Zobacz wÄ…tek - ProszÄ™ o ocenÄ™ Yamaha Fazer 600
NAS Analytics TAG

ProszÄ™ o ocenÄ™ Yamaha Fazer 600

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

ProszÄ™ o ocenÄ™ Yamaha Fazer 600

Postprzez finowski » 12/4/2012, 10:45

Czy widzicie coÅ› niepokojÄ…cego w tym moto ?

http://otomoto.pl/yamaha-fzs-fazer-600-M3128999.html

Czy rocznik z 2002 może czaszę od rocznika 2001 ?

Dziękuję za wszelkie uwagi.
ZX6R
finowski
Świeżak
 
Posty: 153
Dołączył(a): 8/12/2011, 10:10
Lokalizacja: Jelenia Góra


Postprzez Kelhorn » 12/4/2012, 12:46

Ty nie tylko czasza ale i bak jest od 2001. Brak ciężarków. Żeberka na silniku powinny być srebrne a są czarne - malowany, i to niechlujnie, bo komuś się nie chciało 4 kawałków taśmy przykleić. Nie dam też głowy, ale z tyłu, na środku zadupka, powinna być naklejka Yamaha.

Jeśli to model 2001 to warto zobaczyć, nie wygląda źle (koniecznie obejrzyj tarcze przy tym przebiegu, ich wymiana na przyzwoite zamienniki to minimum 900 pln). NATOMIAST jeśli to model 2002, to omijaj go szerokim łukiem.
Kelhorn
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8/4/2011, 17:42


Postprzez finowski » 12/4/2012, 13:54

Umówiłem się z gościem na niedzielę, pojadę, zobaczę, twierdzi że moto jest z 2002.Nie ukrywał że czasza malowana, zapewnił że reszta orginał :). Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś sugestie co do stanu moto i na co zwrócić uwagę przy oględzinach to śmiało proszę pisać. Chętnie skorzystam z każdej pomocy
ZX6R
finowski
Świeżak
 
Posty: 153
Dołączył(a): 8/12/2011, 10:10
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Kelhorn » 12/4/2012, 15:09

No ale chłopie... Albo ja do reszty zgłupiałem na stare lata, albo facet robi cię w konia. Czasza nie jest malowana, tylko jest wzięta z modelu "98-"01. To samo z bakiem, to nie jest bak z modelu 2002, czyt. bak po lifcie, tylko stary, dobry kwadraciak montowany od "98 do "01. Więc części były nie tylko malowane ale i wymienione, na dodatek na nie z tego modelu. Dołóż do tego malowany silnik i brak ciężarków. Ja nie mówię, że moto nie można zobaczyć jak jest blisko - ale cena 7,5 tysiąca za - de facto - "ulepa" to jednak przesada.

Rok temu za FZS 600 z "98 bez czaszy (ktoś gdzieś kiedyś przypierdzielił), prostego, ze zdrowym silnikiem, dałem 5500. 7500 za motocykl w takim stanie to abstrakcja.

Dla porównania, tak wygląda FZS 600 z 2002: http://otomoto.pl/yamaha-fzs-fazer-600- ... 58778.html

Fazery mają charakterystyczny "turbinowy" dźwięk, w silniku nie ma prawa nic stukać i pukać. Stuki i puki to w najlepszym układzie łożysko kosza sprzęgłowego a w najgorszym panewki.

Oznaczenie modelu 2001: 5DMC
Oznaczenie modelu 2002: 5RT1
Kelhorn
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8/4/2011, 17:42

Postprzez finowski » 12/4/2012, 22:16

Kelhorn dzięki za ocenę, nie mam daleko więc pojadę, biorę znajomego który się trochę zna na motocyklach, generalnie to nie wzbudził u mnie zachwytu i jeszcze twoja opinia utwierdziła mnie w tym. Raczej jestem nastawiony negatywnie na zakup ale tak jak piszesz obejżeć można. Przez telefon sprzedający zrobił wrażenie nie zabardzo znającego stan techniczny. Niby sprowadził dla siebie ale dokońca niewie co trzeba w wymienić. A i zapomniałbym odrazu opuścił cenę do 7000zł :). Pojadę, zobaczę, dam znać. Dzięki.



15.04
Byłem dzisiaj i oglądełem. Silnik i rama malowane. Delikatne stuki na sprzęgle, słaby przedni hamulec,klamka dochodzi do manetki,podobno sprzedawca wymieniał klocki i wystarczy tylko odpowietrzyć, brak ciężarków i nie działa czujnik od biegu jałowego żeby go odpalić trzeba postawić go na centralnej stopce. Może ktoś wie co jest do wymiany i jaki jest tego koszt (chodzi mi o ten czujnik). Cena sprzedawcy to 7000 zł, faktycznie to jest rocznik 2001, sprawdziłem w salonie po vinie. Dochodzą koszta rejestracji. Nie ma aktualnego przeglądu. Co myślicie ? Czy warto ?
ZX6R
finowski
Świeżak
 
Posty: 153
Dołączył(a): 8/12/2011, 10:10
Lokalizacja: Jelenia Góra



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê