Zobacz wÄ…tek - Nowe dzwieki silnika , suzuk sv 650 99r
NAS Analytics TAG

Nowe dzwieki silnika , suzuk sv 650 99r

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Nowe dzwieki silnika , suzuk sv 650 99r

Postprzez Leonneon » 17/3/2012, 10:30

Siema. po jeździe wczoraj zorientowałem się ze coś mi dzwonić , rzęzić zaczyna. Nagrałem dwa filmiki z dźwiękiem ale te nagrania dają inne dźwięki niż w rzeczywistości (jak by były okrojone z pełnej palety dzwieków). Hałas przejawia sie takim pojawiającym sie szumem. Szumem jak by łańcucha, który czasem szumi przestaje znów szumi przestaje lub szumi ciągle. Nie wiem jak to jest w czasie jazdy z obciążeniem, nic nie mogę usłyszeć bo mi powietrze szumi obok kasku i zagłusza razem z tłumikiem. Coś niby szum + dzwonienie. Po przesłuchaniu nagrania słyszę jeszcze klekot który nie był tak słyszalny w rzeczywistości. Trochę namieszałem ale do rzeczy. Zastanawiam się czy to napinacz czy rozrząd do wymiany, a może to jeszcze coś innego.
http://www.youtube.com/watch?v=zCAr3eudVtc (otwórz link)
http://www.youtube.com/watch?v=WcPVIhbFbo0 (otwórz link)
Avatar użytkownika
Leonneon
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13/6/2010, 00:35
Lokalizacja: Dębica


Postprzez amahay » 17/3/2012, 19:51

Kurde mega ciężko powiedzieć . Swoją drogą nie mogę porównać do swojej bo ja na wtryskowej ...
no ale ja mam taki problem że mi coś rzęzi jak jest na neutralu jak naciskam sprzęgło to przestaje i jak puszczam to znowu zaczyna. byłem z tym u suzuki i znajomy który tam pracuje mówił że jak rozbierali sinik zupełnie nic niepokojącego nie znaleźli . Może to być kosz sprzęgłowy , może rozrząd ?
Rozumiem że nie było tego wcześniej ?
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez smarzyciel » 17/3/2012, 20:11

Jeżeli rzęzi Ci bez sprzęgła a ze wciśniętym nie. To docisk wyrobiony i trzeba wymienić :P
smarzyciel
Świeżak
 
Posty: 106
Dołączył(a): 19/5/2009, 12:45

Postprzez Leonneon » 17/3/2012, 20:44

Moze wczesniej było tylko ciszej, nie jestem w stanie powiedziec. Jutro sprawdze czy na wcisnitym sprzegle jest zmiana. Mam oleju tak przy minimum. Kupie po niedzieli i doleje, może to ze skrzyni i sie uciszy. Może wcześniej było tylko ciszej, nie jestem w stanie powiedzieć. Jutro sprawdzę czy na wciśniętym sprzęgle jest zmiana. Mam oleju tak przy minimum. Kupie po niedzieli i doleje, może to ze skrzyni i się uciszy.
Avatar użytkownika
Leonneon
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13/6/2010, 00:35
Lokalizacja: Dębica

Postprzez hubi199 » 17/3/2012, 23:08

Nie wiem, ale mam coÅ› podobnego.
Podczas jazdy jak odchyle noge w bok(szczególnie lewą) to słysze również jakieś dzwięi.
Jednak wg. mnie nie jest to nic niepokojącego, choć u ciebie nie jestem pewien ale napinacze warto wymienić, na te od wtryskowych.
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Postprzez Leonneon » 17/3/2012, 23:48

hubi199 napisał(a):Nie wiem, ale mam coś podobnego.
Podczas jazdy jak odchyle noge w bok(szczególnie lewą) to słysze również jakieś dzwięi.
Jednak wg. mnie nie jest to nic niepokojącego, choć u ciebie nie jestem pewien ale napinacze warto wymienić, na te od wtryskowych.

Rozumiem ze od wtryskowych napinacze bezproblemowo pasujÄ… do 99r?
co do napinaczy znalazłem cos takiego
cykada (otwórz link)
czytajcie wypowiedzi pod filmikiem (otwórz link)
Avatar użytkownika
Leonneon
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13/6/2010, 00:35
Lokalizacja: Dębica

Postprzez hubi199 » 18/3/2012, 11:44

Wg. panów z forum sv pasują. Ogólnie niewiele, się zmieniło w piecu sv-łek.
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Postprzez amahay » 18/3/2012, 14:04

Generalnie weź zaloguj się na sv forum tam bardziej elitarnie :D
Avatar użytkownika
amahay
Stały bywalec
 
Posty: 1090
Dołączył(a): 25/3/2010, 16:08
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê