Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> "Bój się Boga!", czyli motocyklista...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] "Bój się Boga!", czyli motocyklista...

Komentarze użytkowników
_________

[biblioteka] "Bój się Boga!", czyli motocyklista...

Postprzez Åšcigacz » 3/4/2012, 12:44

Dyskusja na temat: "Bój się Boga!", czyli motocyklista oczami ludu
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
"Bój się Boga!", czyli motocyklista oczami ludu
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 12:44

Bardzo fajny materiał. Niestety to trwa od lat i prędzej zakończy się era motocykli (choćby przez brak paliwa na ziemi) niż nasz wizerunek z obecnego zmieni się na anielski. Cóż, musimy z tym żyć:)
Pozdrawiam!<br><hr>B.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 12:47

Boczo, zdziwiłbyś się ile ludzi pielgrzymuje do tego "nikomu nieznanego miejsca na drugim końcu Polski". Pomijam "zwykłych wierzących", ale motocyklistów z kraju i zagranicy można tam spotkać codziennie. Rozumiem, że Jasna Góra to super rozpoznawalny symbol i tradycyjne miejsce, ale nie róbmy z innych miejsc kultu (jakiejkolwiek religii) zabitego dechami wypizdowia.<br><hr>Kampiszon
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 12:50

Komentatorzy napisał(a):Boczo, zdziwiłbyś się ile ludzi pielgrzymuje do tego "nikomu nieznanego miejsca na drugim końcu Polski". Pomijam "zwykłych wierzących", ale motocyklistów z kraju i zagranicy można tam spotkać codziennie. Rozumiem, że Jasna Góra to super rozpoznawalny symbol i tradycyjne miejsce, ale nie róbmy z innych miejsc kultu (jakiejkolwiek religii) zabitego dechami wypizdowia.<br><hr>Kampiszon<br>
Tak? To dlaczego od lat tam nie jest ogranizowane rozpoczecie sezonu?<br><hr>Dociekliwy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 12:58

Po przeczytaniu podsumowania mam jedno pytanie... Robisz te wszystkie rzeczy (uczestniczysz w motomikołajach, szkoleniach, pomagasz dzieciakom itd. itp.) po to zeby jakiś twardogłowy kapelusznik ustepował Ci miejsca na ulicy albo klaskał bo jedziesz? Czy może po to żeby zrobić coś dobrego, dla zwykłej samosatysfakcji? :)
To że masz naklejkę "patrz w lusterka" ma klapie samochodu nie sprawia, że jesteś fajny... nie wiesz ile razy gość jadący za Tobą przez tą naklejkę spojrzał w lusterko i w ostatniej chwili zauważył motocyklistę zanim zaczął zmieniać pas :)
Kultura na drogach znacznie się porpawiła, ludzie zostawiają miejsce stojąc w korkach, czesto nawet widzac motocykl specjalnie przytulają się do krawężnika żeby mógł przejechać. Nie słyszysz na każdym kroku hasła "ooo, dawca jedzie" (chyba że faktycznie trafił się dwukołowy debil lecący na kole przez centrum miasta)...

Psioczysz na stereotyp, na polską mentalność gdzie nic się nie zmienia... a sam wylkazujesz typowo polskie podejście, czyli: "nic nie róbmy bo nie ma sensu nic robić, i tak nic nie zmienimy" ;)

Takie moje małe przemyślenia :) Pzdr.<br><hr>TSJ
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 13:03

Podpisuje się pod tym rękami, nogami i nerkami ;)
A ogólnie to gdzieś mam ludzi - Nie bez przyczyny od ludzi wolę maszyny :)<br><hr>MilanGixxer
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 13:05

Wydźwięk artykułu bardzo fajny - poza końcem.
Wiktor Węgrzyn nie wyniósł Zlotu w nikomu nieznane miejsce w Polsce. Nieznane jest ono co najwyżej tym, którzy Zlot Gwiaździsty widzą tylko jako okazję do spotkania się z innymi ludźmi i miły sposób na spędzenie kolejnej niedzieli.
Gietrzwałd jest bardzo ważnym miejscem w Polsce jeśli chodzi o kult Maryi - a przecież Częstochowa - a konkretnie Jasna Góra właśnie z powodu Maryi jest wyjątkowym miejscem i właśnie dlatego Zloty zaczęły się tam, a nie na przykład na Krupówkach.
Decyzja Wiktora Węgrzyna nie jest też spowodowana jego zazdrością ani tym, że koncert będzie dzień wcześniej. Posłuchajcie jego wypowiedz - on nie chce, aby ten Zloty był jak setki innych. Ten Zlot w założeniu był pielgrzymką i takową powinien pozostać. Dlatego towarzystwo bazaru, koncertów i open-barów nie służy zachowaniu atmosfery pielgrzymki.
Koniec końców środowisko motocyklowe się podzieli - Ci, którym idea pielgrzymki jest bliska wybiorą Gietrzwałd. Ci zaś, którzy nie specjalnie dbają o to czy to będzie pielgrzymka, popijawa czy po prostu spotkanie ze starymi znajomymi albo cokolwiek innego - zostaną w Częstochowie.<br><hr>Tomek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 13:13

Kto by sie przejmował co mówi jakaś stara próchwa w supermerkecie? I tak nikt jej nie słucha. Zajmijcie Sie lepiej czymś pożytecznym:)<br><hr>normalny chłopak
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 13:16

Komentatorzy napisał(a):Kto by sie przejmował co mówi jakaś stara próchwa w supermerkecie? I tak nikt jej nie słucha. Zajmijcie Sie lepiej czymś pożytecznym:)<br><hr>normalny chłopak<br>
No właśnie! Byście lepiej powiedzieli, jak schodzić na kolano!<br><hr>Nienawidzę
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 13:25

Boczo, sorry, ale farmazony opowiadasz. Musisz przyznać, że na przestrzeni ostatnich kilku, dajmy na to pięciu, lat zmieniło się bardzo wiele. In plus, oczywiście. Świadomość społeczna jest coraz większa, nas przybywa. Teraz praktycznie większość ludzi ma w rodzinie, choćby dalekiej, kogoś, kto jeździ. W 2007 roku przejechanie, w miarę sprawnie, między samochodami w korku było dramatem i walką o życie. Teraz, dzięki uprzejmosci ogromnej większości kierowców, poruszamy się tak sprawnie, że mi nie skacze już ciśnienie, gdy ktoś na siłę mnie nie chce puścić lub po prostu, zwyczajnie po ludzku, nie widzi. Nigdy nie spotkałem się też z reakcją "dwaca, wariat, bezbożnik, czy szatański pomiot". Jeśli swoim przybyciem gdzieś wzbudzam jakieś reakcje, to zawsze pozytywne. Czy to jak zapalałem 1 sierpnia znicz pod pomnikiem Małego Powstańca, gdzie zaczepiło mnie kilku prawdziwych powstańców i opowiadali jak to po wojnie jeździli Sokołami, czy przy placu zabaw, gdzie musze poświęcić kilka minut na sesje foto dla dzieciaków. Wszędzie. Nawet jak wpadnę do sklepu osiedlowego w kasku. Same pozytywy uśmiechy i szacunek. Natomiast to, że najbardziej jaskrawi z nas są pożywką dla mass-mediów...trudno. Takie jest nasze brzemie, jednak impaktu na moją codzienność i motocyklową rzeczywistość nie widzę żadnego. Mam tylko jedno pytanie: czy Ty naprawdę sądzisz, że motocykliści biorą udział w akcjach, które tak licznie wymieniłeś, jedynie dla polepszenia PRu? Naprawdę? Ja robię to dla siebie, z czystego egoizmu. Lepiej się czuję pomagając tym chorym dzieciakom z Centrum Zdrowia Dziecka, czy umilając choć jeden dzień ponurej egzystencji dzieciaków w domach dziecka. Robię to dla siebie, tylko i wyłącznie.<br><hr>Kuba
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 13:32

Uśmiałem się jak przeczytałem o święconce w kasu :) <br><hr>sdfsdfd
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 13:34

Komentatorzy napisał(a):Kto by sie przejmował co mówi jakaś stara próchwa w supermerkecie? I tak nikt jej nie słucha. Zajmijcie Sie lepiej czymś pożytecznym:)<br><hr>normalny chłopak<br>
Komentatorzy napisał(a):No właśnie! Byście lepiej powiedzieli, jak schodzić na kolano!<br><hr>Nienawidzę<br>
Zbliża się Triduum Paschalne - poćwicz sobie w kościele. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak poprawnie schodzi się na kolano, poobserwuj innych wiernych.<br><hr>K2
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 14:03

Komentatorzy napisał(a):Kto by sie przejmował co mówi jakaś stara próchwa w supermerkecie? I tak nikt jej nie słucha. Zajmijcie Sie lepiej czymś pożytecznym:)<br><hr>normalny chłopak<br>
Komentatorzy napisał(a):No właśnie! Byście lepiej powiedzieli, jak schodzić na kolano!<br><hr>Nienawidzę<br>
Komentatorzy napisał(a):Zbliża się Triduum Paschalne - poćwicz sobie w kościele. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak poprawnie schodzi się na kolano, poobserwuj innych wiernych.<br><hr>K2<br>
hehe dobre<br><hr>anonim
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 14:03

Komentatorzy napisał(a):Kto by sie przejmował co mówi jakaś stara próchwa w supermerkecie? I tak nikt jej nie słucha. Zajmijcie Sie lepiej czymś pożytecznym:)<br><hr>normalny chłopak<br>
Komentatorzy napisał(a):No właśnie! Byście lepiej powiedzieli, jak schodzić na kolano!<br><hr>Nienawidzę<br>
Komentatorzy napisał(a):Zbliża się Triduum Paschalne - poćwicz sobie w kościele. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak poprawnie schodzi się na kolano, poobserwuj innych wiernych.<br><hr>K2<br>
hehe dobre<br><hr>anonim
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 14:15

zeby czarna stonka ( czytaj kler ) chociaz w 10 % pomagali dzieciom jak motocyklisci to mielibysmy raj na ziemi.Prawda jest ze te darmozjady w czarnych sukienkach nigdy niczego dla innych bezinteresownie nie robia w przeciwienstwie do motocyklistow<br><hr>suzuki fan
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 14:31

Komentatorzy napisał(a):zeby czarna stonka ( czytaj kler ) chociaz w 10 % pomagali dzieciom jak motocyklisci to mielibysmy raj na ziemi.Prawda jest ze te darmozjady w czarnych sukienkach nigdy niczego dla innych bezinteresownie nie robia w przeciwienstwie do motocyklistow<br><hr>suzuki fan<br>
A na jakiej podstawie tak twierdzisz?
To, że nie widać wielkich akcji prowadzonych przez księży i przeróżne organizacje związane z Kościołem to nie znaczy, że ich nie ma. Nie krzywdź innych ludzi nie sprawdzonymi sądami.<br><hr>Tomek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 17:01

Dziwne... Ja byłem w zeszłym roku święcić w kasku?!<br><hr>deniollo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 17:27

Cytując Pana Wołodyjowskiego: "jeśli ludzie nie będą Cię szanować to lepiej żeby przynajmniej się Ciebie bali". I tak wystarczy, więc przestańcie się rozczulać. Macie moc w garści i możecie sobie wywalczyć swoje miejsce na drodze - krawacik w puszce nie musi się za tobą rozglądać po drodze ale zauważy jak na niego warkniesz. A jeśli ktoś dba bardziej o pozory niż o to co mu w sercu gra... sorry, to się przesiądź na autobusy MZK.<br><hr>raper
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 17:36

Mam dla Was dobrą radę: Miejcie wyj**ane, a będzie Wam dane!" xD<br><hr>xXXx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2012, 17:39

A ja tam wierze w Toma Cruise'a nawet niedawno widziałem film z jego udziałem,
no chyba że to znów te przeklęte hologramy;p<br><hr>kadziunt
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê