Zobacz wątek - Dobór kasku, L czy M?
NAS Analytics TAG

Dobór kasku, L czy M?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Dobór kasku, L czy M?

Postprzez Lucek1234 » 9/4/2012, 07:18

Witam, tak jak w temacie mam obwód głowy 58,7 i nie wiem który kask wybrać M czy L jak mam L do dosyć ciasno wchodzi na głowę, policzki dosyć mocno ściśnięte ale jak mocno trzęse głową to wydaje mi się że z tyłu mam lekki luz jechałem w tej L-ce 180km/h i się kask nie przemieszcza. Zaś do M ciężko głowę mi wcisnąć i znacznie bardziej ciasna niż L. Który wziąć M czy L? Paytam bo boję się że z czasem ta L-ka się wyrobi i będzie za luźna.
Lucek1234
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 6/6/2010, 16:56
Lokalizacja: Kuźnia Raciborska


Postprzez k9aro3l » 9/4/2012, 09:06

a z jakiej firmy wybierasz kask ?
nie prościej byłoby przymierzyć inne kaski od innego producenta ?
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce


Postprzez Lucek1234 » 9/4/2012, 09:27

Kask to Hjc hq1 i raczej nie zamierzam kupić innego bo ten ma dobre opinie i jest stosunkowo tani.
Lucek1234
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 6/6/2010, 16:56
Lokalizacja: Kuźnia Raciborska

Postprzez k9aro3l » 9/4/2012, 09:29

co z tego że ma dobre opinie skoro dobrze nie leży Ci na głowie...
Z tego wszystkiego to wybrałbym już M
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez Kajko_s » 9/4/2012, 11:15

wiesz co, ja miałem podobny dylemat
np. w Sharku pasowała mi Mka, niestety uciskała mnie w czoło
ale Airoha wciskałem Skę i było ok, HJC coś miedzy Mka a Ską, a obwód głowy mam 59
pamiętaj, że poduszki się wyrobią, dopasują się do twojej głowy, przestaną bardzo uciskać w policzki i uszy
ważne by nic nie uciskało Cie w czoło
także przymierz rożne modele bo jeden może okazać się wygodniejszy i lepiej dopasowany do Twojej głowy
jak teraz czujesz luz w kasku to za 2 miesiące będzie ci latał na głowie, lepiej kupić bardzo dopasowany
Avatar użytkownika
Kajko_s
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 31/8/2011, 22:29

Postprzez iro » 9/4/2012, 11:46

Kiedyś kupowałem kask i wybierałem między S a M , w S ledwo się wciskałem , w M trochę luźniej , ale też było ciężko , kupiłem M i to był błąd , po kilku tygodniach się wyrobiła tak że luźno na głowie latała :)
Otoczeni hipokryzją idziemy swą ścieżką ...
Avatar użytkownika
iro
Bywalec
 
Posty: 810
Dołączył(a): 24/3/2009, 17:26
Lokalizacja: z psychiatryka ;)

Postprzez 4est » 9/4/2012, 19:43

Pamietaj o jednym - kask z czasem dopasuje sie do Twojej glowy i caly srodek ubije sie troszke. Ja jak kupilem swojego Shoei'a to przez pierwsze tygodnie po zdjeciu kasku mialem glupkowaty wyraz twarzy :P Policzki mialem nienaturalnie podniesione :-)
Nawet bliski bylem aby kupic mniejsze wkladki policzkowe ale z czasem wiem ze to bylby glupi pomysl.
Jedynie musisz zwrocic uwage na to, ze w zadnym miejscu kask nie moze uwierac ze wzgledu na ksztalt skorupy bo to sie z czasem nie zmieni :-(
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Postprzez kravec » 9/4/2012, 21:00

dlatego kaski się przymierza! Każda firma ma lekko inny kształt skorupy i wnętrza kasku.. nie da się dobrać kasku bez przymiarki.. po założeniu sprawdza się czy dobrze przylega, czy nie lata, nie ciśnie... policzki mają być ściśnięte, ubiją się, poza tym lekko przyciskać mogą- to nic nie zaszkodzi a lepiej się kask trzyma
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê