Zobacz wątek - pierwsze moto - BMW 650 GS - nowy czy używany?
NAS Analytics TAG

pierwsze moto - BMW 650 GS - nowy czy używany?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

pierwsze moto - BMW 650 GS - nowy czy używany?

Postprzez krzysiex1 » 23/4/2012, 14:52

Witam,

PlanujÄ™ zakup mojego pierwszego motocykla i mam pewien dylemat.

Wybrałem już model który chcę zakupić jest to BMW 650 GS. Wybrałem go ponieważ:
- interesujÄ… mnie dÅ‚ugie przejazdy (np. Polska – Gruzja),
- niemiecka solidność,
- ekonomia (małe spalanie),
- gadżety (ABS, komputer pokładowy, grzane manetki),
- mówią, że dobrze sobie radzi w niezbyt skomplikowanym terenie,
- podobno da się nim również do 160 rozpędzić,
- Å‚adny wyglÄ…d,
- fajny dźwięk silnika,
- jest to motocykl dedykowany do nauki (można nawet zdławić motocykl do 35 KM).

Na czym polega mój dylemat?

Mam pewien „zaskórniak” który chciaÅ‚bym przeznaczyć na zakup motocykla (25 tyÅ›). Zaskórniak ten pozwala mi na zakup niemal nowego motocykla (rocznik 2011 – 12). Ale z racji mojego doÅ›wiadczenia (zdany w ubiegÅ‚ym roku egzamin na prawko kat A) bojÄ™ siÄ™, że szybko mogÄ™ zniszczyć taki sprzÄ™t. Jak dotychczas znalazÅ‚em jedynie jednÄ… wzmiankÄ™ w jakimÅ› artykule że na pierwsze moto lepiej kupić coÅ› używanego. I ta myÅ›l za mnÄ… chodzi. Ale z drugiej strony za zakupem nowego sprzÄ™tu przemawiajÄ… nastÄ™pujÄ…ce argumenty:

- wspomniana finansowa możliwość zakupu takiego sprzętu, która być może nie powtórzy się zbyt szybko,
- mniejsza obawa że jeżeli sprzęt zepsuje mi się pośrodku stepu mongolskiego to z powodu zupełnego braku doświadczenia nie będę umiał sobie poradzić z naprawą,
- czytaÅ‚em gdzieÅ› ale tylko jedno zdanie, że sÄ… jakieÅ› możliwoÅ›ci aby uchronić taki motocykl przez skutkami wywrotki, podobno można na motocykl naÅ‚ożyć jakieÅ› „ochraniacze”,
- zapaliłem się na taki motocykl.

PoproszÄ™ o Wasze opinie.
krzysiex1
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/4/2012, 14:26


Postprzez motoluka » 23/4/2012, 15:19

Oczywiście można chronić motocykl, masz akcesoria takie jak gmole, crash pady czy też slidery. Nowy czy używany hmmm w Twoim przypadku ciężko wybrać bo oczekujesz niezawodności na już no a przy tym nie masz doświadczenia. Masz jednak 25 000PLN na motocykl, myślę więc że nie byłoby problemem poświęcić 1000 czy też 2000 na obszerne szkolenia techniki jazdy (nie w durnych pseudo szkołach, które szkolą do egzaminu, ale u profesjonalistów). Ja na Twoim miejscu kupiłbym ten nowy motocykl, ale zainwestowałbym też w szkolenie.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe


Postprzez krzysiex1 » 23/4/2012, 16:11

Dzięki,

O szkoleniach też już myślałem. I napewno zainwestuję trochę pieniędzy w dodatkowe jazdy. Kurs nauki jazdy pozwolił mi jedynie zdać egzamin i rozbudził we mnie miłość do motocykla.
krzysiex1
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/4/2012, 14:26

Postprzez Krmtzzz » 23/4/2012, 20:31

Ja bym bez zadnego zastanawiania wzial jakiegos gsa 3 letniego badz starszego, poniewaz to sa dobre sprzety i raczej ciezko zeby kilku letni gs cie zawiodl :) to prawie nowy sprzet i on wlasnie jest stworzony do tego zeby dostawac po d***.
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Sumomoto » 24/4/2012, 17:22

___Bardzo fajne motocykle, tak jak napisałeś
BMW 650 (tj.800) jest bardzo przyjazne dla użytkownika.
Gmole można założyć chyba nawet wysokie, ale akcesoria z innej firmy nie BMW, ale to nie ma znaczenia.
I w teren tez wjadą 650tki jak każde inne tego typy enduro. Im lepszy jeździec tym bezpieczniej i dalej:)
A ja napisze coś co może Cie zaskoczy logiczna ciekawostka:
Może być nowy, bo cyt. "będziesz się przewracał" (tak napisałeś).
...przy zakupie nowego masz tanie AC :)
Jak przewrócisz się na używanym Płacisz wcześniej inną stawkę lub z własnej kieszeni.
Policz to dobrze.

Szkolenia doskonalenia jazdy zapraszam!
Każdy kiedyś zaczynał, nie każdy musiał się przewracać w pierwszy miesiąc.
Najważniejsze, żeby pierwsza szkoła nie uczyła po paru godzinach "jazdy z kolanem przy ziemi"
Najpierw trzeba nauczyć się chodzić. a potem biegać.
Sumomoto Motocykle Kraków
Avatar użytkownika
Sumomoto
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 24/2/2012, 14:13
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości




na górê