Zobacz wÄ…tek - Dam radÄ™ w czasie wakacji?
NAS Analytics TAG

Dam radÄ™ w czasie wakacji?

Przepisy, prawo
_________

Dam radÄ™ w czasie wakacji?

Postprzez Madmix » 6/5/2012, 14:32

Siemka wszystkim. Obecnie mieszkam w Irlandii i ostatni pozmieniały się nam przepisy... teraz aby zrobić pełne prawo jazdy musiałbym ukończyć kurs, za który płaci się od 600 euro i do tego opłaty za testy więc razem wychodzi ponad 1 tyś euro... W związku z tym wymyśliłem sobie, że jak będę na wakacje w Polsce to mógłbym w czasie wakacji zrobić Polskie prawo jazdy a po wakacjach w Irlandii wymienić je na Irlandzkie. W związku z powyższym mam kilak pytań.

Jest możliwe zrobienie prawa jazdy A w czasie wakacji? Jakie są mniej więcej koszta? Mam irlandzkie prawo jazdy B może dzięki temu można jakoś przyspieszyć to na A?
Nie wiem, doradźcie coś bo zależy mi jak cholera!
Madmix
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8/4/2008, 21:06


Postprzez madcap » 6/5/2012, 19:27

SÄ… organizowane kursy ekspresowe, z tym nie ma problemu.
Problemem może być termin przeprowadzenia egzaminu - żaden WORD nie zrobi tego z dnia na dzień.

B nie ma nic do tego.
Kwota około 1 - 1.2 k PLN (całościowo)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Trax » 6/5/2012, 19:55

kurs może trwać i tydzień albo mniej ważne żebyś wyjeździł wszystkie godziny i porobił testy na teorię :) ważne tylko żebyś ustalił wszystko ze szkołą jazdy i żeby odpowiednio wcześnie zapisali cie na egzamin.
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez alxbox » 6/5/2012, 20:24

Jak wyżej, załatwienie kursu w szkole jazdy to pikuś, oczekiwanie na egzamin to prawdziwy zgryz. Ja czekałem na egz. dwa tygodnie na przykład, ale byli na tym egzaminie kolesie, którzy mówili, że czekali 3 tyg. Tak że tu jest loteria.
Koszty to na pewno nie 1000 euro. Zależy od szkoły jazdy, cenniki są różne. Myślę, że do 1200 złotych powinieneś się zmieścić.
To, że masz prawo jazdy B raczej nie odegra żadnej roli. Ja robiąc A miałem już B,C+E i D, a kurs musiałem odbębnić jak każdy inny ziomek
Avatar użytkownika
alxbox
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 13/12/2011, 07:49
Lokalizacja: Oberschlesien



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê