Zobacz wÄ…tek - Pomoc w wyborze motocykla do 25tyÅ›
NAS Analytics TAG

Pomoc w wyborze motocykla do 25tyÅ›

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pomoc w wyborze motocykla do 25tyÅ›

Postprzez SKruz » 14/3/2012, 17:57

Ok, więc zacznę od tego że mam 175cm wzrostu, ważę ok 60kg i zaraz 18lat.
Od 2 lat posiadam Derbi Sendę R. Teraz po skończeniu prawa jazdy chciałbym zakupić motor do 25tyś zł (najlepiej z uwzględnieniem papierkowych kosztów).

Zastanawiałem się nad naprawdę wieloma motocyklami ale oczywiście zawsze trafiałem na jakieś złe i lekko odrzucające opinie dodatkowo każda osoba ma inną opinię na ten sam temat :?
Wypiszę kilka motorów nad którymi myślę:
-Ducati Monster 696
-Kawasaki er 6n (tylko nie f)
-yamaha xj 6 lub coÅ› z serii FZ
-dawno temu była opcja kupna BMW 650GS lub 800GS (ale przez opinie o tych motocyklach jestem lekko zrezygnowany)

mam nadzieję że pomożecie mi w dokonaniu wyboru ;) miałem już kilka wywrotek i do każdej maszyny czuję respekt, zaliczyłem też wypadek nie z mojej winy (auto podczas postoju na światłach wjechało mi w tył motocykla co spowodowało że znalazłem się na samochodzie przede mną...) powiedzcie czy moje propozycję są dobre, polećcie coś i od razu mówcie jeśli myślicie że rzucam się na głęboką wodę (opinia w tej sprawie jest dla mnie ważna ;) )

zapomniałem dodać, motor ma być używany jako dojazd do szkoły (12km) ale również na wypady za miasto z przyjaciółmi Wink


Edytuj posty!
komarcc
SKruz
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14/3/2012, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk


Postprzez SuzukiMaster » 14/3/2012, 18:55

SKruz Po pierwsze :) nie pisze się posta pod swoim postem (jak coś chcesz dodać użyj opcji edytuj)
Masz dopiero 18 lat do tego świeżo po prawku.. heh .. twoje doświadczenie to derbi senda r (przecie to 50ccm) jak dla mnie doświadczenie mizerne i wybór na pierwsze moto w twoim przypadku dobrze się nie skończy .
Poszukaj czegoÅ› w przedziale 250-500ccm .
Na przykład gs 500 albo gpz 500 bo to co wytypowałeś nie polecam .
Avatar użytkownika
SuzukiMaster
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 5/1/2012, 22:37
Lokalizacja: Wejherowo


Postprzez Black-Ghost » 14/3/2012, 19:00

Kawasaki Er6 bedzie git.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Brekekeks » 14/3/2012, 19:44

Z taką kasą można przebierać. Jak lubisz golasy sprawdź Gladiusa/Bandita 400/SV650N.

Przy okazji, jaką opinię słyszałeś o BMW? Bo ja często słyszę, że można na nich pojechać na drugi koniec świata prosto przez jądro planety i wytrzymają:D
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Hyde » 14/3/2012, 20:35

Nie warto kupować na pierwsze moto czegoś nowego, drogiego i błyszczącego :)
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Arion » 14/3/2012, 20:38

A mi się wydaje że warto, jeśli tylko na prawde jest zdecydowany na ten motocykl, to czemu nie.
Arion
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24/5/2011, 21:47

Postprzez C-bool » 14/3/2012, 20:53

Jeśli ktoś chce kupić nowy motocykl to chyba jest świadomy tego, że jego wartość bardzo spada od samego użytkowania. Nie mówiąc już o jakiejś większej glebie.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez SuzukiMaster » 14/3/2012, 21:21

C-bool napisał(a):Jeśli ktoś chce kupić nowy motocykl to chyba jest świadomy tego, że jego wartość bardzo spada od samego użytkowania. Nie mówiąc już o jakiejś większej glebie.
Dokładnie, nie ma bata że nie wyglebi abo nie szlifnie asfaltu, dlatego ja mu polecam gs 500 albo gpz 500 w dobrym stanie za małe pieniądze pojeździ sezon i sprzeda a na drugi sezon można już myśleć o czymś lepszym i mocniejszym .
Avatar użytkownika
SuzukiMaster
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 5/1/2012, 22:37
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez Hyde » 14/3/2012, 21:25

Jak widzę ludzi, którzy chcą kupić pierwszy sprzęt za 20-30k to pierwsze co mi przychodzi na myśl, to to, że chce się na nim pokazać. Podobnie jak na pierwszy samochód nie kupuje się nic nowego, bo 'szkoda'. Tutaj jakieś zarysowanie tutaj coś. A motocyklowi można krzywdę zrobić nawet głupią parkingówką.

Przypomina mi siÄ™ ten filmik zawsze :D
http://www.youtube.com/watch?v=Q9zNUPDm ... ure=fvwrel
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez SKruz » 15/3/2012, 22:11

Dziękuję wszystkim za opinie ;) tak jak mówiłem "od razu mówcie jeśli myślicie że rzucam się na głęboką wodę (opinia w tej sprawie jest dla mnie ważna ) "

Po chwili namysłu doszedłem do wniosku że kupię sobie coś mniejszego i sprzedam po jednym dwóch sezonach. Motocykle które opisałem powyżej potanieją więc nadal będę się zastanawiał nad wyborem pomiędzy nimi :D

Co do opinii które słyszałem o BMW:
- znajomy mojego Ojca posiada taką maszynę, potwierdza że wytrzyma ona wszystko jest bardzo wygodna i jedynym minusem są drogie choć łatwo dostępne części,
- szukałem też opinii na różnych forach, bardzo często oceniali "okropną według nich stylistykę motoru" (mi osobiście się bardzo podoba) ale to kwestia gustu
- dodatkowo zaczęły się sprzeczne informacje co do wygody BM'ki i jej wytrzymałości
- czytałem też ciekawą historię na temat pracy silnika, co raczej wziąłem za zaniedbanie motoru przez właściciela ;)

podsumowując oprócz sprzecznych opinii nie mogę mieć tej maszynie nic do zarzucenia :)


Hyde napisał(a):Przypomina mi się ten filmik zawsze :D
http://www.youtube.com/watch?v=Q9zNUPDm ... ure=fvwrel


bardzo mi się spodobał :P od razu skojarzyłem kilku szpanerów z mojej szkoły ;)


PS: nie miałem zamiaru i nadal nie mam, kupować motoru żeby mieć czym "poszpanować" potrzebuję maszynki która stanie się moim najlepszym przyjacielem :D
SKruz
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14/3/2012, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez rosiboj » 15/3/2012, 22:42

SKruz napisał(a):Co do opinii które słyszałem o BMW:
- znajomy mojego Ojca posiada taką maszynę, potwierdza że wytrzyma ona wszystko jest bardzo wygodna i jedynym minusem są drogie choć łatwo dostępne części,
- szukałem też opinii na różnych forach, bardzo często oceniali "okropną według nich stylistykę motoru" (mi osobiście się bardzo podoba) ale to kwestia gustu
- dodatkowo zaczęły się sprzeczne informacje co do wygody BM'ki i jej wytrzymałości
- czytałem też ciekawą historię na temat pracy silnika, co raczej wziąłem za zaniedbanie motoru przez właściciela ;)

podsumowując oprócz sprzecznych opinii nie mogę mieć tej maszynie nic do zarzucenia :)


U mnie w pracy sa conajmniej dwie bmki, gs i s1k, wlasciciel gs-a mowi, ze caly czas mu sie psuje ale jego szefa s1k jak narazie ok aczkolwiek powiedzial, skoro bmw nie potrafi dopracowac gs po tylu latach zeby sie nie psulo to watpi aby z s1k bylo inaczej.
I tak w s1k wielu ludzi wymienialo juz przelacznik swiatel i gearswitch (niektorzy wielokrotnie podczas gwarancji)
Drogie czesci to pikus, robocizna zmiecie cie z butow. Dobrze, ze planuje ich widziec jak najmniej. Ale serce nigdy rozumu nie slucha :)
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê