Zobacz wątek - Spalone diody z tyłu w ZX6R 2005
NAS Analytics TAG

Spalone diody z tyłu w ZX6R 2005

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Spalone diody z tyłu w ZX6R 2005

Postprzez mirooosss » 10/3/2012, 11:57

Witam,

Zauważyłem że przy włączonym lewym kierunkowskazie z tyłu palą mi się tylko 3 diody a w prawym wszystkie tzn 5, w jaki sposób się to wymienia ? czy w ogóle da się ?

Pozdr.
mirooosss
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4/5/2009, 14:23
Lokalizacja: Skawina


Postprzez komarcc » 10/3/2012, 19:03

Na 99,9% się da. Musisz rozebrać kierunkowskaz, będzie tam płytka na której są diody, płytka będzie pewnie przykręcona, więc odkręcasz śrubki i starasz się wysunąć tą płytkę z kablami tak by mieć dojście do tylnej części płytki, potem to już tylko potrzebna jest lutownica, cyna, nowe diody i trochę zdolności manualnych. Uważaj, by nie połączyć ze sobą cynowanych punktów z tyłu płytki.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń


Postprzez omerx » 13/3/2012, 21:08

Nie wiem czy autor już się zabrał do roboty, ale w razie czego, żeby przypadkiem nie lutować nadaremno to po odkręceniu kierunku, podłączyć go na "krótko" pod 12V i sprawdzić czy świecą wszystkie diody. A to dlatego, ze juz spotkałem się z przypadkiem gdzie kierunek diodowy podłączony pod moto świecił w połowie, a na krutko po daku świecił prawidłowo.
Nie umiem tego wyjaśnić dlaczego tak było ale problem został rozwiązany gdy wstawiłem inny przerywacz. ale tam jeszcze był problem z prawidłowym mruganiem kierunków.
Avatar użytkownika
omerx
Świeżak
 
Posty: 170
Dołączył(a): 9/4/2009, 19:51
Lokalizacja: Leszno



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê