Zobacz wątek - Jak kupić, jak przywieźć?
NAS Analytics TAG

Jak kupić, jak przywieźć?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Jak kupić, jak przywieźć?

Postprzez maciej.k » 20/3/2012, 10:41

Cześć
Jestem niemal zdecydowany na zakup Inazumy z Łowicza. Do motoru mam 250km, a niestety jest przygotowany do rejestracji, ale nie zarejestrowany.

Czy jest jakiś legalny sposób przejechania 250km na takim motocyklu? Może jakaś tymczasowa rejestracja itp? Sprzedawca proponował, że może wykupić ubezpieczenie na dwa tygodnie i dać mi "jakieś tabliczki" bo ma coś z Włoch czy Austrii, ale za taką opcję podziękuję. Przypuszczam, że spotkanie z miłymi panami w niebieskich mundurach skończyłoby się nieprzyjemnie.

Jeśli nie ma możliwości legalnego przejazdu, to zakładam, że zostaje mi przyczepka na motor i tyle...

I dalej - jakie papiery powinien przekazać mi sprzedawca sprowadzonego motocykla/ co powinien mieć żebym miał pewność że wszystko jest prawidłowo i nie będzie problemów z rejestracją?
Avatar użytkownika
maciej.k
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 13/6/2011, 10:25


Postprzez skidmarks » 20/3/2012, 11:00

Dowód rejestracyjny oraz umowa kupna sprzedaży.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski


Postprzez Trax » 20/3/2012, 11:48

jest przygotowany do rejestracji, ale nie zarejestrowany.


musisz doprecyzować co to znaczy - teoretycznie z moto przygotowanym do rejestracji powinieneś dostać wszystkie dokumenty z zagranicy (zależy skąd motor był sprowadzany jak z Niemiec to mały i duży brief (koniecznie oba) jeśli z innego Państwa to nie wiem - najlepiej sprawdź w necie jakie dokumenty są wymagane bo jeśli dostaniesz tylko ich część to mogą być potem problemy. poza tym umowa kupna sprzedaży, przegląd, tłumaczenia wszystkich dokumentów obcojęzycznych i zaświadczenie z urzędu skarbowego o zwolnieniu z VAT. - jeśli moto faktycznie jest przygotowane do rejestracji i te wszystkie dokumenty są to weź je od sprzedającego albo niech ci wyśle pocztą - idziesz do wydziału komunikacji płacisz coś ok 200 czy 260 zł i dostajesz miękki dowód i tablice, kupujesz ubezpieczenie, jedziesz po moto zakładasz tablice i możesz jechać. potem tylko po miesiącu idziesz jeszcze raz do wydziału komunikacji i wymieniasz miękki dowód na zwykły ( za to już nie płacisz )
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez adiplo » 22/3/2012, 19:21

za 50zł/dzień możesz wypożyczyć przyczepkę do transportu motocykli - często mają takie na stacjach benzynowych np Statoil. Trzeba tylko mieć samochód z hakiem.
adiplo
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 4/2/2012, 21:38
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez henio12323 » 22/3/2012, 19:32

u nas przyczepke mozna mieć spoko za 20 zł /doba + 2 zł od pasa. wiec wychodzi groszowo. dorwać autko z hakiem i mozna gonić
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez maciej.k » 22/3/2012, 19:51

Dzięki za odpowiedzi. Ostatecznie znalazłem w Opolu przyczepkę z pasami za 40zł, ale zaraz potem temat stracił aktualność, bo pojawiła się taka oferta na jaką czekałem i kupuję motor na polskich blachach:)
Avatar użytkownika
maciej.k
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 13/6/2011, 10:25



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr