Zobacz wątek - korozja - czym umyć/usunać ?
NAS Analytics TAG

korozja - czym umyć/usunać ?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

korozja - czym umyć/usunać ?

Postprzez SÅ‚awekYamaha » 16/4/2012, 18:48

Witam,

Mój motor był trzymany w miejscu bardzo wilgotnym i zimnym przez kilka miesięcy. W jego metalowe części silnika (jest to stary naked, więc wszystko widać) wdarła się jakaś korozja - biały osad jak na starych bateriach. Strasznie trudno jest to usunać. Kupiłem pastę polerską i nakładki na wiertarkę, ale nie pomaga, bo jestem w stanie dojść tylko do mocno wystających części.

Czy znacie może jakiś sposób jak pozbyć się tego i "domyć" motor? Może jakieś chemikalia?

Pozdrawiam
SÅ‚awekYamaha
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16/4/2012, 18:36


Postprzez henio12323 » 16/4/2012, 19:25

lepiej ręcznie, chrom i to moze najlepiej sie doczyscic wełną stalową, o niskiej gradacji. do kupienia w kazdym sklepie "metalowym" mozna tym doczyszczac z chromu włąsnie naloty i rdze, a aluminium dobrze sie poleruje nawet do połysku :)
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Throttle » 17/4/2012, 11:01

A jakiej pasty polerskiej używałeś ?. S100 jest skuteczna ale droga, jak masz mniejsze fundusze to może Autosol?. Powodzenia.
Avatar użytkownika
Throttle
Świeżak
 
Posty: 327
Dołączył(a): 1/3/2012, 12:35

Postprzez SÅ‚awekYamaha » 18/4/2012, 20:41

Dzięki za odpowiedź.

używałem pasty kupionej na stanowisku ze środkami do pielęgnacji karoserii itd w Realu (więc szału nie ma co do pasty)

Ale działała tam gdzie dosięgnałem nakładką w kształcie krążka z filcu na wiertarce. Szło bardzo ciezko, ale do błysku poszło aluminum na silniku itd. Ale problem jest taki, że tym krazkiem nie sięgnę w 85% miejsc dotkniętych korozją. KLupiłem małe filcowe nakładki do wierteł, ale je jak przycisnę do metalu to się łamią :(

wszystkie zakamarki są pokryte tym syfem, jakby motor stał na kwaśnym deszczu...

w każdym razie dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!
SÅ‚awekYamaha
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16/4/2012, 18:36

Postprzez sonycbr77 » 22/4/2012, 20:53

bez rozbierania raczej tego nie doczyscisz watpie zeby byly takie srodki ze psikniesz i sie swieci :P aluminium ci sie utlenilo i to trzeba polerowac
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê