Zobacz wÄ…tek - Policja...
NAS Analytics TAG

Policja...

Przepisy, prawo
_________

Policja...

Postprzez Kamil1344 » 22/4/2012, 11:16

Witam,

Mam problem poniewaz mam okazje kupic chinskiego crossa 125 bez papierow oraz homologacji za 750zl.I tu jest moje pytanie.Co moze mi zrobic policja jak zobaczy mnie pod blokiem kolegi lub pod moim wlasnym mieszkaniem.Jezeli bede nim jezdzil po lasach i polach to nic mi policja nie zrobi?Kolega chce spisac ze mna umowe kupna ale nie wiem czy to cos zmienia jak mnie straz lesna zlapie.

Pozdrawiam,
Kamil

--
Prosilbym o szybkie odpowiedzi poniewaz dzisiaj go mam kupic
Kamil1344
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/4/2012, 11:11
Lokalizacja: Torzym


Postprzez kowal_71 » 22/4/2012, 11:25

Bez papierów i homologacji możesz jeździć po swoim lesie lub polu.
przeczytaj:
viewtopic.php?t=74345
Kawasaki ZR-7S
Yamaha FZ6 FAZER
kowal_71
Bywalec
 
Posty: 885
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:46
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Kamil1344 » 22/4/2012, 11:41

To znaczy policja nic mi w lesie zrobic nie moze??Tylko straz lesna?Jak to jest?
Kamil1344
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/4/2012, 11:11
Lokalizacja: Torzym

Postprzez Hyde » 22/4/2012, 13:11

Czytaj uważnie, w SWOIM lesie. Był już podobny temat, kowal w swojej uprzejmości nawet podał link.

Ustawa o lasach:
Art. 29. 1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Nie dotyczy to inwalidów poruszających się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb.

"Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody włściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym lub zaprzęgowym do nie należącego do niego lasu w miejsce, w którym jest to niedozwolone albo pozostawia taki pojazd w miejscu do tego nie przeznaczonym podlega karze grzywny"


Drogą leśną jest wszystko co nie jest drogą publiczną (z oznakowaniem) i może Cię ukarać Straż Miejsca/Leśna, Policja itd.
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Invi » 22/4/2012, 14:17

Do swojego lasu też nie można :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Re: Policja...

Postprzez Lesio73 » 24/4/2012, 11:22

Kamil1344 napisał(a):...Kolega chce spisac ze mna umowe kupna ale nie wiem czy to cos zmienia jak mnie straz lesna zlapie.
...

Znaczy, że chcesz narozrabiać na konto kolegi?
Nie rozumiem trochę Twojego podejścia...
W Twoim przypadku ważne jest kto jeździł a nie kto jest właścicielem. A jesli już dotarliby w jakiś cudowny sposób (bez tablic i dowodu) do właściciela to przecież on jest zobowiązany wskazać kto jeździł sprzętem i dopiero jeśli nie wskaże to kara dotknie jego.
Umowa tu nie ma żadnego znaczenia - umowa ma znaczenie jeśli ktoś zapyta Cię skąd masz to moto i wtedy oprócz mandatu za jazdę po lesie będziesz się jeszcze tłumaczył z "prawa własności" ...
Lesio73
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12/5/2011, 18:35
Lokalizacja: Warmia



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê