Zobacz wÄ…tek - Ciuchy na pierwszy motor. Jakie?
NAS Analytics TAG

Ciuchy na pierwszy motor. Jakie?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Ciuchy na pierwszy motor. Jakie?

Postprzez Lucek1234 » 25/3/2012, 13:36

Witam, w końcu kupiłem swój pierwszy moto ( Suzuki Sv 650) pięknie pracuje i jest w stanie idealnym :D No to trzeba i kupić ciuchy na moto jeśli chodzi o kask to już mam upatrzony a jest nim HJC HQ-1, rękawice też już chyba sobie wybrałem ixon nie znam modelu, nie są to długie tylko krótkie kosztują 120zł chyba będą dobre co sądzicie, czy lepiej długie? Kurtkę też chyba inox będzie ale jeszcze nie wiem na 100% może coś używanego w dobrej cenie dorwę. Czy firmy takie jak Modeka, Ixon, Dainese, alpinestars i Rev'it są dobrymi firmami? i co lepiej kupić jeansy na motocykl czy normalne spodnie tekstylne do kompletu z kurtka? Cenowo to wychodzi tak kask 700zł rękawce 120zł jak będę brał w tym samym sklepie jeszcze kurtkę Ixon-a to dostane rabat za kurtkę, chce dać tak z 500-600zł chyba już coś dobrego dostane w tej kasie, a reszta to zobaczy się jak z kasą będę stał może mi zostanie z 500-600 zł na buty i spodnie.

Te rękawice wyglądają mniej więcej tak tylko że są z Ixon-a.

http://dlamotocyklisty.pl/rekawice_Adre ... n-657.html
Lucek1234
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 6/6/2010, 16:56
Lokalizacja: Kuźnia Raciborska


Postprzez kravec » 25/3/2012, 15:18

kask ok jak najbardziej..

rękawice bierz lepiej długie

Te firmy mają troszkę rozstrzał cenowy ( i jakościowy raczej też). Zobacz może jeszcze 4sr, berik (skoro alpinestars i dainese wymieniałeś), spidi robiło fajne rękawice ale dość drogie, nie wiem jak z jakością mttr teraz ale opinie które widziałem były raczej pozytywne (firma z łodzi chyba).

Co do sodni- nie wiem.. mam tekstyle ze skórzanymi wstawkami (hein gericke) są dość ciężkie, za to mają podpinkę i są generalnie ciepłe.. za ciepłe na lato. Od ubiegłego sezonu jeżdżę w mottowear'ach city nt i są super wygodne.. jak z ochroną- nie sprawdzałem na szczęście ale rozmawiałem z użytkownikami i u jednego nawet po 2 glebach dalej żyją.

Zastanów się możę jeszcze nad jakimś nawet tanim żółwiem.

A.. i buty: są ważne.. nie rób tak że kupisz wszystko poza laczkami.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Postprzez szymaniakOL » 25/3/2012, 15:41

kravec napisał(a):Zastanów się możę jeszcze nad jakimś nawet tanim żółwiem.


Ustępy o wtapianiu się plastiku w ciało nie odnoszą się do żółwi? Bo się nad nimi zastanawiałem i w z reguły sa dość grube więc teoretycznie nie powinno być z nimi problemów podczas wypadku. teoretycznie...

Lucek1234 napisał(a): i co lepiej kupić jeansy na motocykl czy normalne spodnie tekstylne do kompletu[...]


Jeśli masz na myśli ochronę to tekstylne...Chyba że jakiej jeansy podszywane kevlarem ze wstawkami ale to koszt 350-500 zł i nie jestem pewien co do ich trwałości...http://allegro.pl/modeka-spodnie-denver-ii-jeansy-r32-olek-motocykle-i2196466153.html (otwórz link) Natomiast do zwykłej jazdy i na dojazd gdzieś to zwykłe jeansy ok są.
Avatar użytkownika
szymaniakOL
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22/8/2010, 13:27
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Lucek1234 » 25/3/2012, 15:53

kravec możesz mi podesłać link do sklepu z tymi spodniami mottowear'ach city nt, bo nie jak nie mogę znaleźć. A co do tych rękawic to ixon tylko że długie byłby okey? czy jakie polecacie? Tak liczmy do 200-250zł da się coś mądrego kupić?
Lucek1234
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 6/6/2010, 16:56
Lokalizacja: Kuźnia Raciborska

Postprzez szymaniakOL » 25/3/2012, 15:58

http://allegro.pl/listing.php/search?string=mottowear+city&category=19072&country=1 (otwórz link) <-- te spodnie, na allegro

W zasadzie, to chyba aż rozważę kupno tanich, pośladki chronią, czego chcieć więcej ^^
Avatar użytkownika
szymaniakOL
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22/8/2010, 13:27
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez k9aro3l » 25/3/2012, 16:03

szymaniakOL napisał(a):Ustępy o wtapianiu się plastiku w ciało nie odnoszą się do żółwi? Bo się nad nimi zastanawiałem i w z reguły sa dość grube więc teoretycznie nie powinno być z nimi problemów podczas wypadku. teoretycznie...


Mylisz się kolego. Plastik się nie wtapia w skórę,a już na pewno nie żółw.
Jedyne co się może wtapiać w skórę to zbroja a dokładnie siatka na której jest ona usytuowana. Żółw nie ma zadania chronić ciała przed szlifem. On ma za zadanie przyjąć na siebie pierwsze najsilniejsze uderzenie podczas gleby. Później żółw może chodź wcale nie musi się przesunąć. Z żółwi to polecam Knox Aegis. W temacie podwieszonym masz recenzję wiewióra o ile dobrze pamiętam.
how low can you go? | www.pajacyk.pl
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez szymaniakOL » 25/3/2012, 16:24

Dzięki za wyjaśnienie, sporo się mówiło w 'wtapianiu' i byłem pewien że chodzi o plastikowe wstawki w tych tańszych zbrojach, stopionych, z powodu ciepła przy szlifie. No jeśli tak to wygląda to wydaje się bardzo sensowne w kwestii ochrony za niewygórowaną sumę.
Avatar użytkownika
szymaniakOL
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22/8/2010, 13:27
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez kravec » 25/3/2012, 16:30

dokładnie takie gacie.. ja mam czarne, kupowałem w łodzi w sklepie (chyba 330zł). To już model po 2008 roku i ma kevlar nie tylko na kolanach ale też na tyłku i biodrach (albo na odwrót- nie pamiętam). Do tego w zestawie wkładane ochraniacze na kolana, na biodra dokupiłem chyba za 30zł (zawsze coś dadzą a nie przeszkadzają jakoś bardzo). Z tymi na kolana robię różnie- czasami wkładam te od spodni, czasami je wyjmuje i zakładam dainese pod spód (jednak nie jest to wygodne rozwiązanie niestety).

Ixon nie jest chyba złą firmą- niestety nie miałem styczności z firmą. Jeśli znajdziesz jakieś dobrze wyglądające długie to raczej bierz. Mają być ze skóry. Do 250 zł spokojnie kupisz coś logicznego.

Jeszcze co do żółwia- zakłada się to i tak pod kurtkę która nie powinna się przetrzeć. Chyba że kupujesz zbroję (np thor impact rig) i jeździsz po mieście w: koszulce, zbroi i na to większej koszulce żeby ją zakryć (robiłem tak, skuteczność szczęśliwie nie sprawdzona).. jednak bezpieczniej jest w kurtce z wentylacjami (byle miała dobre protektory)- zbroja przed dłuższym ślizgiem nie uchroni więc jeśli już to rozwiązanie tylko na miasto (tak stosowałem).

Szymaniak- możesz jeszcze chwilę poczekać bo gdzieś się ostatnio natknąłem na wzmiankę o opracowywaniu przez mottowear nowego "jeansu" z wplecionym kevlarem- ma być jeszcze lepsze, choć tak jak pisałem- rozmawiałem z uzytkownikami i po ślizgach wychodziły cało spodnie. Poza tym widzicie sami w czym jeżdżą stunterzy:)
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez szymaniakOL » 25/3/2012, 16:42

No nie śpieszy mi się jakoś w wakacje planuje zakup. Jak wyglądają te ochraniacze do spodni na kolana? Mam w domu ochraniacze na kolana i piszczele coś takiego http://short4u.pl/3SKY1 (otwórz link) myślę że pod spodnie sie nadadzą, ale cholerstwo strasznie niewygodne i grzeje, dlatego może w spodniach jest coś sensowniejszego , dołączone już.
Avatar użytkownika
szymaniakOL
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22/8/2010, 13:27
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez kravec » 25/3/2012, 17:10

no moje dainese są podobne.. dokładnie to samo: noga się pod nimi poci, paski przeszkadzają. Te w spodniach (dołączone, za dopłata mozna kupić "lepsze"- bardziej elastyczne- nowy patent). Jednak te standardowe są według mnie ok. Mocuje się je rzepami w specjalnych kieszeniach- rozwiązanie wygodne dlatego częściej jeżdże w takiej konfiguracji.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê