Zobacz wÄ…tek - student w potrzebie... esej mikroeonomia
NAS Analytics TAG

student w potrzebie... esej mikroeonomia

O wszystkim
_________

student w potrzebie... esej mikroeonomia

Postprzez sopel » 21/5/2007, 15:57

Cześć, potrzebuje małej pomocy... jestem na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na I roku. Do 25.V muszę oddać esej na minimum 4strony a4 :O temat eseju jest dowolny ("mile byłby widziany opis jakiegoś rynku, byle nie samochodowego ani miedzi"). Wybrałem wiec polski rynek motocykli, ale kompletnie nie wiem co mam w tym zawrzeć... może mała pomoc od Was;>
z góry dzieki ;)
Avatar użytkownika
sopel
Świeżak
 
Posty: 413
Dołączył(a): 15/5/2006, 22:50
Lokalizacja: Legnica / Wrocław


Postprzez sopel » 21/5/2007, 16:29

co mam tam napisac... czytaj ze zrozumieniem
Avatar użytkownika
sopel
Świeżak
 
Posty: 413
Dołączył(a): 15/5/2006, 22:50
Lokalizacja: Legnica / Wrocław


Postprzez x_miki_x » 21/5/2007, 20:52

mamy napisac cos o rynku motocykli:P ale na rstr a4 to moze byc ciezko ;]
"żyj tak, że kiedy umrzesz twoim znajomym zrobi sie przykro" | www.201.photobucket.com/albums/aa296/lu ... sterko.jpg
x_miki_x
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 29/10/2006, 12:38
Lokalizacja: z nienacka

Postprzez pawlak200192 » 21/5/2007, 20:54

x_miki_x napisał(a):mamy napisac cos o rynku motocykli:P ale na rstr a4 to moze byc ciezko ;]


czcionka 24 i jazda :lol:
pawlak200192
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1724
Dołączył(a): 14/12/2006, 21:36

Postprzez elco » 21/5/2007, 21:14

poszukaj kilku informacji o dealerach motocykl japonskich, wloskich, niemieckich itd. Nie tak dawno temu jeszcze w motocykl pojawil sie artykul o skuterach ZIPP produkowanych w Polsce, ktore odgrywaja na polskim rynku kluczowa znaczenie. Napisz cos wlasnie o rozwijajacym sie rynku skuterowym. Pozniej poszukaj danych o zwiekszajacej sie liczbie motocykli w Polsce i to nie tylko uzywanych. Sklej cos z tego i napewno sie uda zrobic 4 str A4
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez Nefretete » 21/5/2007, 21:54

esej z mikry obojętnie na jaki temat to potok słów :)
nie wiem jak jest u Was ale u mnie na PP jak już coś było do napisania to sztywnie mikroekonomiczne, czyli jeśli polski rynek motocykli to musiała pojawić się teoria wyboru konsumenta[dochody, preferencje, użyteczność jaki i sam konsument, ceny jaki i reakcje na zmiany], rynek producentów, jak się zmieniał przez lata, konkurencje itd.

Dobrze będzie, jak zamieścisz jakieś wykresy odnośnie podaży i popytu( dzięki czemu masz 1 stronę do przodu :D )[ zapewne jakieś dane będą w necie a jak nie to wymyśl :) ] cenowej elastyczności popytu czy też symulację gdy jest równowaga na rynku jakiegoś dobra i zmienia się cena lub pod wpływem zmian w polityce gospodarczej kraju, zmienia się cena danego dobra itd.

Wg mnie napiszesz z palcem w nosie 4 strony A4 :)

* jeśli coś pomyliłam, cóż zdarza się :D mikrę miałam dawno temu :D
www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/ | Życie nie powinno być podróżą do grobu(...)Jest raczej ślizganiem się z boku na bok z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksponowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem:Cholera, ale jazda!=)
Avatar użytkownika
Nefretete
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 188
Dołączył(a): 31/12/2006, 00:35
Lokalizacja: Warszawa- Wlkp.

Postprzez sopel » 22/5/2007, 00:37

Nefretete napisał(a):esej z mikry obojętnie na jaki temat to potok słów :)
nie wiem jak jest u Was ale u mnie na PP jak już coś było do napisania to sztywnie mikroekonomiczne, czyli jeśli polski rynek motocykli to musiała pojawić się teoria wyboru konsumenta[dochody, preferencje, użyteczność jaki i sam konsument, ceny jaki i reakcje na zmiany], rynek producentów, jak się zmieniał przez lata, konkurencje itd.

Dobrze będzie, jak zamieścisz jakieś wykresy odnośnie podaży i popytu( dzięki czemu masz 1 stronę do przodu :D )[ zapewne jakieś dane będą w necie a jak nie to wymyśl :) ] cenowej elastyczności popytu czy też symulację gdy jest równowaga na rynku jakiegoś dobra i zmienia się cena lub pod wpływem zmian w polityce gospodarczej kraju, zmienia się cena danego dobra itd.

Wg mnie napiszesz z palcem w nosie 4 strony A4 :)

* jeśli coś pomyliłam, cóż zdarza się :D mikrę miałam dawno temu :D



wlasnie takie slowa jak uzylas pojawialy sie na zajeciach czylicos z tego musi byc ;) tyle madrych slow nie slyszalem (wiedzialem) w jednej wypowiedzi ;) teraz wikipedia i jazda;p ;) dzieki na wszystkie odpowiedzi ;)
Avatar użytkownika
sopel
Świeżak
 
Posty: 413
Dołączył(a): 15/5/2006, 22:50
Lokalizacja: Legnica / Wrocław

Postprzez x_miki_x » 22/5/2007, 09:19

no i może jak ze sprowadzaniem motocykli do polski z innych krajów
"żyj tak, że kiedy umrzesz twoim znajomym zrobi sie przykro" | www.201.photobucket.com/albums/aa296/lu ... sterko.jpg
x_miki_x
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 29/10/2006, 12:38
Lokalizacja: z nienacka



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê