Zobacz wÄ…tek - jaki motocykl?
NAS Analytics TAG

jaki motocykl?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

jaki motocykl?

Postprzez Bitson » 24/3/2012, 15:54

Witam wszystkich, wiem że to mój kolejny post w tym dziale, ale teraz tak bardziej na "serio".
Pytałem się już o pierwsze moto, błędem było pytanie sie o CBR na pierwszy poważny sprzęt, no ale cóż ;) Gdzieś na forum zauważyłem temat o kupnie pierwszego motocykla i informacji że 4cylindrowe moto nie nadają się na pierwszy poważny sprzęt, a szkoda bo miałem na uwadze kupić XJ600... Także, co byście mi polecili na 1-wsze poważne moto, tak abym po paru miesiącach nie stwierdził że (powiedzmy taka CB500) brakuje mi mocy i żebym nie wyglądał na tym sprzęcie jak na rowerku dziecięcym...

- Doświadczenie: praktycznie żadne, aktualnie jeżdżę na skuterze do pracy i to tyle co do moto.

- wiek- 20lat, waga- 97kg, wzrost 186cm,

- do czego ma służyć... ogólnie dojazdy do pracy , wypady poza jak i do miasta, turystyka (powyżej 300km) to już rzadziej :)

- jeśli chodzi o km w sezonie, to myślę że do 5-7tyś jeśli dobrze pójdzie :)

- pieniądze na moto, hmm... nie licząc kursu na prawko na który jestem już zapisany w połowie czerwca, to ok. 8500zł

- utrzymanie motocykla stawiał bym na pierwszym miejscu... no może na drugim bo za coś jeść trzeba ;)

- upodobania jeśli chodzi o moto, to szczególnie podobają mi się plastiki, nakedy i turystyki to już ciężej, ale też ujdą.
Avatar użytkownika
Bitson
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/9/2011, 12:09
Lokalizacja: Rydułtowy


Postprzez Kaai » 24/3/2012, 15:57

na pewno lepiej xj600 niż cbr
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18


Postprzez Bitson » 24/3/2012, 16:07

no tak, może i lepiej, tylko z tego co czytałem to 4cylindrowe są ciężkie do ogarnięcia... a ja bym się chciał nauczyć jeździć, przynajmniej przez jeden sezon...

Niema czegoś podobnego do XJ, tyle że 2cylindrowego o podobnej mocy?
Avatar użytkownika
Bitson
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/9/2011, 12:09
Lokalizacja: Rydułtowy

Postprzez kravec » 24/3/2012, 16:09

xj 600 też da radę.. choć najczęściej polecane są cb500, er5, gs500
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez alxbox » 24/3/2012, 17:00

Ale dlaczego cięższe do ogarnięcia...? Jakiś solidny argument za tym stoi? Wiesz, ja mogę odnieść się do Twojego pytania na podstawie własnych doświadczeń. Zrobiłem prawko i oszalałem na punkcie Kawasaki Z750. Wszyscy mi mówili, że to głupi pomysł na pierwsze moto, ale mi po prostu wyłączył się rozsądek i myślałem tylko emocjami. Kupiłem go i... do dziś nie żałuję. Na początku oczywiście był respekt i szanowanie manetki. Koniec końców sprzedałem go po dwóch sezonach ze stanem 17000 własnego przebiegu, bez szlifów, bez dzwonów - dało się to ogarnąć. Co wiecej, na "zetowym" forum wielu było kolesi, którzy zaczynali od tego motocykla i też byli zadowoleni, nie było jakichś szoków i wniosków - o kurna, trzeba było brać GS500
Ty ze swoim wzrostem i wagą bez niczego możesz myśleć o XJ, podejrzewam nawet, że po paru tysiącach km, stwierdzisz, że to muł i chcesz czegoś więcej. Pięćdziesiąt koni z "pińcetki", zmeczy Cie jeszcze szybciej, więc pomyśl dobrze o tym XJ. Przecież to nie jest jakiś demon nie do ogarnięcia. Spokojnie, powolutku, a wkręcisz się w sprzęt i będzie dobrze. Musisz wierzyć w siebie po prostu. Życzę zadowolenia z ostatecznego wyboru, trzymaj się :)
Avatar użytkownika
alxbox
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 13/12/2011, 07:49
Lokalizacja: Oberschlesien

Postprzez Bitson » 24/3/2012, 18:37

ogólnie to najchętniej bym wziął honde f4i :D no ale wiem że tych 110km nie ogarne i nie naucze sie tak jak powinienem... więc wszystko przyjdzie z czasem ;) co do XJ, to chce sie dobrze nauczyć na sprzęcie który się łatwo prowadzi. Do ostatecznego wyboru dojdzie po zdaniu egzaminu który mam nadzieje że zdam w tym roku.
Avatar użytkownika
Bitson
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/9/2011, 12:09
Lokalizacja: Rydułtowy

Postprzez kravec » 24/3/2012, 18:44

no i dobrze myslisz... łatwiej się uczyć na czymś co łątwiej ogarnąć- prosta uniwersalna zasda... też mam znajomych którzy po 50'kach wsiadali na 600 i dali rade... jednak lepszą drogą jest stopniowe przechodzenie po szczeblach drabinki mocy
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Listus17 » 24/3/2012, 19:10

Ostatnio śmigałem na ER-5 bardzo przyjemne moto na początek i godne polecenia ;) 2000 coś rok juz za 5000 można wyrwać.
Listus17
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 26/5/2011, 16:58
Lokalizacja: Stawiszyn

Postprzez Bitson » 24/3/2012, 19:19

ja ogólnie na pierwsze moto szukam sprzętu z oryginalnie zamocowaną owiewką :) wątpie żeby 50km w ER-5 starczyło by na moją mase i czy starczyło by na długo, żebym nie musiał się przesiadać na coś mocniejszego po 3 miesiącach... Ogólnie to mówicie że XJ nada się dla mnie na pierwsze moto? Jak miałem zaledwie 13-14 lat to ogarnąłem simsona w 2 dni ;) szkoda że nie był to mój sprzęcik, bo śmigał bym do dziś :lol:
Avatar użytkownika
Bitson
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 28/9/2011, 12:09
Lokalizacja: Rydułtowy



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości




na górê