Zobacz wątek - Nowy taryfikator
NAS Analytics TAG

Nowy taryfikator

O wszystkim
_________

Nowy taryfikator

Postprzez grunder » 9/4/2012, 18:30

Żebyście się nie zdziwili, kiedy was złapią:

Nowy taryfikator punktów - przykładowa punktacja za wykroczenia w ruchu drogowym:

- Parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych - 5 pkt (dotychczas 0)

- Rozmowa przez telefon komórkowy - 5 pkt (dotychczas 0)

- Wjeżdżanie między pojazdy jadące w kolumnie - 2 pkt (dotychczas 0)

- Wjeżdżanie na skrzyżowanie jeśli na nim lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy - 2 pkt (dotychczas 0)

- Zakrywanie m.in. świateł, oznaczeń czy tablic rejestracyjnych - 3 pkt (dotychczas 0)

- Zwiększanie prędkości przez kierującego pojazdem wyprzedzanym - 3 pkt (dotychczas 0)

- Wyprzedzanie pojazdu uprzywilejowanego na obszarze zabudowanym - 3 pkt (dotychczas 0)

- Utrudnianie lub tamowanie ruchu poprzez niesygnalizowanie lub błędne sygnalizowanie manewru (nieużycie lub niewłaściwe użycie kierunkowskazów) - 2 pkt (dotychczas 0)

- Przewóz dzieci niezgodnie z przepisami (w szczególności bez fotelika) - 6 pkt (dotychczas 3)

- Przewożenie pasażerów niezgodnie z przepisami (bez pasów lub bez kasku) - 4 pkt (dotychczas 1)

- Przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej dopuszczalną, a za każdego pasażera przewożonego w niewłaściwy sposób dodaje się 1 pkt - od 1 do 10 pkt (dotychczas 1)

- Przewożenie osób samochodem ciężarowym poza kabiną kierowcy z naruszeniem przepisów - 2 pkt (dotychczas 1 pkt)

- Przewożenie osób w przyczepie z naruszeniem przepisów - 2 pkt (dotychczas 1 pkt)

- Ciągnięcie za pojazdem osób m.in. na nartach, sankach lub wrotkach - 5 pkt (dotychczas 0)

- Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu - 10 pkt (dotychczas 8)

- Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu podczas cofania - 6 pkt (dotychczas 5)

- Niezatrzymanie pojazdu w razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej - 10 pkt (dotychczas 8 pkt)

- Wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i przed nimi - 10 pkt (dotychczas 9)

- Wyprzedzanie na przejazdach rowerowych i przed nimi - 10 pkt (dotychczas 8 pkt)

- Cofanie na drodze ekspresowej lub autostradzie - 5 pkt (dotychczas 3)

- Niezatrzymanie pojazdu przed znakiem STOP - 2 pkt (dotychczas 1).
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa


Postprzez ASR1927 » 9/4/2012, 18:51

Ja w trybie błyskawicznym stracę prawko za telefon. Taką mam pracę. Następnym razem jak przyjdzie do was przesyłka, zapytajcie kuriera ile czasu spędza na telefonie

- Wyprzedzanie pojazdu uprzywilejowanego na obszarze zabudowanym - 3 pkt (dotychczas 0)

To jest wg. mnie troszkę niejednoznaczne. Pojazd uprzywilejowany można wyprzedzić zgodnie z prawem na terenie zabudowanym. JEŻELI NIE WYSYŁA SYGNAŁÓW BŁYSKOWYCH I/LUB DŹWIĘKOWYCH. Chyba, że przez "pojazd uprzywilejowany" rozumiemy "pojazd uprzywilejowany wysyłający niebieskie sygnały świetlne i dźwiękowe"
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych


Postprzez grunder » 9/4/2012, 18:59

ASR z tym odbieraniem telefonu podczas kierowania już sobie sam poradziłem :D. Kupiłem zestaw głośnomówiący od Nokii z wyświetlaczem miniaturowym.

Jak ktoś mi dzwoni (wyświetlacz mi pokazuje), to automatycznie radio się wyłącza, po naciśnieciu właściwego przycisku (odebranie połączenia) rozmówce słysze ów w każdym z głośniku w samochodzie i gadam do mikrofonu który jest zamontowany na szybie górnym lewym rogu :D. Czasami kierowcy się dziwnie na mnie paczą, pewnie myślą do kogo ja ku**** gadam :D.
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa

Postprzez gelo007 » 9/4/2012, 19:02

Czyli co już nie będziemy się mogli przeciskać w korkach? Co za p....e państwo policyjne.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez grunder » 9/4/2012, 19:06

Czyli ma się rozumieć, że jeżdzenie między pojazdami stojącymi w korku jest od teraz karalne?
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa

Postprzez ASR1927 » 9/4/2012, 19:18

grunder napisał(a):Czyli ma się rozumieć, że jeżdzenie między pojazdami stojącymi w korku jest od teraz karalne?


gelo007 napisał(a):Czyli co już nie będziemy się mogli przeciskać w korkach? Co za p....e państwo policyjne.


W tym co wkleił Grunder nie ma o tym mowy. Chyba że macie na myśli to:
- Wjeżdżanie między pojazdy jadące w kolumnie - 2 pkt (dotychczas 0)

Dotyczy to wjeżdżania między pojazdy takie jak np. Pilot i za nim dłuuuga ciężarówa, kolumny pojazdów wojskowych, delegacja zagraniczna itp. Korek i kolumna to nie samo panowie :wink:
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez grunder » 9/4/2012, 19:22

Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa

Re: Nowy taryfikator

Postprzez Invi » 9/4/2012, 19:33

Głupie te przepisy. Jakby wszyscy nagle zaczęli przepuszczać pieszych jak każą przepisy to byłby niezły paraliż. Ja tam nie mam problemów z przechodzeniem na pasach. No i skąd mam wiedzieć że jakiś czesiek wwalający się pod koła jest inwalidą, co ja wróżka jestem?

grunder napisał(a): - Zakrywanie m.in. świateł, oznaczeń czy tablic rejestracyjnych - 3 pkt (dotychczas 0)


Tablica w błotniku się liczy? A pokryta gumą?
Ostatnio edytowano 9/4/2012, 19:36 przez Invi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez grunder » 9/4/2012, 19:35

Invi musi być czytelna oraz zamontowana w miejscu gdzie też jest czytelna :D
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa

Postprzez Invi » 9/4/2012, 19:36

No ale nieczytelna tablica to chyba nie to samo co zakrywanie tablicy.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez grunder » 9/4/2012, 19:41

Ale w sensie takim,żeby był możliwy jej odczyt. No żeby kierowca z Golfa III mógł ją znaleźć i spisać od 1 znaku do ostatniego na tablicy :D.

To gdzie ty ją zamontowałeś, że się tak pytasz :> ?
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa

Postprzez Invi » 9/4/2012, 19:53

Nie no, teraz siedzi normalnie, tyle że łatwiej odczytać ją z tira niż z golfa
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez grunder » 9/4/2012, 19:57

Właśnie dlatego dałem ten przykład, aby każdy kierowca mógł Ciebie ładnie spisać, kiedy wyprzedzasz na podwójnej ciągłej, na przejściu dla pieszych, jadąc bez kasku, przekraczając prędkość w terenie zabudowanym.

:D
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/Włodawa

Postprzez maciejka69 » 9/4/2012, 20:27

ASR1927 napisał(a):
grunder napisał(a):Czyli ma się rozumieć, że jeżdzenie między pojazdami stojącymi w korku jest od teraz karalne?


gelo007 napisał(a):Czyli co już nie będziemy się mogli przeciskać w korkach? Co za p....e państwo policyjne.


W tym co wkleił Grunder nie ma o tym mowy. Chyba że macie na myśli to:
- Wjeżdżanie między pojazdy jadące w kolumnie - 2 pkt (dotychczas 0)

Dotyczy to wjeżdżania między pojazdy takie jak np. Pilot i za nim dłuuuga ciężarówa, kolumny pojazdów wojskowych, delegacja zagraniczna itp. Korek i kolumna to nie samo panowie :wink:

dokładnie. Czytać ze zrozumieniem please
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez madcap » 9/4/2012, 20:59

ale mimo wszystko jest niespójność
zapis prawny mówi, że pojazdy jadące pomiędzy pojazdem przednim i końcowym kolumny zaliczane są do niej, mimo, ze nie ma w stosunku do nich wymogu dotyczącego sygnalizowania światłami
(pomijam znaki tablicowe początek kolumny i koniec kolumny)
statystyczny kowalski nie jest zdolny określić czy dany pojazd należy do kolumny, czy też nie
więc równie dobrze początek kolumny może być już w Krakowie a koniec jeszcze w Łodzi...
mimo, że przepisy wyraźnie mówią o dopuszczalnej długości kolumny oraz o odstępach między kolumnami, to sami wiemy, że wszystkie zwierzęta są równe ....
i dabli wiedzą, czy to jedna kolumna kiboli, czy że to było kilka kolumn....


a Tobie ASR proponuję, zainwestuj w blutufa, z praktyki piszę, naprawdę warto
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez madcap » 9/4/2012, 21:04

nieraz
szczególnie kolumny pielgrzymkowe...
kolumna pieszych traktowana jest pojazd ciężarowy
a i tak łażą po całej jezdni/drodze niczym święte krowy ...
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez ASR1927 » 9/4/2012, 21:14

deejayslonio napisał(a):
Co do telefonów to jestem jak najbardziej za karaniem i nie próbujcie z siebie zrobić biedaków, którzy podczas jazdy z telefonu muszą korzystać w sposób nieprzepisowy... zestaw nie kosztuje dużo i w dodatku można dobrać sobie taki, który będzie bardzo wygodny...



madcap napisał(a):a Tobie ASR proponuję, zainwestuj w blutufa, z praktyki piszę, naprawdę warto


Jasne, że macie rację i nie zamierzam w razie wpadki, błagać policjanta i wmawiać że jestem niewinny i "take mam robote, panie władzo". Blutu-tutu nie używam, chociaż słuchawkę mam, bo służbowy nie ma takiej opcji
http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1186

Bardzo często ostatnio robię tak, że dwie ręce trzymam na kierownicy + w jednej ręce telefon i rozmawiam przez głośnomówiący. Ale może uda mi się namówić szefa na telefon z blututu
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez marcinpsk » 10/4/2012, 09:50

Mogliby sie jeszcze wziac za utrudnianie ruchu poprzez uporczywe wleczenie sie lewym pasem ruchu.
marcinpsk
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 16/2/2010, 22:48
Lokalizacja: Legionowo

Re: Nowy taryfikator

Postprzez Leonneon » 10/4/2012, 13:48

Invinciblee napisał(a):Głupie te przepisy. Jakby wszyscy nagle zaczęli przepuszczać pieszych jak każą przepisy to byłby niezły paraliż. Ja tam nie mam problemów z przechodzeniem na pasach. No i skąd mam wiedzieć że jakiś czesiek wwalający się pod koła jest inwalidą, co ja wróżka jestem?

grunder napisał(a): - Zakrywanie m.in. świateł, oznaczeń czy tablic rejestracyjnych - 3 pkt (dotychczas 0)


Tablica w błotniku się liczy? A pokryta gumą?


Gdzie bym nie pojechał za granice to puszczają pieszych, miałem przypadki ze stali przed pasami i mnie puszczali a ja jeszcze miałem z 3m do przejścia. Nikt się nie spina każdy jest nauczony przepuszczania pieszych. Dzieci są bezpieczniejsze, czasem się zdarza ze jakiemuś młodemu odbije i przebiega przez jezdnie bez rozglądania, a jesli kierowca miał zamiar zatrzymać sie przed przejściem to go nie potraci choć młody wybiegnie goniąc się z kolegą. Z tego co widziałem to tylko u nas nie przepuszcza się pieszych. Paraliż u nas i tak jest bo nasze drogi nie są drogami. Jesli za granicami poszczają pieszych i nie ma dużych problemów z ruchem drogowym to od razu widać ze przepustowość naszych dróg nie wiele sie zmieni jak zaczniemy puszczac pieszych.
Avatar użytkownika
Leonneon
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13/6/2010, 00:35
Lokalizacja: Dębica

Re: Nowy taryfikator

Postprzez SuzukiMaster » 11/4/2012, 11:44

mlodziak_waw napisał(a):
grunder napisał(a):Żebyście się nie zdziwili, kiedy was złapią:

Nowy taryfikator punktów - przykładowa punktacja za wykroczenia w ruchu drogowym:

- Parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych - 5 pkt (dotychczas 0)

- Rozmowa przez telefon komórkowy - 5 pkt (dotychczas 0)

- Wjeżdżanie na skrzyżowanie jeśli na nim lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy - 2 pkt (dotychczas 0)

- Zakrywanie m.in. świateł, oznaczeń czy tablic rejestracyjnych - 3 pkt (dotychczas 0)

- Zwiększanie prędkości przez kierującego pojazdem wyprzedzanym - 3 pkt (dotychczas 0)


1. No i dobrze, niech te p***lce się ogarną. I tak przeciętny niepełnosprawny w tym kraju nie ma zbyt dobrze, a tu mu jeszcze miejsce zajmują... Nie wiem jak wy, ale ja zawsze patrzę, czy samochód na kopercie ma na podszybiu papiery.
2. Nie mówcie, że to głupi wymysł. Tym bardziej, że w PL większość osób ma manulne skrzynie biegów. Nie raz widzę jak kobiety rozmawiając przez telefon próbują na zakręcie (lub rondzie na przykład) zmieniać bieg jedną ręką. I to nie jest wymysł, a szara codzienność na stołecznych drogach. W ten sposób jedna kobieta skasowała auto znajomego- biedak zaparkował na wyjściu z zakrętu...
3. Chyba w wawie w końcu ludzie się ogarną...
4. Tutaj duży plus, chociaż moim zdaniem punktów powinno być więcej. Tak samo jak kara pieniężna powinna odstraszać amatorów niepłacenia mandatów...
5. Za takie kurestwo zabierałbym prawo jazdy... Oczywiście mowa o przypadkach, kiedy osoba wyprzedzająca jest na pasie o przeciwnym kierunku.
A co do reszty- albo bezsensowne, albo jest mi obojętne.


To powiedz mi jak mają zmieniać biegi ? obiema rękoma ? to chyba jadąc żukiem z spalonym sprzęgłem tak się zmienia biegi .

a co do 4. zobaczymy jak zgubisz tablice wpadając w Polską dziurę zakrytą kałużą i kawałek dalej dostaniesz za to mandat, piszesz takie głupoty że w głowie się nie mieści .
Avatar użytkownika
SuzukiMaster
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 5/1/2012, 22:37
Lokalizacja: Wejherowo

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr