Zobacz wÄ…tek - HONDA CBR 125 ?
NAS Analytics TAG

HONDA CBR 125 ?

i inne małe pojemności
_________

HONDA CBR 125 ?

Postprzez marcelonip » 10/3/2012, 21:48

Domyślam się, że dużo jest takich tematów na temat tego motoru.
Jeśli chodzi o moje doświadczenie to co do pojazdów 2 kołowych jest zerowe (pomijając rower). Jeżdżę czasami na QUADZIE 250'tce.
Ważę 50kg :oops: mam 175cm i 16 lat (czy z taką wagą wgl mam co się pchać na motor?)
Jazda na tym motocyklu przeznaczona by była na jakieś trasy po zwykłych drogach, może z jakimś plecakiem na krótki wypad.
Motor chcę kupić w cenie do 5000zł.
Jeśli chodzi o ciuchy to nie mam zielonego pojęcia co powinienem kupić :(
Nigdy nie jeździłem na motorze i nie ogaraniam biegów. Chciałbym mieć dobre ubranie na motor, abym czuł się pewniej na drodze (niestety nie wiem co wybrać).
Teraz tak, chciałbym spróbować z HONDĄ CBR 125.
Proszę o pomoc i przepraszam jeśli coś źle napisałem. Jeśli ktoś mógłby mi poświęcić trochę czasu to proszę pisać na gg:4666619
Avatar użytkownika
marcelonip
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 10/3/2012, 14:50
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez marcelonip » 10/3/2012, 22:26

proszÄ™ o pomoc
Avatar użytkownika
marcelonip
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 10/3/2012, 14:50
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez rosiboj » 10/3/2012, 22:34

Troszkę chudawy jesteś to fakt ale chyba cbr 125 nie pozwie cię i nie wywiezie do lasu. Problem w tym , ze masz mało lat więc nie masz doświadczenia na drodze, sam mówisz ze nie wiesz o co cmon z biegami a cbr ma ich aż 6, tym którzy maja doświadczenie z auta może to się wydawać śmieszne ale na początku jak nic nie umiesz ten dodatkowy element może cię niepotrzebnie stresowac. Jesli ja chcesz to weź ale ja bym radził zaczynać przygodę bezstresowo, zamiast się zrazac raczej abyś nabieral pewności i ochoty i w związku z tym może dobrym pomysłem był by dla ciebie skuter na automacie, będziesz miał z jedna rzeczą mniej problemów a jak już nabierzesz pewności to wtedy biegi, pojemności itd
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez marcelonip » 10/3/2012, 22:40

no jeśli chodzi o jazdę po drodze, to quadem trochę jeździłem. Skuterem też jeździłem, ale chciałbym spróbować z motorami. Oczywiście nie uczyłbym się jeździć i ogarniać biegi na głównych drogach tylko na pobocznych gdzie nie ma ruchu pod okiem jakiś znajomych którzy się znają chociaż trochę na jeździe taką maszyną :)

Patrzyłem też na różne ROMETY i JUNAKI ale odradzono mi, ponieważ chinole itd...
Avatar użytkownika
marcelonip
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 10/3/2012, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pietrek7557 » 10/3/2012, 23:04

Zmieniac biegi mozna sie nauczyc w godzine od zera, nie jest to nic trudnego. Ja na cbrce sie uczylem od 0 i bardzo sie ciesze, ze moglem na niej sie uczyc jezdzic. Ten model to namiastka sportowego motocykla, wiec ma sie nijak do skuterow z automatem.
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole

Postprzez henio12323 » 10/3/2012, 23:14

skoro chcesz kupic 125 ccm, to musisz mieć prawko minimum A1. skoro nie masz to podczas kursu najlepiej niech cie instruktor uczy smigac :P nie że koledzy cie nie nauczą. ale sam lub pod okiem kolegów mozesz nabyć złych nawyków których potem moze byc cięzko sie oduczyc. a jak kolega wspomniał nauka ruszania czy zmiany biegów to kwestia kilka minut dobrego wyjasnienia i praktyki :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez tomera » 10/3/2012, 23:35

Rosiboj napisał(a):Troszkę chudawy jesteś to fakt ale chyba cbr 125 nie pozwie cię i nie wywiezie do lasu. Problem w tym , ze masz mało lat więc nie masz doświadczenia na drodze, sam mówisz ze nie wiesz o co cmon z biegami a cbr ma ich aż 6, tym którzy maja doświadczenie z auta może to się wydawać śmieszne ale na początku jak nic nie umiesz ten dodatkowy element może cię niepotrzebnie stresowac. Jesli ja chcesz to weź ale ja bym radził zaczynać przygodę bezstresowo, zamiast się zrazac raczej abyś nabieral pewności i ochoty i w związku z tym może dobrym pomysłem był by dla ciebie skuter na automacie, będziesz miał z jedna rzeczą mniej problemów a jak już nabierzesz pewności to wtedy biegi, pojemności itd

a idz pan w ....
automat? chyba glupota....
ja okarnialem biegi i sprzeglo na moto pokroju mito i nie mialem problemow ;p

cbr mocą nie grzeszy ale ja bym ci radzil jakies 50 do okolo 3500zł i do tego kupił bys sobie jakis fajny kask i rękawice,
spodnie i kurtkę narazie odpusc bo jeszcze rosniesz :) i wylozysz kupe kasy i za chwile ebdzie za małe :(
tomera
Stały bywalec
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 23/9/2008, 15:13

Postprzez marcelonip » 10/3/2012, 23:36

no ale ja mam 16 lat to na razie niestety nie mogę zrobić sobie prawka :)

tomera napisał(a):
Rosiboj napisał(a):Troszkę chudawy jesteś to fakt ale chyba cbr 125 nie pozwie cię i nie wywiezie do lasu. Problem w tym , ze masz mało lat więc nie masz doświadczenia na drodze, sam mówisz ze nie wiesz o co cmon z biegami a cbr ma ich aż 6, tym którzy maja doświadczenie z auta może to się wydawać śmieszne ale na początku jak nic nie umiesz ten dodatkowy element może cię niepotrzebnie stresowac. Jesli ja chcesz to weź ale ja bym radził zaczynać przygodę bezstresowo, zamiast się zrazac raczej abyś nabieral pewności i ochoty i w związku z tym może dobrym pomysłem był by dla ciebie skuter na automacie, będziesz miał z jedna rzeczą mniej problemów a jak już nabierzesz pewności to wtedy biegi, pojemności itd

a idz pan w ....
automat? chyba glupota....
ja okarnialem biegi i sprzeglo na moto pokroju mito i nie mialem problemow ;p

cbr mocą nie grzeszy ale ja bym ci radzil jakies 50 do okolo 3500zł i do tego kupił bys sobie jakis fajny kask i rękawice,
spodnie i kurtkę narazie odpusc bo jeszcze rosniesz :) i wylozysz kupe kasy i za chwile ebdzie za małe :(



Rosnąć już raczej nie rosnę :)
A co do 50-tki to co np ??


Edytuj posty!
komarcc
Avatar użytkownika
marcelonip
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 10/3/2012, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez coumarx » 11/3/2012, 00:16

Mi osobiście bardzo podobają się tzr 50 i taki właśnie motorower bym Ci proponował. Wygląda jak R1, pali 3l/100, no i w końcu Yamaha :) cbr 125 zostaw sobie na czas kiedy zrobisz prawo jazdy. Nie ma co ryzykować, bo można niepotrzebnie pogrążyć rodzinę w mandatach i problemach "sądowych".
Avatar użytkownika
coumarx
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 4/4/2010, 08:39
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez iro » 11/3/2012, 00:21

skoro masz 16 lat to możesz zrobić prawko kat. A1
Otoczeni hipokryzją idziemy swą ścieżką ...
Avatar użytkownika
iro
Bywalec
 
Posty: 810
Dołączył(a): 24/3/2009, 17:26
Lokalizacja: z psychiatryka ;)

Postprzez marcelonip » 11/3/2012, 08:45

coumarx napisał(a):Mi osobiście bardzo podobają się tzr 50 i taki właśnie motorower bym Ci proponował. Wygląda jak R1, pali 3l/100, no i w końcu Yamaha :) cbr 125 zostaw sobie na czas kiedy zrobisz prawo jazdy. Nie ma co ryzykować, bo można niepotrzebnie pogrążyć rodzinę w mandatach i problemach "sądowych".


Z tego co widzę to jeśli chodzi o porównanie cenowe tzr 50 a cbr 125 to wychodzi praktycznie na to samo więc bardziej się trzymam tej CBR'ki
Avatar użytkownika
marcelonip
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 10/3/2012, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez tomera » 11/3/2012, 09:55

ale na cbrke musisz miec prawko, kumasz?
chcesz cbrke to rób prawko A1 i dopiero bedziesz mogl nią jezdzic
tomera
Stały bywalec
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 23/9/2008, 15:13

Postprzez marcelonip » 11/3/2012, 11:16

tomera napisał(a):ale na cbrke musisz miec prawko, kumasz?
chcesz cbrke to rób prawko A1 i dopiero bedziesz mogl nią jezdzic


No tak, ale ja nie mam też karty na motorower więc tak czy siak łamie prawo
Avatar użytkownika
marcelonip
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 10/3/2012, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Boshi » 11/3/2012, 12:40

To zrób prawko, brak prawka/karty to 500 zł mandatu. No może nie w twoim przypadku akurat bo nie masz 17 lat skończonych, ale jeżeli plimajstry skierują sprawę do sądu rodzinnego ten może nałożyć grzywną.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez coumarx » 11/3/2012, 14:31

marcelonip napisał(a):No tak, ale ja nie mam też karty na motorower więc tak czy siak łamie prawo


No to z czym do ludzi ? uzyskasz odpowiednie uprawnienia to wtedy się zapytaj. W takiej sytuacji czy kupisz tzr 50 czy r1 nie zrobi wielkiej różnicy. Mandat będzie takiej samej wysokości.
Avatar użytkownika
coumarx
Świeżak
 
Posty: 87
Dołączył(a): 4/4/2010, 08:39
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez marcelonip » 11/3/2012, 18:58

coumarx napisał(a):
marcelonip napisał(a):No tak, ale ja nie mam też karty na motorower więc tak czy siak łamie prawo


No to z czym do ludzi ? uzyskasz odpowiednie uprawnienia to wtedy się zapytaj. W takiej sytuacji czy kupisz tzr 50 czy r1 nie zrobi wielkiej różnicy. Mandat będzie takiej samej wysokości.



Dlatego już mam plan...
Robię teraz prawko na kat. A1 (bo znalazłem gdzie mogę takie zrobić)
KupujÄ™ jakieÅ› ubranie kask itd
na końcu kupuje Honde CBR 125 lub NSR 125 :)

Mam tylko pytanie.. ile mniej więcej czasu mi zajmie zrobienie tego prawa jazdy ?

Otrzymujesz ostrzeżenie za brak edycji postów.
komarcc
Avatar użytkownika
marcelonip
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 10/3/2012, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Boshi » 11/3/2012, 22:34

Chłopie edytuj posty!

Zależy od ilości ludzie w szkole jazdy, myslę że w 1,5 miesiąca się uwiniesz.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez henio12323 » 11/3/2012, 23:29

ze wszystkimi kursami itp tak jak kolega wyzej napisał. ale mozesz pójść na kilka zajęc poprosic żeby gosc ci podpisał papier że ukonczyłes kurs. wykupujesz sobie oddzielnie kilka godzin jazdy ( w zaleznosci od tego jak umiesz jeździc ) i w przeciagu 2 tygodni mozesz miec prawko. kumpel tak robił i za 1 razem zdał w nieco ponad 2 tygodnie miał juz prawko w kieszeni. kurs teoretyczny miał razem z autem czyli kat B. a dodatkowo wykupił sobie 2 godziny na placu i mieście - tak aby tylko wiedziec teoretycznie co będzie, bo dobrze jeździł i nie wymagał ani redukowania jego błędów, ani nie musiał sie uczyc jak uzywac hamulców sprzęgła itp.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez pietrek7557 » 12/3/2012, 10:17

Ja pomimo mojego 3 kursu na prawko w szkole jazdy nie miałem nic odpuszczone, oprócz teorii więc wątpie że świeżakowi odpuszczą. Zajęcia teoretyczne 2 - 3 tygodnie, jazdy praktyczne 2 - 4 tygodni, oczekiwanie na egzamin 1 - 2 tygodni, jesli uda Ci sie za 1 razem zdac to na wydanie prawka poczekasz 1 - 2 tygodni.

Duzo zalezy od Ciebie, czasu instruktora, elementów losowych i tego czy dostaniesz papiery do złożenia w WORD w trakcie kursu.
pietrek7557
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 21/5/2009, 10:57
Lokalizacja: Opole



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê