Zobacz wątek - Bezpieczeńśtwo obuwia
NAS Analytics TAG

Bezpieczeńśtwo obuwia

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Bezpieczeńśtwo obuwia

Postprzez hubi199 » 28/3/2012, 19:01

Nie znalazłem podobnego tematu, chce wiedzieć jaka jest różnica w bezpieczeństwie poszczególnych butów.

Chce wydać na buty do ok 1100zł

Nie chodzi mi o wspaniały wygląd buta (choć mile widziany), a o bezpieczeństwo i trwałość. Miałem już troche urazów stóp więc pasuje troche zadbać o nie na moto. A więc do rzeczy:

Czy opłaca się dopłacić do Sidi vortice ok 200zł niż do alpinestars smx-plus??
Buty Daytony, tcx jakoś nie wydają mi się super bezpieczne (mogę się mylić).
Czy lepiej wg. was zakupić alpiny czy lepiej dopłacić do sidi, również jeśli macie swoje typu prosze o podanie ich.
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no


Postprzez kravec » 28/3/2012, 19:51

smx-plusy mogę z ręką na sercu polecić. Bezpieczeństwo zapewniają raczej dobre bo to praktycznie top alpina (supertechy stoją tylko wyżej). Do tego kapitalna wygoda w bucie. Nie wiem jak sidi- nie miałem, jednak gdy byłem na etapie wybierania butów- owszem podobały mi się sidi.. ale patrzyłem na vertigo. Alpiny przekonały mnie bardziej. Ja bym chyba nie dopłacał. Alpiny jak dobrze poszukasz znajdziesz za około 900 pewnie.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Postprzez hubi199 » 28/3/2012, 20:06

Nowy model na allegro za 970zł, Sidi ST 1100zł
Vortice 1150zł.
Nie chce przepłacić, za bezsensowny gadżet, którego nie wykorzystam w celu do ktorego został stworzony. Vortice to torowe obuwie, a ja raczej nie wybieram się, może spróbuje kilka razy, ale nic więcej
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Postprzez kowal_71 » 28/3/2012, 20:46

kravec napisał(a):smx-plusy mogę z ręką na sercu polecić. Bezpieczeństwo zapewniają raczej dobre bo to praktycznie top alpina (supertechy stoją tylko wyżej). Do tego kapitalna wygoda w bucie. Nie wiem jak sidi- nie miałem, jednak gdy byłem na etapie wybierania butów- owszem podobały mi się sidi.. ale patrzyłem na vertigo. Alpiny przekonały mnie bardziej. Ja bym chyba nie dopłacał. Alpiny jak dobrze poszukasz znajdziesz za około 900 pewnie.

Potwierdzam, potwierdzam.. Od poczÄ…tku sezonu w plusach latam. Na nogach jak kapcie. I tyle w temacie. :P
Kawasaki ZR-7S
Yamaha FZ6 FAZER
kowal_71
Bywalec
 
Posty: 885
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kravec » 28/3/2012, 20:56

i takich opinii pojawi się więcej bo dużo ludzi lata w smx-plusach i każdy jest zadowolony (ze znajomych kórzy jeżdża ode mnie z miasta jeszcze 2 kupiło po mnie i są tak samo zadowolenia). Rozmawiając ze sprzedawcami w intermotors w łodzi- jeden z chłopaków jest dobrze ogarnięty w ciuchach- też mówią że to najlepszy wybór. Na torach też sporo ludzi tego używa (nie zawsze biorą supertechy). But w bucie się sprawdza. Jedyna wada występująca u wszystkich- tylko na początku się nie ujawnia- skrzypią przy każdym kroku- 2 panele plastikowe trą o siebie.. są różne patenty- słyszałem o sprayu do łańcucha, słyszałem o kremach.. nie wiem co działa co nie.. mi to nie przeszkadza- ja w tych butach jeżdżę nie spaceruję. A chodzi się i tak wygodnie jak na takie buty.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez marcinpsk » 29/3/2012, 09:26

Co do sidi to porazka sa podeszwy, ktore masakrycznie szybko sie zuzywaja. Nawet jak w nich nie chodzisz, to od startow spod swiatel czy stawiania stop w ostatnim momencie przed zatrzymaniem. Drugi raz bym nie wydal tyle pieniedzy na sidi.
Ochrona jak najbardziej ok. W zeszym sezonie zaliczylem mini szlifa, gdzie noga zostala przycisnieta przez moto do asfaltu i tak sobie kawalek pojechalem. Zadnego uszczerbku na nodze nie bylo. Nawet nic nie bolalo.
marcinpsk
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 16/2/2010, 22:48
Lokalizacja: Legionowo



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê