepiał :P

polecam artykuł : http://www.scigacz.pl/Pierwszy,motocykl ... 13809.html

Diversion jest tam opisany, jest to świetne moto i czytając twoje wymagania będzie pasował idealnie, a od siebie polecam Bandit 600 lub 650 (stary lub nowy, zależy od funduszu) bo jest to naprawdę super wygodna szosówka, do tego wydaje mi się że bezpieczna dla kierowcy bez "zapędów rajdowych" :)
snupson
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 5/5/2012, 13:08


Postprzez stablo » 7/5/2012, 20:56

dzięki za poradę i ocene mojego posta, chciałbym wydac na moto maks 15000
reszta ciuszki no i molziwie najlepszy kask
stablo
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7/5/2012, 20:20

Postprzez snupson » 7/5/2012, 21:24

no ciuszki nie muszą być jakieś super-hiper, na forum jest temat o ubiorze na motocykl, zależy czy wolisz skórę czy materiał itp itd. Ja mam kask Nitro z nowszej serii i szczerze jestem rozczarowany, po roku użytkowania popękała mi guma pod wyściółką..polecam SHOEI Multitec dla turysty, dziś pojawił się artykuł na ścigacz.pl, warto czytnąć. http://www.scigacz.pl/Dlaczego,kupowac, ... 18266.html

a tutaj jeszcze opis polecanego przeze mnie kasku: http://www.scigacz.pl/Shoei,MULTITEC,Sp ... ,3995.html
snupson
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 5/5/2012, 13:08

Postprzez stablo » 7/5/2012, 22:30

Wielkie dzięki , zkoda ze tak mało info o motorkach , jak sie tak naczytam to czasem sam jestem przerażony w jakie hobby wchodzę , oczywiscie mam na mysli ryzyko , wszędzie tylko słyszę za każdy lezał , ze ten zginał , tamten jeździ wózkiem inwalidzkim , nic tylko same smutne rzeczy, ja tu szukam optymizmu, szukam porady czy dam radę z tym XJ6 , w pewnym momencie nawet pomyśląłem ze strachu o skuterze takim mocniejszym , ale niee nie to nie to , teraz zastanawaim się czy nie powienienem kupić czegoś słabszego , tylko jak ja w tym będe wygladał 40 lat na karku i jakiś sorki za kolokwializm pierdzik do nauki . Proszę napiszcie jak to jest , co robic ? Czytam ksiązki i poradniki o technice jazdy , al;e to czysta teoria.
stablo
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7/5/2012, 20:20

Postprzez snupson » 7/5/2012, 22:35

Właśnie dlatego musisz zacząć praktykować.
Diversion jest bardzo wdzięcznym motocyklem, nie wrzuci cię na mine.
Z tego co widzę naprawde cenisz sobie bezpieczeństwo, moto jest dla takich jak ty, którzy mają łeb na karku, nie ma się czego bać, nie musisz się kłaść na zakrętach itp. Po prostu jeździsz dla rekreacji :)
snupson
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 5/5/2012, 13:08

Postprzez motoluka » 7/5/2012, 22:38

XJ6 to bardzo dobry wybór kolego, jeśli tylko masz na niego kasę. Nie poleca się go za często bo co tu dużo mówić, to świeży sprzęt więc jest drogi. Dasz radę, jak masz kasę to lepiej kup XJ6 i zainwestuj w szkolenie ;-)
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez stablo » 7/5/2012, 23:27

No i wreszcie coś optymistycznego , oczywiscie ze jak tylko znajdę odrobinkę czasu i otrzymam papier , no i oczywiscie zaparkuję w swoim ogrodzie moto , natychmiast zamierzam smigać na nie jeden ale kilka kursów z techniki jazdy . Uważam ze jest to doskonała metoda wyrobienia sobie podstaw , które potem z czasem zaowocują na drodze i w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych. Jestesie tutaj naprawdę spoko ludzie, wiele czytałem o braci motocyklowej , sam mam kilku znajomków , którzy czseto rzucają wszystko , aby tylko gdzieś wyjechać i się spotkać. Wśród mojego klanu zawodowego ( medykcy) też jest sporo zagorzałych fanów motomanii.
Jakby Was jeszcze coś naszło piszcie , każda uwaga dla laika jest ważniejsza niz wiadro pieniędzy.
stablo
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7/5/2012, 20:20

Postprzez pietrek7557 » 8/5/2012, 10:04

CBF 600 tez jest dobra propozycja. Podobnie jak ER-6. Tak naprawde wybierz to co Ci sie bardziej podoba. A bandit nie jest najlepszym moto na poczatek ze wzgledu na mase tym bardziej jesli masz jezdzic po miescie. W trase juz bardziej sie nada, bo duza masa zapewnia lepsza rownowage przy wiekszej predkosci.
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê