Zobacz wÄ…tek - NC700S VS CB 600F Hornet - PoczÄ…tkujÄ…cy Rider
NAS Analytics TAG

NC700S VS CB 600F Hornet - PoczÄ…tkujÄ…cy Rider

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

NC700S VS CB 600F Hornet - PoczÄ…tkujÄ…cy Rider

Postprzez Flexik89 » 1/4/2012, 19:37

Cześć,

Ogólnie na początek chciałbym Wszystkich przywitać:)
Planuję zakup mojego pierwszego motocykla z powodu zakończenia 12 letniej kariery kolarza zawodowego (niestety rozwaliłem kręgosłup) i zastanawiam się co wybrać. Doświadczenie z takimi maszynami mam malutkie.

Interesują mnie naked'y dlatego ,że w większości będę poruszał się po Warszawie i mają wygodną pozycję za kierownicą (dla osoby o moim wzroście 198cm). Głównym typem jest NC700S (moc 48KM) oczywiście z systemem C-ABS i być może z tym ich dwu sprzęgłowym sprzęgłem (duża przewaga to mały schowek w miejscu zbiornika paliwa). Jednakże bardzo podoba mi się i szaleje za Hornet'em (moc 102km - wydaje mi się ,że sporo za dużo jak dla mnie).

Nie mam sportowych aspiracji i chciałbym czerpać radość z poruszania się na wolnym powietrzu tak jak to miało miejsce na rowerze. Zawsze staram się poruszać odpowiedzialnie ,ponieważ asfalt i blacha puszki nauczyły mnie pokory.

I stąd pytanie czy wybrać NC700S czy Hornet'a?
Budżet jakim dysponuję to ok 35 tyś. + ok 8tyś na strój ale ten już mam wybrany.

Proszę o jakąś poradę doświadczonego motocyklisty:) Litry itp. mnie nie interesują:)

Zapomniałem dodać ,że interesują mnie fabrycznie nowe maszynki.

Pozdr,
Radek

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu.. kravec
Avatar użytkownika
Flexik89
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/4/2012, 19:24


Postprzez hubi199 » 1/4/2012, 20:31

Też mam problem z kręgosłupem i wiem, że nieraz może ci przeszkadzać uraz. Motocykle te mają naszczęście dość neutralną pozycje co może troche odciążyć kręgosłup. http://cycle-ergo.com/ tutaj możesz sobie zobaczyć jak to mniej więcej będzie wyglądać (twój wzrost do motocykla)

Hornet jest o wiele bardziej agresywnym motocyklem (choć ten i tak łątwiejszy do opanowania)
Zalety NC to głównie zużycie paliwa, zwinność, schowek na pełnowymiarowy kask.
Myśle, że głównie powinieneś kierować się pozycją na motocyklu i który bardziej ci odpowiada.

Za nowego NC ok24tys zł i śmiało możesz kupować tekstylia Rukki dla wygody i bezpieczeństwa
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no


Postprzez Demonologiczny » 1/4/2012, 21:31

myślę że Hornet Cię nie zawiedzie, bardzo dobre motocykle a najlepiej Honde CB jakąś ... hornety są motocyklami zwinnymi, przeznaczonymi do czerpania satysfakcji z jazdy, wygoda to największy plus, oraz oszczędność , bo dużo nie palą a także ładnie wyglądają i są czesto teraz kupowane przez nowych fanów motocykli, jak dobrze wiem to dużo nie ważą w porównaniu z "super motocyklami" - ścigaczami, na koniec powiem że hornet to sam plus, i dużo nie kosztuje! pozdrawiam
Demonologiczny
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20/1/2012, 18:14
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez Flexik89 » 1/4/2012, 21:43

Co do wagi to bym się sprzeczał:

Hornet waży 202kg
NS700S waży 207kg

Ścigacze z tego co widzę w katalogach są w podobnych wagach. Turystyczne zgodzę się ,że są dużo cięższe.
Avatar użytkownika
Flexik89
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/4/2012, 19:24

Postprzez kravec » 1/4/2012, 23:39

doświadczenie malutkie czyli jakie?

Przyplusowałeś tym budżetem na ubiór:D szczególnie w tle ostatnich dni
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Flexik89 » 2/4/2012, 05:25

Doświadczenie zdobyłem głównie na starej MZ'tce dziadka. Jeździłem dość dużo ,ponieważ zawsze pociągały mnie motocykle i obiecałem sobie ,że jak skończę z kolarstwem to zamieniam rower na motocykl.

A ubiór to przecież podstawa.
Dobry kask, rękawice i buty to już zupełne minimum. A warto też mieć jakąś kurtkę na cieplejsze i chłodne dni oraz spodnie:)
Avatar użytkownika
Flexik89
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/4/2012, 19:24

Postprzez pietrek7557 » 2/4/2012, 12:51

Zainteresuj sie tez Yamaha XJ6. Jest to cos posredniego miedzy Hornetem a NC 700 - moc okolo 80 KM, a z wygladu dosc podobny do Horneta.
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez RUTRA.RD » 5/4/2012, 07:12

jesli chodzi o kregoslup to istnieje taka osoba jak kreglaz czy jak im tam kozystam i mam sie dobrze jak bym nie kozystal to te walkonie ze szpitala juz dawno by mnie operowaly

po 2 to z takim doswiadczeniem kup jaka 500 cb czy co i potrenuj przez sezon szkoda tego robic na nowym motocyklu


po 3 stosowales EPO :) albo HG bo IGF-1 to pewnie nie :) w koncu piszesz ze zawodowy kolaz jestes :) a ci maja najlepsze laboratoria na swiecie :)
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê