Zobacz wątek - 1 motocykl - kilka pytań
NAS Analytics TAG

1 motocykl - kilka pytań

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

1 motocykl - kilka pytań

Postprzez moadip » 7/5/2012, 14:37

Witam,
Od dłuższego czasu planuję zakupić jakąs maszynę tylko mam kompletny mętlik...po tym jak kumpel kupił v-strona wkońcu postanowiłem że jednak coś kupię a planuję już zakup od ponad roku ale jakoś kasa nie pozwalała...v-strom mi nie podszedł niby fajnie ale dla mnie jakby mało mocy...
będzie to mój pierwszy motor (nie licząc mz 250 która jeździłem jakieś 10 lat temu :) )
zastanawiam sie nad nastepującymi motorami - budżet coś około 15tyś.

1. Yamaha FZ6
2. Suzuki Bandit
3. Suzuki GSR
4 Kawasaki Z 750
5. Honda Hornet

Co myslicie o tym zestawieniu ? Napewno nie chcę 1000-ki na 1 motor. Co z wyżej wymienionych doradzilibyście dla mnie ? Chyba że coś innego z tej stawki ? Nie ukrywam że najbardziej podoba mi sie kawa no ale to oczywiście tylko wizualnie bo na żadnym z nich nie jeździłem...
no speed, no fun:D
moadip
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25/1/2008, 12:38
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk


Postprzez snupson » 7/5/2012, 14:57

za taką kasę kupisz wymuskany na maxa z750 i do tego jeszcze się ubierzesz, motocykl o zacięciu sportowym. Ja zaczynałem na hornecie 600 i bardzo miło to wspominam. Bandzior i Fazer to na dłuższe trasy ( miałem Bandyte 1200s i wiem ). Nie napisałeś gdzie a raczej jak zamierzasz go użytkować, bo jeżeli na wypady z kolegą ( V-strom ) to raczej Bandit lub Fazer ze względu na wygodę. Napisz do jakiej konkretnie jazdy ci będzie służył :)

polecam stronkÄ™ : http://cycle-ergo.com/
snupson
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 5/5/2012, 13:08


Postprzez mlodapn » 7/5/2012, 15:23

Jeśli to ma być Twoje pierwsze moto, to ze wszystkich które wymieniłeś, najlepszym wyborem będzie Bandit moim zdaniem.
tylko Lech Poznań
Avatar użytkownika
mlodapn
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 8/8/2010, 16:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez k9aro3l » 7/5/2012, 15:34

how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez kowal_71 » 7/5/2012, 15:41

V-strom ma mało mocy? hmm...
Przejedź się najpierw czymś, co ma chociaż połowę z tych 70 kucy i sprawdź, czy potrzebujesz więcej. A jeśli uważasz, że koniecznie musisz mieć stukonny motocykl, to czego byś nie wybrał z tego Twojego zestawienia, będzie tak samo złe. Więc nie ma tu zbytnio nad czym rozmyślać. Testy motocykli masz w necie, jak Ci zależy, to sobie poszukaj i poczytaj.
Kawasaki ZR-7S
Yamaha FZ6 FAZER
kowal_71
Bywalec
 
Posty: 885
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez moadip » 7/5/2012, 22:13

a wiec tak, bylem dzis przejechać sie fz6 i banditem. bardziej przypaśowala mi yamaha w moich odczuciach zwinniejsza, sprytniejsza i bardziej przyjazdna choc nic złego o bandicie tez nie moge powiedziec zreszta i tak nie mam wielkiego porównania bo dopiero to 2 przetestowane motory. ale jednak musze stwierdzić ze chyba dla mnie za mocne jak na 1 moto... Jednak.
a co myślicie o kawie er6 ? jaka jest charakterystyka silnika w tej maszynie porównując np. do tych co dzis testowałem, prowadzenie, pozycja za kierownica? jak na dłuższych trasach?

i jeszce znalazlem cos takiego jak yamaha xj6, poproszÄ™ o opinie i porade w zakupie...
no speed, no fun:D
moadip
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25/1/2008, 12:38
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk

Postprzez motoluka » 7/5/2012, 22:40

Powiem tak skoro spodobała Ci się zwinność FZ6, ale był za mocny to własnie idealnym rozwiązaniem jest XJ6 bądź ER6 bo to takie spokojniejsze, słabsze wersje FZ6. Pozycja i zwinność porównywalna.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez moadip » 7/5/2012, 22:44

a co konstrukcyjnie lepsze kawa czy yamaha? silnik?
jeszcze jeden dylemat, bardziej podobajÄ… mi sie wersje bez owiewek ale z nimi sa ptaktyczniejsze . jak w ogole te motory spisuja sie na dluzszych weekendowych wypadach w granicach 200-300 KM ?
no speed, no fun:D
moadip
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25/1/2008, 12:38
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê