Zobacz wątek - EURO 2012
NAS Analytics TAG

EURO 2012

O wszystkim
_________

EURO 2012

Postprzez grunder » 19/4/2012, 22:55

Ostatnim czasem przeczytałem artykuł na WP o postępach w budowie dróg na EURO 2012 i zacząłem się zastanawiać czy Polska z Ukrainą nie zaliczą wtopy. Pewne już jest że autostrady bezpośrednio łączące granice oraz autostrady prowadzące bezpośrednio do miast nie zostaną ukończone. Nie rozumiem tylko jednego. Tyle czasu mieliśmy, tyle pieniędzy dostaliśmy a tu jednak się nie wyrobiliśmy! Jak nas zobaczą kibice, piłkarze, dziennikarze tak będą nas pisać i tak już krytykują...

http://finanse.wp.pl/kat,104126,title,C ... &_ticrsn=3

A do EURO już tylko (licząc od dziś) 49 dni!

Stadiony gotowe, w Poznaniu piękny obiekt jak i również w Warszawie sam osobiście widziałem. Wrocław pięknie to zoorganizowali, przejeżdzałem widziałem most itp :D Pozdrawiam tam amahay i innych z Wrocka lub okolic :D

Polska największym krajem w budowie w tym roku jest, 15 maja rząd powie na czym stoi, cóż dowiemy się...

Najbardziej mnie interesuje Ukraina. Kibice zagraniczni bardziej patrzą pozytywnie na Polske niż na Ukraine.

A co niemieckich kibiców :D, ich piwo to paliwo, dobrze że 13 stycznia wprowadzono zmiane w przepisach , że można pić alkohol poniżej 3,5% w miękkich opakowaniach.

A teraz kto z was już ma bilet i się wybiera na EURO 2012? i jakie jest wasze zdanie na temat tej imprezy? :)
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa


Postprzez Czester » 19/4/2012, 23:35

Co do sprawy dróg, to ostatnio otarłem się osobiście o ten temat i powiem jedno - wały na kasę idą niemiłosierne. A wszystko przez to, że główni wykonawcy biorą podwykonawców, którzy również biorą podwykonawców, a ci biorą następnych i tak leci łańcuszek. Kto kumaty i miał odpowiednie zaplecze, założył spółkę Z.O.O. i "wygrał" przetarg. Ponabierał kredytów na działalność, robotę zrobili pomniejsi podwykonawcy, zgarnął kasę, którą niezwłocznie "rozchodował", po czym ogłosił upadłość i tyle go widzieli. Góvno takiemu zrobią bo to była spółka zoo. A jego podwykonawcy zostali z ręką w nocniku. Sporo mikroprzedsiębiorców padło w ten sposób. Każdy taki cwaniak mógł wypierrdolić wałek na kilka baniek i jest ustawiony do końca życia. W skali kraju można szacować skutki tego procederu na miliardy złotówek i nie ma się co dziwić, że nie wyrobimy się do euro z zakończeniem budowy autostrad. Ale nawiasem mówiąc, chyba żaden polski cwaniak nie wyjebał nas tak, jak chinole.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez grunder » 19/4/2012, 23:44

Uu to ciekawe Czester, wcześniej o tym nie słyszałem. Jest gdzieś o tym artykuł?

Co do Chińczyków, właśnie mi przypomniałeś :D, o ile dobrze pamiętam to oni po tym całym incydencie żądali jeszcze odszkodowania?!
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa

Postprzez Czester » 20/4/2012, 00:01

Nie wiem co do artykułów, może i są, nie czytałem. Wiem natomiast z pierwszej ręki, bo współpracuję aktualnie z przedsiębiorcą zajmującym się budową dróg, który osobiście doświadczył takiego wałka na własnej skórze. Dobrze, że siedzi już jakiś czas w tej branży i miał sporo innych zleceń bo inaczej leżałby i kwiczał. Stracił kilkadziesiąt tysięcy na wstępnym etapie realizacji ale jakoś się wyprostował. Przedsiębiorca dopiero zaczynający w branży, nastawiający się finansowo całkowicie na jeden interes, byłby w tym przypadku bankrutem z zaj*ebistymi długami. A takich było sporo...
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez maciejka69 » 20/4/2012, 00:04

cóż. Jeśli każdy POLAK myśli tak, jak to opisuje Czester, to co się dziwić, że jesteśmy gdzie jesteśmy. Kto nie kombinuje ten frajer, co nie? Łał, ależ ja jestem frajerem, że takiej z o.o. firmy nie założyłem. Właśnie ogłaszałbym upadłość i ściskał w ręku pachnący bilet lotniczy na Hula Gula. A Niemcy? Hmm, nadal kupują Skody bo tam większość komponentów produkuje się w DE.
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez Brekekeks » 20/4/2012, 08:45

Wałki kręci się wszędzie, tutaj to po prostu widać. Na Ukrainie, która jest dużo bardziej przeżarta korupcją i pozostałościami poprzedniego, jedynie słusznego, systemu jest dużo gorzej. Faktem natomiast jest, że przez to Euro nasza infrastruktura poszła do przodu dużo szybciej, niż gdyby go nie było - po prostu nie chcę mi się wierzyć, że nasi politycy zawracaliby sobie dupy takimi drobnostkami i ułatwieniami dla ludzi jak autostrady jeśli nie mieliby tej motywacji (dodatkową motywacją jest to, że sami na tym euro wałki kręcili).
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez k9aro3l » 20/4/2012, 11:21

a mnie generalnie jakoś te całe euro 2012 nie kręci.
Znam nawet scenariusz rozgrywek polaków :
1mecz otwarcia
2mecz o wszystko
3mecz o pietruszkę
i tyle bo pewnie nawet z grupy nie wyjdziemy
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez k9aro3l » 20/4/2012, 11:27

a nie myślałeś przypadkiem o tym pomyśle polaków na wynajmowanie mieszkań dla kibiców ? podobno niezły hajs z tego biorą a miejscówkę masz najlepszą chyba
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez grunder » 20/4/2012, 11:29

Mój znajomy znajomego właśnie wyremontował dom dla kibiców, kase będzie miał, nie wątpie, a to centrum Wawy. Nię bądźmy tacy negatywnie nastawieni dla naszej reprezantacji, możę powalczy, może będziemy mieli szanse, albo i też nie, krytykujmy po meczach, a nie przed nimi.
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa

Postprzez k9aro3l » 20/4/2012, 11:47

w wiadomościach czy tam w teleexpresie o tym mówili, za jeden dzien dzien noclegu dla jednej osoby to koszt 400zł a całego mieszkania za DZIEŃ (!) 1100zł.
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez falconiforme » 20/4/2012, 13:04

Na moje powinniśmy jeszcze zorganizować włoski strajk z puszkami i całą imprezę wywalić w kosmos by rządzących dobić. Mam nadzieję że tak się stanie.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez rosiboj » 20/4/2012, 13:46

i akcje z jednogroszowkami nie tlko na autostradach ale i w sklepach :)
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez falconiforme » 20/4/2012, 14:33

Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez zxer » 20/4/2012, 14:37

Polska i tak wyjdzie z grupy bo 3 mecze zakoncza sie walkowerem na nasza korzysc

Dowody:

Czesi zgubia sie na naszych autostradach w drodze na mecz
Grekow wogole nie bedzie stac zeby przyjechac
A Ruskie beda bali sie wyladowac jak ich nasi beda naprowadzac na kurs i sciezke
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez grunder » 20/4/2012, 14:42

Poważna sprawa z tymi 8mln :/
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa

Postprzez k9aro3l » 20/4/2012, 16:46

zxer padłem hahahha
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez Wojciech_Moto » 20/4/2012, 20:00

CzesterTX napisał(a):Co do sprawy dróg, to ostatnio otarłem się osobiście o ten temat i powiem jedno - wały na kasę idą niemiłosierne. A wszystko przez to, że główni wykonawcy biorą podwykonawców, którzy również biorą podwykonawców, a ci biorą następnych i tak leci łańcuszek. Kto kumaty i miał odpowiednie zaplecze, założył spółkę Z.O.O. i "wygrał" przetarg. Ponabierał kredytów na działalność, robotę zrobili pomniejsi podwykonawcy, zgarnął kasę, którą niezwłocznie "rozchodował", po czym ogłosił upadłość i tyle go widzieli. Góvno takiemu zrobią bo to była spółka zoo. A jego podwykonawcy zostali z ręką w nocniku. Sporo mikroprzedsiębiorców padło w ten sposób. Każdy taki cwaniak mógł wypierrdolić wałek na kilka baniek i jest ustawiony do końca życia. W skali kraju można szacować skutki tego procederu na miliardy złotówek i nie ma się co dziwić, że nie wyrobimy się do euro z zakończeniem budowy autostrad. Ale nawiasem mówiąc, chyba żaden polski cwaniak nie wyjebał nas tak, jak chinole.


Kodeks Handlowy
Art. 299 § 1.Jeżeli egzekucja przeciwko spółce okaże się bezskuteczna, członkowie zarządu odpowiadają solidarnie za jej zobowiązania.
§ 2. Członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności, o której mowa w § 1, jeżeli wykaże, że we właściwym czasie zgłoszono wniosek o ogłoszenie upadłości lub wszczęto postępowanie układowe, albo że niezgłoszenie wniosku o ogłoszenie upadłości oraz niewszczęcie postępowania układowego nastąpiło nie z jego winy, albo że pomimo niezgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości oraz niewszczęcia postępowania układowego wierzyciel nie poniósł szkody.
§ 3. Przepisy § 1 i § 2 nie naruszają przepisów ustanawiających dalej idącą odpowiedzialność członków zarządu.
Wojciech_Moto
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 23/6/2011, 21:18
Lokalizacja: Mazowsze

Postprzez bryk77 » 21/4/2012, 00:20

k9aro3l napisał(a):a mnie generalnie jakoś te całe euro 2012 nie kręci.
Znam nawet scenariusz rozgrywek polaków :
1mecz otwarcia
2mecz o wszystko
3mecz o pietruszkę
i tyle bo pewnie nawet z grupy nie wyjdziemy



Przestań biadolić! Masz tak prognozawać to lepiej siedź cicho na czterech literach.
Mamy teoretycznie łatwą grupę i gramy u siebie. Damy radę! ;)

k9aro3l napisał(a):w wiadomościach czy tam w teleexpresie o tym mówili, za jeden dzien dzien noclegu dla jednej osoby to koszt 400zł a całego mieszkania za DZIEŃ (!) 1100zł.



To akurat prawda. Moi znajomi wyprowadzają się z mieszkania na czas mistrzostw. Będą wynajmować mieszkanie kibicom. Już sobie przeliczyli, że zarobią na tym 8 tys. zł.
Pytanie brzmi co zastaną w mieszkaniu po wyjeździe tymczasowych gości...


zxer napisał(a):Polska i tak wyjdzie z grupy bo 3 mecze zakoncza sie walkowerem na nasza korzysc

Dowody:

Czesi zgubia sie na naszych autostradach w drodze na mecz
Grekow wogole nie bedzie stac zeby przyjechac
A Ruskie beda bali sie wyladowac jak ich nasi beda naprowadzac na kurs i sciezke



Dobre.. :D
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez maciejka69 » 21/4/2012, 01:22

deejayslonio napisał(a):Mnie niestety trochę kręci bo prawie przez miesiąc gnić będę w strefie kibica;///

Interesujący sposób na to, żeby pochwalić się swoim pomysłem na przyszłość. "Nie kcem, ale muszem. Moga mi nie płacić. Niech spróbują"
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez Throttle » 21/4/2012, 11:18

zxer napisał(a):Polska i tak wyjdzie z grupy bo 3 mecze zakoncza sie walkowerem na nasza korzysc

Dowody:

Czesi zgubia sie na naszych autostradach w drodze na mecz
Grekow wogole nie bedzie stac zeby przyjechac
A Ruskie beda bali sie wyladowac jak ich nasi beda naprowadzac na kurs i sciezke


:lol:

Euro zbliża się wielkimi krokami :twisted:
Avatar użytkownika
Throttle
Świeżak
 
Posty: 327
Dołączył(a): 1/3/2012, 12:35

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości




na gr