Zobacz wątek - ZORGANIZUJMY W KOŃCU TĄ AKCJĘ!!
NAS Analytics TAG

ZORGANIZUJMY W KOŃCU TĄ AKCJĘ!!

O wszystkim
_________

ZORGANIZUJMY W KOŃCU TĄ AKCJĘ!!

Postprzez AyrtonSenna » 6/4/2012, 09:27

Tyle się słyszy na forum, że w końcu trzeba się zorganizowac i złożyc obywatelski projekt o nowelizację ustawy o ruchu drogowym tak by nie było wątpliwości że motocykliści moga jeździc miedzy zakorkowanymi pasami, ale nic z tym nie robimy!

Dlatego szukam osoby do pomocy.

Chcę to w końcu ruszyc. Założę akcję poparcia na facebooku. Ludzie zaczną "lajkowac". Poprosze o patronat Scigacza i inne pisma/portale

Natomiast potrzebuje kogoś kto potrafi napisac taki projekt nowelizacji lub kto ma znajomego prawnika który by to zrobic.

Będzie to wyglądało tak: Na fb ludzie będą lajkowac stronę i jednocześnie klikac na link gdzie będą mogli złożyc podpis pod zmianami na stosownym poratu.

Teraz pytanie techniczne: Czy podpis złozony przez internet poprzez wypełnienie pola IMIE i NAZWISKO liczy się tak samo jak własno-ręczny na kartce papieru?

Pozdrawiam,
Avatar użytkownika
AyrtonSenna
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28/3/2012, 18:23
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez falconiforme » 6/4/2012, 09:51

Niestety nie liczy siÄ™ podpis w internecie - z tego co mi wiadomo, wiadomo biurokracja.

Ja nie mam wątpliwości że mogę jeździć między samochodami. A reszta tworzy fałszywe opinie bo im się to nie podoba.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez sg1 » 6/4/2012, 10:30

Może warto by było pokazać WSZYSTKIM uczestnikom ruchu drogowego czym może stać się miasto w momencie jeśli jednoślady zaczną poruszać się "ZGODNIE Z PRZEPISAMI"

1. Wystarczy umówić się jednego pięknego dnia, że wyjeżdżamy na miasto i jeździmy "prawidłowo", tzn zajmujemy miejsce na środku pasa ruchu, nie jeździmy pomiędzy puszkami, obok siebie (jeden motocykl, odstęp i dopiero następny za nim)... Najlepiej 1 puszka za nim moto dalej min 1 puszka, znów moto itd...
Najprawdopodobniej trzeba to nazwać protestacją + TV - musi być medialnie !!

Gwarantuje paraliż każdego większego miasta w Polsce !!

2. Po np. 2 h jazdy (stania w WIELKIM korku) zbieramy podpisy do projektu obywatelskiego zmian w Ustawie o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 r. - dot. ruchu jednośladów.

Może to uzmysłowiłoby niektórym, że moto tak naprawdę zwiększają płynność jazdy w mieście. Troszkę tolerancji szacunku i kultury (z tym niekiedy będzie ciężko) z OBU stron i będzie OK
Avatar użytkownika
sg1
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 7/9/2011, 08:06
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez fz6 » 6/4/2012, 11:19

Dajcie znak jak coś będzie organizowane w wawie, podłączam się. To samo można zrobić odnośnie cen paliw bo centralnie walą w..uja. Można by się zebrać na klikaset samochodów i motocykli i nie blokować pojedyńczych stacyjek tylko konkretne bazy magazynowe orlenu. Jakby skurkowańce z pięć dni żadnego transportu nie wypuścili to z miejsca by pękli.
fz6
Świeżak
 
Posty: 389
Dołączył(a): 30/6/2010, 23:40

Postprzez k9aro3l » 6/4/2012, 11:20

pomysł z fejsem nie jest zły, nawet jeśli nie będzie miało to żadnego skutku prawnego, to na pewno w środowisku się to jakoś odbije- więcej osób będzie wiedziało o co chodzi.
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez Hyde » 6/4/2012, 12:18

We wszystkich miastach są motocykliści i kluby motocyklowe i ludzie, którzy zechcą złożyć podpisy. Na każde większe/mniejsze miasto znalazłaby się osoba/grupa osób, które wzięyby na siebie odpowiedzialność zaa podpisy, potem podpisy idą do głównego organizatora i liczamy. Jak dla mnie nie tak straszna perspektywa. Przykładowo, wchodzi się na fejsbuka tej akcji, a tam miasta i mieścinki i kontakt do osoby, która zbiera na ten rejon podpisy - tyle.
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez AyrtonSenna » 6/4/2012, 13:01

Dlatego dziwi mnie że stowrzyszenie motoautostrada robiąc swoją akcję nie pomyślało o social media

Okej słuchajcie

Zamierzam założyc taką inicjatywę na FB jednak nie chcę kopiowac hasła motoautostrady.

Napiszcie swoje propozycje. Na tą chwilę przychodzą mi do głowy 2:


np: "Kierowco ustąp motocykliście" lub "Kierowco zrób miejsce motocykliście"


czekam na wasze propozycje. cel akcji to budowanie świadomości kierowców i stowrzenie społeczności która będzie gotowa złożyc podpis pod zmiana zapisów w ruchu drogowym tak by jazda miedzy pasami w zatorze drogowym była 100% legalna. Zbierzemy tysiące fanów na facebooków a potem wyslemy do nich prośbę o podpisanie wniosku o zmiane przepisów.

ale posty to siÄ™ edytuje.. kravec
Avatar użytkownika
AyrtonSenna
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28/3/2012, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez falconiforme » 6/4/2012, 13:58

"Kierowco ustąp motocykliście" - brzmi jak rozkaz. O nie musi tego robić.
Lepiej "Zmieścimy się wszyscy".
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez C-bool » 6/4/2012, 15:35

Swoją drogą odniosłem wrażenie, że autor tematu jest myśli: "dobra, wy wszystko załatwcie, prawnika, hasło, itp., ale to JA jestem pomysłodawcą".
W każdy razie akcję popieram. Jakby było zbieranie podpisów w większych miastach, to bym się wpisał.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez grunder » 6/4/2012, 15:52

Trzeba na o wiele większą skale zorganizować, aby to wypaliło. Bo jak wiadomo krytycy się odezwą i pomysł może być z góry obalony.
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/WÅ‚odawa

Postprzez ASR1927 » 6/4/2012, 19:13

falconiforme napisał(a):Lepiej "Zmieścimy się wszyscy".


Było "Wszyscy się zmieścimy" czy jakoś tak. Może "Szerokości"? Miało by to znaczyć, że asfalt jest szeroki i trzeba korzystać z całej jego powierzchni. Czyli nie tylko z osi jezdni jak 90% kierowców
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Hyde » 7/4/2012, 12:50

Może coś w stylu 'Środkowym pasem'? ;p
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez AyrtonSenna » 7/4/2012, 13:16

Avatar użytkownika
AyrtonSenna
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28/3/2012, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ASR1927 » 7/4/2012, 13:46

Kolego, naprawdÄ™ robisz plagiat

http://www.google.pl/search?q=wszyscy+s ... 08&bih=849
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez motoluka » 7/4/2012, 13:52

W Krakowie jest sporo takich znaków.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez AyrtonSenna » 7/4/2012, 19:20

Kolego ale w czym masz problem. Zaproponowałem zebyśmy zorganizowali taką akcję, nawet stowrzyłem strone i zapraszam do współpracy.

Zróbmy coś albo przestańmy narzekac na to że kierowcy są nie mili, że nie ma dośc miejsca miedzy pasami, ze nie wiadomo czy to legalne czy nie.
Avatar użytkownika
AyrtonSenna
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28/3/2012, 18:23
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez C-bool » 7/4/2012, 19:41

No właśnie - czy takie zerżnięcie hasła jest legalne?
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez k9aro3l » 7/4/2012, 19:54

jeśli ta nazwa nie jest prawnie zastrzeżona to raczej chyba nie ma większego problemu ? aczkolwiek nie wiem prawnikiem nie jestem i biorę to tak na chłopski rozum. A z drugiej strony to nikt z tego jakiś profitów nie będzie chyba miał więc nie widzę jakiegoś sprzeciwu.
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez Cjanek » 7/4/2012, 20:12

Ja tylko zasugeruję, że zamiast uderzać w inicjatywę ustawodawczą (100 tys podpisów to wcale nie jest łatwo w realu zebrać), to o wiele proście, szybciej i taniej, będzie zainteresować tym jakiegoś posła (najlepiej - lokalnego), który złoży odpowiednią interpelację w sejmie.

Oczywiście poseł musi w tym widzieć swój zysk (polityczny, wizerunkowy, whatever) bo inaczej to mu się nie będzie chciało :) Niestety sam nikogo takiego nie znam.
Cjanek
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25/1/2012, 13:21

Postprzez ASR1927 » 7/4/2012, 23:33

AyrtonSenna napisał(a):Kolego ale w czym masz problem. Zaproponowałem zebyśmy zorganizowali taką akcję, nawet stowrzyłem strone i zapraszam do współpracy.

Zróbmy coś albo przestańmy narzekac na to że kierowcy są nie mili, że nie ma dośc miejsca miedzy pasami, ze nie wiadomo czy to legalne czy nie.


Kolego, nie rozumiesz. Nie jestem przeciw, jestem za. Polubiłem na FB. Tylko ostrzegam, że popełniasz plagiat. Takie hasło już było i zamiast coś zyskać, możesz wpakować się w proces sądowy... :roll:
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości




na górê