Zobacz wątek - Czy pośmigam jeszcze na tej gumie ?
NAS Analytics TAG

Czy pośmigam jeszcze na tej gumie ?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Czy pośmigam jeszcze na tej gumie ?

Postprzez Krmtzzz » 25/3/2012, 20:16

Witam !

No niestety jak na poczatek sezonu to trafila mnie niemila niespodzianka. Mianowicie wracajac wczoraj do domku niedaleko domu ktos rozpi*** pare butelek. Wyhamowalem prawie do zera i chcialem to wyminac. Wyminalem z pozoru dobrze, jednak w domu sie okazalo ze na srodku tylniej gumy - dziura ! ;/ Poltora roczna oponka z prawie calym bieznikiem poszla sie rypac. Pojechalem do wulkanizatora, zakolkowal mi oponke i przejezdze na niej spokojnie i bez wariacji miesiac dopoki nie kupie nowej ;/ Ale to nie o tylnia gume mi tutaj sie rozchodzi. W przedniej patrze szkielko, wyjalem i bylo niby nieduze, ale zostawilo slad na oponie. I moje pytanie czy to nic nie zaszkodzi oponce i bd mogl bez obaw na niej jezdzic ? Glebokosc to cos okolo 2 mm. W innych miejscach tez znalazlem troche sladow naciec ale malutkich. Zdjecie ponizej.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/afa ... c88bd.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/324 ... b3c12.html

Kurcze nie bardzo widzi mi sie wymieniac komplet gum, ktore nie byly wiele zuzyte :(
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem


Postprzez grunder » 25/3/2012, 20:21

jeśli nie naruszyło opasania stalowego, warstwy zabezpieczającej i dalej osnowy to można spokojnie jeździć. Gorzej wygląda sprawa jak już widać druty i osnowe.
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/WÅ‚odawa


Postprzez Invi » 25/3/2012, 21:20

Luzik.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez marcinpsk » 25/3/2012, 23:04

Mialem juz kilka razy takie uszkodzenia w oponach i nigdy zlego nic sie nie stalo. Czesto mi sie robily takie uszkodzenia od ostrych kamieni jakie mozna czasami spotkac na asfalcie na gorskich drogach.
marcinpsk
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 16/2/2010, 22:48
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Krmtzzz » 26/3/2012, 11:30

Ok dzieki za info, teraz bd mogl jezdzic bez obaw
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê