Zobacz wątek - Co mozecie powiedzieć o tych ER 5
NAS Analytics TAG

Co mozecie powiedzieć o tych ER 5

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Co mozecie powiedzieć o tych ER 5

Postprzez rafał motórzysta » 26/4/2012, 12:06

Witam, znalazłem dwa interesujące mnie ogłoszenia, co mozecie powiedziec o tych moto na "pierwszy rzut oka"

http://otomoto.pl/kawasaki-er-5-gotowy- ... 38257.html

http://otomoto.pl/kawasaki-er-er-5-er-500-M3149136.html
rafał motórzysta
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 4/3/2011, 17:57
Lokalizacja: Sochaczew


Postprzez the-o » 26/4/2012, 12:43

Pierwszy jest mój. Niewiem czy już dzwoniłeś, ale chyba nie. Więc zapraszam do rozmowy przez tel, bądź priv na forum.
Napiszę tylko, że bez żadnych wydatków możesz przejeździć ten sezon. Przygotowałem go dla siebie i troche podpicowałem wizualnie. Jak skonczy się ubezbieczenie to wtedy przerejestrowanie i oc. O reszte pytaj.

Tego drugiego nie jestem w stanie ocenić bo przeglądam forum na smartfonie i fotki są niezbyt szczegółowe. Patrz na części eksploatacyjne, szczególnie napęd i opony, bo są najdroższe. Silnika trzeba wysłuchać i się przejechać. Jak przyjadę do domu to zerknę i napiszę czy coś było "kombinowane".
Theo
Kawasaki ER5 -> KTM LC2
Avatar użytkownika
the-o
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 6/10/2011, 05:38
Lokalizacja: Starogard Gd.


Postprzez zxer » 26/4/2012, 12:49

na tym drugim to naped wyglada nieciekawie.
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez the-o » 26/4/2012, 15:12

Srebrny leżał na dwie str. Zadupek malowany po obu stronach (powinny być naklejki er5). Lewa osłona chłodnicy przerysowana od góry w dół albo mi się wydaje? Tłumik po całej długości przeszorowany + mała wgniotka (norma). Kierunki zmienione (łamią się nawet przy parkingówce). U mnie też są pęknięte i jeszcze nie zdążyłem kupić. Opony ma nowe (przynajmniej tył bo przodu nie widać dobrze, ale przód też ma z 80% bieżnika). Napęd? Ciężko powiedzieć bo nie ma fotki od boku, z której można by ocenić na ile jest zużyta zębatka. Łańcuch według skali na wahaczu ma jeszcze +50% naciągu. Kubki zegarów prawdopodobnie zmienione bo widać, że przy ślizgu oberwały, ponieważ nie są dobrze spasowane ze stacyjką.

Wszystko co wymieniłem wyżej to detale. Jak jest prosty, nie znosi, silnik ładnie pracuje a stan wizualny Ci nie przeszkadza to myślę, że jest ok. Trzeba się przejechać, żeby się dowiedzieć więcej.
Można sprawdzić łożyska główki ramy, klocki i napęd dokładniej. Nie masz tak daleko do W-wy. Tylko nie bierz kasy ze sobą i weź kogoś kto się zna bo jak zobaczysz sprzęt to o wszystkim zapominasz. Musisz podejść do tematu dość chłodno.

Wiadomo to nie nowy motocykl więc nie ma co szukać ideału bo takie to w salonie tylko.
Theo
Kawasaki ER5 -> KTM LC2
Avatar użytkownika
the-o
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 6/10/2011, 05:38
Lokalizacja: Starogard Gd.

Postprzez zxer » 26/4/2012, 16:30

zobacz foto nr 3 srebrny ...tam gdzie jest pokazany laczek...lancuch wyglada na zgnity. pozatym sruba regulacji jest skrzywiona...to samo foto
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez the-o » 26/4/2012, 16:42

Ano faktycznie śruba skrzywiona. A łańcuch tak wygląda bo to jest smar zaschnięty i syfy przyklejone. Ciekawe czy tą śrubę dałoby się wyprostować, żeby do wymiany napędu łańcuch popuścić... Jak nie to odciąć trzeba i szukać innego napinacza na alledrogo.
Theo
Kawasaki ER5 -> KTM LC2
Avatar użytkownika
the-o
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 6/10/2011, 05:38
Lokalizacja: Starogard Gd.

Postprzez Precel00 » 29/4/2012, 02:13

Dopisze się tutaj.. mam nadzieję że temat od tej strony nie był poruszany.. Gdyby było mnie stać to kupił bym nówkę ale jak wygląda cenowo korzystanie z ER5 zakupionego za +/- 6,000? Jak na razie cieszę się tylko z samochodu i nawet nie mam jeszcze prawka na moto, już zdążyłem się nauczyć że "co tanie to drogie" i gdy kupi się mocno używane auto to potem trzeba płacić... Ma to być pierwszy moto do przemieszczana się po mieście.. Bez fantazji o bitych rekordach- zwykłe w miare tanie przemieszczadło które nie brzmi jak kosiarka. Od zawsze podobała mi się ER 5... Co o tym sądzicie.. czy nie lepiej dozbierać np. 8k i kupić coś nowszego? Najprawdopodobniej będzie to ok. 200km tygodniowo. :)
Z góry dzięki.
Precel00
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29/4/2012, 01:59

Postprzez Brekekeks » 29/4/2012, 10:26

Z tym dozbieraniem to niekoniecznie tak jest - handlarze są mistrzami picowania motocykli i windowania ceny. Najlepiej znajdź kilka ogłoszeń w okolicy, tak żebyś mógł objechać je w jeden dzień, weź mechanika i odpal mu ze 200zł żeby pojechał z Tobą na oględziny i on Ci powie co warte swej ceny, a co nie. Te 200zł zwróci Ci się z nawiązką potem.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości




na gr